Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jaki model CST ? 755 ?
    Ja mam na niej blisko 5kkm nahulane i ... jest lepiej niż dobrze. Do 12kkm spokojnie dociągnę, chyba ,że wcześniej trzeba będzie założyć coś nowego.
    http://www.przezswiat.eu

    https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

    Komentarz


      CST 755 to przyzwoita oponka - ale sprawdza sie lepiej w nieco lżejszych sprzętach - kończę drugą sztukę w tym sezonie podczas gdy w kolegi bigosie jeszcze pierwsza jest całkiem spoko... średnio 5 tyś i do wymiany ale za to cena znakomita
      Ciekawa ta oponka Sava ... trzeba będzie zapodać.

      Komentarz


        Cześć,

        Jaki rozmiar TKC 80 założyć mojej Super Teresce?
        Czy tak jak w manualu?:
        90/90-21 54H
        140/80-17 69H

        Nie znajduje takich w ofercie...
        Pozdrawiam,
        Jarl

        Komentarz


          Szukasz w słabej ofercie - są łatwo dostępne - nie chcę linkować- wiec sam wpisz w wyszukiwarkę TKC 80 140/80 17 i będziesz miał ofert bez liku..

          Komentarz


            Mhm, mnie chodzi o te oznaczenia 54H, 69H oraz czy nie lepsza będzie szersza z tyłu.


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
            Ostatnio edytowany przez JarlSlav; 3798.
            Pozdrawiam,
            Jarl

            Komentarz


              Bedziesz jeździł 210 km/h na TKC? .... watpię... pomyśl jakie osiągasz prędkości maksymalne i dobierz indeksy pod swoje potrzeby



              PS Szersza nie będzie lepsza. w serwisówce podane są dane dla opon stricte drogowych... TKC to już namiastka kostki -predkości na tej oponie powyzej 160 km/h wymagają opanowania i umiejętnosci wychodzenia z "shimmy" ...
              Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

              Komentarz


                Siemka! przerabiałem różna opony mitasy,micheliny itp ostatnio do tereski zakupiłem Continental Twinduro TKC80
                przód 3.00/21 , tył 5.10-17 użytkuje tak 50/50 i powiem tyle:
                Asfalt składam się jak na oponie szosowej prawie do końca idzie zamknąć oponę, nie ma bolączki typowej dla kostki, na mokrym bez porównania np.do mitasa który pływał na lewo i prawo, zużycie średnie przy w miarę normalnej jeździe.
                Szutry tak! ta opona jest stworzona na szutry,kamienie i inne badziewie wszelakie boczne drogi bez problemu zamykasz licznik bez obawy.
                Błoto i mokra trawa da się przejechać bez rewelacji!!! wiadomo crosówka to to nie jest
                Podsumowując :
                Jeśli chcesz opony na asfalt/teren szutry bezdroża (czyli tam gdzie teresa czuje się najlepiej) to śmiało bierz! cena? idzie wyrwać dość tanio np komplet nowych leżaków z 2012r na allegro 400zł pozdro!

                Komentarz


                  Witam

                  Sezon zamkniety, no i pora na jakis maly przeglad mojej xt660z.

                  I tak sie zastanawiam nad zamiana opon zerknijcie na zdjecia czy to juz pora czy jeszcze uda sie na nich przeleciec jakies 2kkm? Guma juz nie wyglada na pierwsza swierzosc

                  untitled.jpguntitled2.jpguntitled3.jpg

                  Komentarz


                    Masz jeszcze kupę mięcha, więc jak jeżdzisz weekendowo-szosowo to szkoda kasy na nowe gumy.
                    Choć jak masz chęć poznać swoją terenię z innej strony to zmiana na tkc 80 byłaby dobrym pomysłem.
                    Ja po sezonie na tourance gdy zmieniłem na tkc stwierdziłem, że zmarnowałem rok życia. Potem są lepsze oponki do dualowej jazdy niż tkc, ale te continentale to najbardziej terenowe z szosowych opon, wyglądające jak kostka bojowo i dające pewność na asfalcie i lekkim offie pozwalającą przełamać własne lęki.
                    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                    Komentarz


                      O panie, za takie opony to niektórzy druciarze z forum wołają 200 zł za sztukę

                      Najważniejszy to rok produkcji, jeśli jeździsz po asfalcie to trzymanie gumy starszej niż 4 lata a w szczególności touranca nie ma sensu chyba że chcesz na rondzie robić power slide'y na suchym asfalcie.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Rok 2009 w opisie maszyny, opony mogły być zmienione, chyba, źe to kolejna okazja nie jeżdzona i trzymana od nowości w salonie
                        Moje tourance po 15tyś wyglądały gorzej
                        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                        Komentarz


                          Wciąż jeżdżę na turanzach od metzelera. Wciąż tych starych - chciałem "dojeździć" najstarsze wczesną jesienią mając do zrobienia kilka dłuższych typowo asfaltowych trasek. Ale jakoś tak wyszło, że nie miałem chwili od tego czasu wymienić. Bywa mokro, temperatury już blisko zera, tenerki nie oszczędzam zasuwam w korkach, ale kilka drobnych usilzgów tylu (głownie na pasach) zaliczyłem. Przyglądnąłem sie tej turanzie którą mam na tyle. I dot sprzed 12 lat Lubię TKC80 ale sorry- takie uślizgi na Continentalach( świeżutkich) to łapałem na suchym asfalcie w środku lata. Tak wiec po mojemu nie ma co zachwalać TKC80 jako zamiennik. A tak to można odczytać
                          Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                          Komentarz


                            Każdą oponę można zerwać jak się tego chce, najgorsze są nieoczekiwane uślizgi bo to one przeważnie kończą się bączkiem przy ruszaniu spod świateł
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              Jacy druciarze? Tzn co rozumiesz przez określenie druciarze, chociaż chyba się domyślam

                              Komentarz


                                Dobra "druciarze" ma ktoś wiedzę jak zachowuje się karoo 3 przy normalnym użytkowaniu? Mam na myśli tył oczywiście. Poprzedni sezon spędziłem na mitasie E-09 i byłem zadowolony (przy wszystkich jego plusach i minusach). Prawie jak Łojek twierdziłem że to może być moja docelowa opona Odkochałem się jednak jak zobaczyłem, ile Robkri miał problemów w Gródku ze zdjęciem dziurawego dakara z felgi. W tym sezonie właściwie już skończyłem dunlopa trailmaksa, praktycznie szosowa guma, ogólnie bardzo dobra. Teraz znowu chciałbym coś bliżej offu więc biorę pod uwagę karoo 3 albo heidenau k60, w sumie na Motomikołaje wolałbym mieć już nową gumę.
                                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X