Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    Dawaj powoli w stronę tkc ale pamietaj to nie kostka
    wiedzialem, ze to napiszesz.. jest cos jeszcze pomiedzy scorpionami a TKC, czy to wlasnie TKC sa pomiedzy scorpionami a kostka?
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
      wiedzialem, ze to napiszesz.. jest cos jeszcze pomiedzy scorpionami a TKC, czy to wlasnie TKC sa pomiedzy scorpionami a kostka?
      dokładnie tak jak napisałeś, tkc to szosowa guma
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
        Polecam TKC80 na przód - fajnie się spisuje z E09 (lub T63) na tyle - przód musi być lepszy na mokre i do hamowania.
        Ja naprawdę polecam Metzeler Enduro 3 Sahara - polecił mi to gościu z motogumy.pl, narazie jeździłem tylko po asfalcie, ale jestem totalnie pozytywnie zaskoczony - nie widzę różnicy z TKC 70, które miałem poprzednio. Na mokrym asfalcie trochę tyl się ślizga bardziej, ale to czuć.

        Zobaczę jak dalej i jak w temperaturze powyżej 25C -dziś mamy w Gdyni pierwszy dzień lata (po raz drugi i znów na 3 dni)

        Komentarz


          Co człowiek to opinia, osobiście ujeżdżam na przodzie Dunlopa D 605 i bardzo sobie chwalę. Na asfaltowych serpentynach i mocnych złożeniach daje radę, w terenie po zmniejszeniu ciśnienia też ujdzie. Oczywiście błoto szybko zakleja oponę i wtedy robi się nieprzyjemnie.
          Zrobiłem około 7 tys. z czego 80-85% po asfalcie i właśnie będę wymieniał na taką samą.

          Komentarz


            Kolejny kamyczek do ogródka z wiedzą Proste porównanie działania TKC 70 i najprawdopodobniej TKC 80 (a przynajmniej kostki) w tych samych warunkach terenowych.
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              hej
              kupiłem Scouty i w sobotę walczyłem na poligonie i .... jestem w szoku, gryzą błoto i piach aż miło, nie jest to opona na extremalny cross, ale jak na opony 50/50 rewelacja.
              Na asfalcie też jest bardzo dobrze czy na suchym czy na mokrym.
              W tej chwili do małej Tenery komplet to wydatek ok 570-600 zł więc nie ma dramatu, a przebiegi na tej oponie są spore. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

              Komentarz


                Z myślą o nadchodzącym sezonie zastanawiam się nad nastepującymi oponami:
                Michelin Anakee Wild 672 pln
                Pirelli Scorpion MT90 596 pln
                Conti TKC 80 699 pln

                Zasadniczo nie wybieram sie w błoto, plan jest na około 70% asfaltu a reszta to twarde drogi (szuter, piach, kamienie), w błoto nie planuje się zapuszczać.

                Nie ukrywam, że asfalt jest tu prio i uzytkowanie w codziennych warunkach. Moto ma jeździc również gdy leje jak z cebra itd.

                Co z wybranych zamawiać?

                Komentarz


                  Zamieszczone przez ketrab Zobacz posta
                  Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
                  jedno zaprzecza drugiemu ale skoro tak sądzisz to zapytaj kolegi lemura jak się jeździ na K60

                  Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
                  Z myślą o nadchodzącym sezonie zastanawiam się nad nastepującymi oponami:
                  Michelin Anakee Wild 672 pln
                  Pirelli Scorpion MT90 596 pln
                  Conti TKC 80 699 pln

                  Co z wybranych zamawiać?
                  W zależności jaki przebieg chcesz zrobić to zaczynając od najdłuższego
                  MT90
                  Wild
                  TKC

                  Ja bym brał tkc jak lubisz gdzieś do lasu wyskoczyć bez spinania dupy na każdym piasku ale czarne będzie je dobrze kleiło i zjadało jednocześnie. MT wystarczy na dwa razy dłużej.
                  Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez ketrab Zobacz posta
                    hej
                    kupiłem Scouty i w sobotę walczyłem na poligonie i .... jestem w szoku, gryzą błoto i piach aż miło
                    mówisz o k-60 ? może zrobili jakiś nowy bieżnik ??
                    Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46. Powód: poprawa oznaczenia

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez gregoszki Zobacz posta
                      mówisz o k-60 ? może zrobili jakiś nowy bieżnik ??
                      to na pewno musi być chwyt marketingowy
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez ketrab Zobacz posta
                        hej
                        .... jestem w szoku, gryzą błoto i piach aż miło, nie jest to opona na extremalny cross, ale jak na opony 50/50 rewelacja.
                        Ja to jestem w szoku czytając takie słowa.

                        Miałem k60 w małej teresie i wg mnie to dobra opona na asfalt i ubity szuter, przy czym hamowanie na szutrze jest takie sobie.... już tkc80 lepiej hamuje i jedzie po szutrze, a poza tym jest dużo lepsza na asfalt. K60 w błocie żyje własnym życiem, skręcasz kierownicą a moto jedzie prosto, w piachu to samo - jedziesz po wierzchu, zero trakcji. Moim zdaniem to opona 80/20 z czego 20 to twarde szutry i ubite suche leśne dukty. Dla mnie KUPA.

                        TKC80 już się o wiele lepiej prowadzi, przy czym w piachu też bez rewelacji, ale z kolei na asfalcie szybciej się zużywa. Moim zdaniem na takie jazdy 50/50 to w miarę ok oprócz TKC80 jest pirelli mt21 (mówię oczywiście o przedniej gumie), lepiej prowadzi się w grząskim gruncie i w moim odczuciu niewiele gorzej na asfalcie niż TKC80, ale również dość szybko się zużywa i ząbkuje.
                        Ostatnio edytowany przez AdamB; 2501.

                        Komentarz


                          Rozwazylbym jeszcze Michelin T 63. Na szosie niewiele ustępują TKC dzięki lepszej mieszance a znacznie lepiej robią w terenie. Miałem je kiedyś jeszcze w xt. Tyle, że schodzą na twardym dość szybko. Zasadniczo większość opon zwanych uniwesalnymi z szosowym(bez kostek) bieznikiem kiepsko sobie radzi w piasku czy blotku. Szczególnie w motocyklach gdzie mocno jest obciążony przód. Czyli w tenerach wszelkich odmian. A w lesie jak to w lesie. Piach i błoto też się zdarza.
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            jedno zaprzecza drugiemu ale skoro tak sądzisz to zapytaj kolegi lemura jak się jeździ na K60



                            W zależności jaki przebieg chcesz zrobić to zaczynając od najdłuższego
                            MT90
                            Wild
                            TKC

                            Ja bym brał tkc jak lubisz gdzieś do lasu wyskoczyć bez spinania dupy na każdym piasku ale czarne będzie je dobrze kleiło i zjadało jednocześnie. MT wystarczy na dwa razy dłużej.
                            Z racji traktowania moto jako środka co dziennego transportu przebieg gra rolę, inaczej może się okazać, że nie zarobię na opony

                            Komentarz


                              Teresa (szczegolnie 660) raczej nie bedzie tak strasznie zarla TKC. Ale prawda jest taka, ze sensownie (nie tak jak ja mam ;-) ) miec wiecej niz jeden komplet, a przynajmniej wiecej niz jedna opone na tyl i zmieniac w zaleznosci od aktualnie przewazajacego podloza.
                              Pzdr!
                              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                              Komentarz


                                To już zależy od rocznych przebiegów. Jak latasz co dzień to roboty i w weekendy to tkc, Mt czy T 63 nie starczą na sezon. Przy ambitniejszych trochę przebiegać musisz liczyć dwa komplety na rok niestety. Ojczulek założył do tampka metzelery Tourance i na takie codzienne śmiga nie i weekendowe spokojne szutru to całkiem fajna propozycja. Są bardzo pewne w deszczu i pozwalają na dość ambitne winklowanie. Na szutrach dają radę podobnie jak reszta konkurencji.
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X