Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony sÄ… najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ja osobiście mam założony nowy komplet k60 na czarnym troszkę wyją a na lekki off dają radę innych nie znam bo to pierwyj motór a i kierownik początkuje


    POzdr

    Komentarz


      Dokładnie jak napisałmczeczen. Kup komplet tkc a zobaczysz jaka jest roznica. Trzymaja na asfalcie jak tourance a w terenie nie slizgaja sie jak na lodzie
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Tkc jak na kostki faktycznie bardzo dobrze trzymajÄ… na czarnym ale mimo wszystko w szybkich Å‚ukach do tourance czy annakee trochÄ™ im brakuje
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          Marcin-Trochę pojechałeś. TKC jak Turance z całą pewnością nie trzymają. Nie jestem fanem Turanc'ów. Ale nie można odmówić im tego ze są bardzo trwałe i świetnie sprawują się na asfalcie- również mokrym. TKC Continentala zaskakująco jak ta ten typ opony trzymają sie asfaltu- ale na mokrym robi sie nerwowo. I żyją 1/3 tego co omawiane metzeler'y.

          Dlatego po miesicie i w około jeżdżę na Turance i Annake, w zależności od pory roku. A na urlopy latem zakładam TKC80.

          Komentarz


            Ja w zeszłym roku po radzie Junaka zmieniłem Tourance na TKC. Motocykl używam dokładnie tak jak pisała Bunia - asfalt + zjazdy w teren.
            Do Touranców (przy tym zastosowaniu motocykla) na pewno nie wrócę. TKC to dokładnie to czego mi potrzeba. W terenie jest tak gigantyczna różnica, że aż strach. A na asfalcie jest całkiem dobrze. Przy moim stylu jazdy w ogóle nie zauważam wyższości asfaltowej Tourance. No i jeszcze jedna sprawa - na Tourancach próbowałem jeździć w terenie i w ciągu dwóch miesięcy przebiłem dętkę jakimś szkłem, itp. trzy razy. W TKC w tym samym terenie, a nawet gorszym ani razu (kostka jest na tyle wysoko, że jest git).
            TKC na pewno szybciej schodzi, ale co na to poradzÄ™ - skoro dobrze siÄ™ trzyma asfaltu to niech schodzi

            Komentarz


              Jezdzil ktos na karoo 3 ? Jakies opinie , przebiegi , zachowanie na asfalcie? Nie chce typowej kostki poniewaz robie sporo przebiegu na asfalcie. Bieznik wyglada na dosyc terenowy . Potrzebuje cos na Rumunie moj anak moze juz nie dojechac.

              Komentarz


                Właśnie zakładam do swojej Tereski komplet Anakee 3 trasy jakie pokonuje to asfalt70%/szutr30% zdam relacje jak się zachowje w nowych papciach

                Komentarz


                  ja mam z tyłu Dunlop Trailmax i powiem tak, asfalt oczywiście ok, szuter w miarę (bez tragedii, ale i d...y nie urywa), lecz na piachu już bywa groźnie... Nie ma idealnego kompromisu między szosą i bezdrożami jeśli chodzi o opony. W samochodzie jest podobnie, albo masz coś co zdaje egzam na szosie i nie daje rady w terenie, albo przyjmujesz na klate niedogodności i wybierasz coś co lepiej poradzi sobie w poza trasą...

                  Komentarz


                    Ogr , ja wlasnie dzis zakupilem dunlop trailmax ten terenowy bieznik , lezak z 2011 roku wiec nie ma tragedii.Nowka sztuka 265 zl. Wytestuje na asfalcie i szutrach w RO .

                    Komentarz


                      Po przeczytaniu nastu opinii i jeszcze więcej wywodów kupiłem. Opony jakie miałem Michelin anakee 2 przód i anakee III tył. Opony bardzo ale to bardzo dobrze trzymały na asfalcie, suchy czy mokry. Objechałem z moją połówką Węgry i po winnicach też dawały rady. Nie będę stwierdzał faktu że są drogie, ale to jak się kleją do drogi jest tego warte. Jestem pozytywnie nakręcony, gdyby nie fakt że brak kasy no i do roboty trzeba chodzić jeździł bym cały dzień

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez gryzlii4 Zobacz posta
                        ... gdyby nie fakt że brak kasy no i do roboty trzeba chodzić jeździł bym cały dzień
                        każdy z Nas to chyba zna

                        Komentarz


                          Jak ktos lata duzo po czarnym polecam Tourance Next - zalozylem do GSa na przód, zajebista guma, miekka i trzyma jak przyklejona, ostatnio traska 100km w deszczu, hamowanie awaryjne w zakrecie i nie bylo uslizgu (ABS odlaczony). O dziwo stara (5 letnia) Anakee na tyle rowniez swietnie trzymala... bieznika na niej jeszcze sporo, ale zima na tyl rowniez zakladam Nexta... Oczywiscie do offu podobnie jak i motocykl sie nie nadają, choc jak sucho to po twardych szutrach pojezierza łęczyńsko-włodawskiego idzie polatać

                          Do jazdy 50/50 do ST teraz kupilbym albo kpl TKC albo TKC przod i K60 Scout tył
                          Ostatnio edytowany przez trocin; 48.
                          Enduro nie klęka
                          R 1100 GS '99 - limonka
                          Pajero 3.2 DiD '03

                          Komentarz


                            Na suchym i twardym szutrze to i na slickach idzie jechać Na szosę anakee , w teren kostki(do wyboru) nie ma opon do wszystkiego.
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              Pewnie

                              Po prostu uwazam Nexty za zajebiste gumy, w przeciwienstwie do zwyklych tourance
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz


                                Hej,
                                Sorry za dziwne pytanie, ale czy pod TKC80 trzeba kupic dętkę?


                                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                                Pozdrawiam,
                                Jarl

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X