Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Przód mam też E 705. Mówisz, że dają radę na asfalcie i w terenie?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #32
      Rootolf - a 660 nie powinna mieć przypadkiem 120/90-17 na tyle ?

      pzdr, Adam
      sigpic

      Komentarz


        #33
        Na szuterku ok ale jak nad Wartą zakopałem się na torfowisku to wypychałem szybko się zaklejają ,po piachu dają rade na czarnym też, michelinki to nie są ale za 300 złociszy trudno o coś lepszego
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #34
          fxrider: powinna, ale teraz mam 130/80 i też taki rozmiar wziąłem
          Twoim zdaniem wpłynie to negatywnie?
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #35
            W zasadzie używa się opon takich, jakie są zalecane w serwisówce
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #36
              ale chcąc zmienić właściwości trakcyjne pojazdu można to robić za pomocą opon
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #37
                Teoretycznie, musiałbyś zmienić też przód. Chyba, że mówisz o własciwosciach w jeździe na wprost
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #38
                  i o jeździe w piasku

                  jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, opony jeszcze nie założone i w razie 'W' mogę wymienić
                  Ostatnio edytowany przez rootolf; 7.
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #39
                    Jeździc spokojnie można. W ST miałem szerszą i po zmianie na oryg rozmiar jeździło mi się znacznie lepiej. W 660 miałem oryg rozmiary.
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      #40
                      Co do rozmiaru zjechana 120tka ma taką samą powierzchnię styku z podłożem co nowa 130tka więc wielkiej różnicy nie ma, z przodem wygląda to trochę inaczej najlepiej moto jeżdzi na 90tce chociaż jeżdziłem starą xt 550 na 80tce i w terenie dużo lepiej tyle,że na asfalcie gorzej hamowało się przodem
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #41
                        Tu nie chodzi o powierzchnię styku na środku tylko ułożenie opony na obręczy. Jak się wsadzi szerszą oponę na węższą obręcz to się z opony robi balon i krawędzie opony są prawie prostopadłe do koła. Żeby wykorzystać krawędź trzeba by położyć moto tak, że tarłoby wydechem. Oczywiście jest to słabo wykonalne i skończyłoby siÄ™ glebą. Na takiej baloniastej oponie w pochyleniach guma ma mniejszą powierzchnię styku i podczas pochylania nie ostrzega, że zbliżasz się do obszaru granicznego i że zaraz może stracić przyczepność - potrafi uślizgnąć się z zaskoczenia. Dodatkowo na środku przez to zbalonowacenie powierzchnia styku też jest mniejsza i moto niechętnie utrzymuje kurs na wprost (przynajmniej dopóki opona się nie wyjedzie na środku - a wtedy w zakrętach jest jeszcze gorzej, bo powstaje taki rant, na którym opona jedzie gdy się położy, tzw. 'kwadratowa' opona). Ja raz w ST miałem 150/70 zamiast 140/80. Seryjne opony zamykałem bez większych problemów, na 150 z każdej strony miałem pasek 1,5 cm niewykorzystanej gumy (bo się nie dało). Jako ciekawostka - ST z tyłu ma 3" obręcz, a GS pod 150/70 4" i tutaj zamykanie takiej opony to sama frajda.
                        Dlatego zawsze nie polecam kombinacji z szerszymi oponami.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #42
                          dokładnie tak jak piszesz .
                          CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                          Komentarz


                            #43
                            Tak więc idąc za Waszymi radami, jako bardziej doświadczonych adeptów sztuki erotycznej postanowiłem wymienić oponę tylną na 120/90-17.
                            Sprzedawca (www.motogumy.pl) z forum Afryki podszedł bardzo miło do sprawy i nawet pokrył ze swojej kieszeni przesyłkę nowej opony do mnie, także z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep
                            Doświadczonym adeptom dziękuję za radę i po sezonie pewnie podzielę się wrażeniami z użytkowania Heidenau K60
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #44
                              A co wiecie o : tkc continental.
                              http://www.informatyzacja.com

                              Komentarz


                                #45
                                Ja natomiast nabyłem swoją terese odzianą w Metzeler MCE KAROO tył a przód Heidenau Enduro- opis wskazuje na końcówke 2008- stąd wnoszę że można jeszcze pojeździć, jakieś doświadczenia z powyższyi oponami?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X