Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez gryzlii4 Zobacz posta
    Widzę że nikt czegoś takiego nie próbował 150/70/17. Pozostało więc spróbować
    Wiem że kilka osób, ze mną włącznie, miało okazję jeździć na oponie w tym rozmiarze. Większość wypowiada się negatywnie. Pamiętam że jazda na wprost wypada jeszcze całkiem spokojnie, ale próby głębszego składania się w zakręty to już kompletna klapa.
    Miałem taką oponę w chwili zakupu mojej ST i początkowo miałem plan by ją dojeździć, ale po kilku konkretnych uślizgach tyłu, wymieniłem na właściwy rozmiar.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      I oto chodziło dzięki Beniamin

      Komentarz


        Czyli na spokojnie nie zniknie kostka? jest jej jeszcze jakieś 1,7cm ma nalatane około 2200km

        Komentarz


          Paweł musisz być świadomy że przednia opona zejdzie bardzo mocna a na pewno się wy ząbkuje a poza tym jakikolwiek Majtas na przodzie to proszenie się o kłopoty nawet na lekko zawilgoconym asfalcie.

          Komentarz


            Robkri i ArturS dzięki za pomoc Pozdrawiam

            Komentarz


              Paweł ja testuję oponę DURO HF 903 90/90 X21 .Byłem na niej na zlocie w Kotlinie i na asfaltowych winklach spoko nawet na nierównym asfalcie trzyma.Hamowanie na mokrym o niebo bezpieczniejsze od mitasa .Fakt że zrywa przyczepność w ostatniej fazie hamowania gdzie koło się już blokuje ale ,można śmiało jeździć,tym bardziej ze jest to opona dualowa.Na Biesy super bo można zjechać z czarnego i coś zobaczyć w Bieszczadach. Cena jest też atrakcyjna bo za gumę zapłaciłem w TOP-GUMY 149,00 pln a opona z 2013 roku.Teraz kupuje jeszcze na tył DURO http://allegro.pl/nowe-opony-duro-hf...245965423.html
              Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

              Komentarz


                aaaaaaa ratunku, nie ogarniam. Obecnie mam przód i tył Metzelery Tourance, tylko że przód juz nadaje sie do wymiany a tył jeszcze w bardzo dobrym stanie. I tutaj mam dylemat, docelowo chciałabym zmienić obie na k60 scouty, co sie będzie działo jak wymienie tylko przód na scouta a z tyłu zostawie Metzelera? Mogę tak zrobić czy porażka? Nie ukrywam że szkoda mi trochę wywalić jeszcze dobrą oponę. Będzie to działało czy muszę zmienić obie?

                Komentarz


                  Będzie działało

                  Komentarz


                    Ja bym zmienił dwie to ten tył co masz to straszny siuwaks.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      dzieki, dalej nic nie wiem

                      Komentarz


                        nie no - wiesz. Mozesz spokojnie zmienic sam przod, ale jesli chcesz, zeby bylo konkret i doskonale nawet dla perfekcjonistow, to zmienisz obie
                        Pzdr!
                        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                        Komentarz


                          a jeszcze mam takie pytanko, w serwisówce mam że tył 130/80/17 a w chwili obecnej mam założone 140, hmmm, że niby tak jest lepiej, czy powinnam sie trzymać serwisówki? a moze nie ma to żadnego znaczenia? sorry, pewnie dziwne pytania, ale ja zieloniutka jestem w temacie

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez bunia Zobacz posta
                            a jeszcze mam takie pytanko, w serwisówce mam że tył 130/80/17 a w chwili obecnej mam założone 140, hmmm, że niby tak jest lepiej, czy powinnam sie trzymać serwisówki? a moze nie ma to żadnego znaczenia? sorry, pewnie dziwne pytania, ale ja zieloniutka jestem w temacie
                            Akto Ci powiedział że tak jest lepiej? Chyba jakiś wiejski matador?
                            Może tobie to nie przeszkadza ale 140 źle układa się na feldze i źle składa się moto w zakręty,
                            ja bym trzymał się manuala i zakładał 130, zobaczysz różnicę na pewno.
                            A takie pytanie jeszcze? Dlaczego akurat k60 chcesz zakładać, że niby też ma być lepiej niż na tourancach?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              Marcin, nikt mi nie powiedział, dlatego pytam Was, widzę w manualu 130, patrze na oponę a tam 140, z taką oponą kupiłam Terule więc sama sobie wywnioskowałam że może to lepiej. Jakie opony proponujesz więc? głownie szosa, ale uczę się jeździć w terenie. Wiem że nie ma opon 100% uniwersalnych ale szukam czegoś co będzie mi się sprawdzało na czarnym, ale i po szutrach pojedzie, a jak znajdzie sie kawałek piachu to nie będę musiała go pokonywać na listonosza, tak wiem wiem dzida. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o k60 scoutach, widziałam na własne oczy że dużo lepiej sobie radzą niż metzelery. I wyprzedzając Twoją odpowiedź, nie interesują mnie typowe kostki na jakich Ty z pewnością latasz.

                              Komentarz


                                Jeżeli nie chcesz pakować kasy w komplet to zmień przód na te K-60 o których pisałaś... nie zmieni to zbytnio zdolności trakcyjnych i nie będzie się znacząco różniło od kompletu Tourance.. Natomiast jeżeli chcesz uczyć się jazdy w terenie to zapodaj TKC80 - nie zabiją Cię na asfalcie a pozwolą na dużo więcej w terenie - różnica będzie widoczna już w czasie pierwszego zjazdu z asfaltu.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X