Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dla mnie k60 była najlepszą dualową gumą, teraz mam mitasa e-09 i chyba przy nim zostanę.
    Czy przypadkiem dakar e-09 nie jest jakoś wzmocniony i przez to ludziska narzekają? Moja, co prawda nowa, ale wymieniam w 10 minut.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      Dakar jest wzmocniony, przy wymianie na maszynie (w robocie pracuję również na wulkanizacji) prawie nie widać różnicy

      Jak o szybkich wymianach już zaczęliśmy, to nową saharę na przód założyłem bez łyżek - palcami. Chyba ze dwa tygodnie bałem się mocniej zahamować ,jakoś bałem się że wentyl zetnie.
      Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61. Powód: przód
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        karoo 3 zejdzie ci cała przez ten sam okres czasu co 1/3 mitasa albo k60.

        Twarde opony mają jedna i największą zaletę, można na flaku (kompletnie bez powietrza) dojechać do stacji bezynowej.
        Ja tak jechałem 30 km z załadowanymi sakwami i kufrem na michelin desert.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          karoo 3 zejdzie ci cała przez ten sam okres czasu co 1/3 mitasa albo k60.

          Twarde opony mają jedna i największą zaletę, można na flaku (kompletnie bez powietrza) dojechać do stacji bezynowej.
          Ja tak jechałem 30 km z załadowanymi sakwami i kufrem na michelin desert.
          Taki "Run on flat"
          Tak jak moj 12 letni Turance

          Rzeczywiście karo 3 ponoć szybciej schodzą. Ale dwie sprawy. To nowość i na rynku nie ma jeszcze "leżaków magazynowych" które sie lekko utwardziły. Wszystkie są miciuskie to i szybciej schodzą. Za to na mokrym asfalcie będą bezpieczniejsze od mitasa i tym bardziej od haidenaua (Który jest chyba z plastiku).

          Troche z plot. Z tego co słyszałem Karo3 lepsza na szosę od TKC ale gorsza poza czarnym.
          Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

          Komentarz


            Ludzie doradźcie mi bo już sam nie wiem co wybrać
            wstępnie przystałem na takim komplecie przód Heudenau K60 a tył Mitas e07
            dobrze wybieram?

            Komentarz


              ja bym wybrał heidenau k60 przód i tył mitas tylko wtedy jak brak ci kasy! pomyśl może o tkc80

              Komentarz


                Zamieszczone przez Romek93 Zobacz posta
                Ludzie doradźcie mi bo już sam nie wiem co wybrać
                wstępnie przystałem na takim komplecie przód Heudenau K60 a tył Mitas e07
                dobrze wybieram?
                ja mam dokładnie taki zestaw i jest ok nawet K60 odwrotnie założony mam z przodu

                Komentarz


                  hmm odwrotnie założony ??? co to daje ??

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Romek93 Zobacz posta
                    hmm odwrotnie założony ??? co to daje ??
                    Nic, wręcz jest bardziej niebezpieczne. To opona kierunkowa więc powinna być zawsze zakładana zgodnie z zeleceniami producenta.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      Oponki wybrane, heidenau k76
                      5739888245_3bfbf9ba8b.jpg

                      Komentarz


                        Czym sie kierowałeś przy wyborze?

                        Komentarz


                          Jazda po szosie. 90% szosa i 10% terenu i to lekkiego, rzekłbym dojazd na...szose
                          Ostatnio edytowany przez limak14; 3747.

                          Komentarz


                            Witam, wiem że jest wiele informacji w poprzednich stronach na temat opon, ale po przeczytaniu mam jeden wielki mętlik w głowie i sam już nie wiem co mam wybrać. Mam małą Tenerę od niedawna na przodzie mam metzelera tourance, a na tyle mam michelinkę T63. Oponki mam jeszcze w niezłym stanie, ale strasznie denerwuje mnie hałasująca z tyłu opona na asfalcie. Głównie jeżdżę po asfalcie, czasami po terenie, ale jak już to bardzo delikatnym np: polne drogi, czasem po jakimś polu itp. Po żwirowniach nie szarżuję więc kostka mi nie jest potrzebna.
                            Chcę głównie zmienić tylną oponę ze względu na hałas. Mam kilka opon na oku, może ktoś poradzi jaką wybrać najlepiej ?
                            Nie mam zbyt dużego budżetu, myślę że mogę wydać max 350zł.
                            1. http://allegro.pl/130-80-17-metzeler...120398158.html Ta opona ma taką samą nazwę jak moja oponka na przodzie, będzie się dobrze komponowała z tą z którą mam na przodzie ?
                            2. http://allegro.pl/130-80-17-duro-hf9...044404417.html Na temat tej opony nic nie wiem, może ktoś ma jakieś doświadczenia z nią ?
                            3. http://allegro.pl/130-80-17-metzeler...120397559.html
                            4. http://allegro.pl/opona-mitas-e-08-1...065318977.html
                            5. http://allegro.pl/heidenau-k60-scout...131000417.html już ostatecznie zdecydował bym się na tą, ale martwi mnie oznaczenie M+S, chcę trochę pojeździć na tej oponie, a nie żeby po sezonie zmieniać oponę.

                            Chcę aby opona starczyła mi chociaż na 3 sezony, średnio rocznie będę robił 6 tyś km, doradźcie coś bo ja mam już mętlik z tymi oponami, a chcę to jak najszybciej ogarnać :/
                            Z góry dzięki za pomoc

                            Komentarz


                              Tourance i t63 to ciekawe połączenie. Powiedziałbym że lekko z dupy. Ni to na asfalt, ni to w teren. Jak nie masz zamiaru zmieniać przodu to kup taki sam model opony na tył, przynajmniej będzie się dobrze po czarnym jeździło.

                              Komentarz


                                Oprócz numerów dwa oraz pięć reszta to śmienik. Jak sam piszesz ganiasz po asfalcie więc aka duro będzie lepsza od k60 na asfalcie.

                                Nie szukaj opon starszych niż dwa lata.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X