Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez SzakulE95 Zobacz posta
    A widzisz, nie wiedziałem, rozmawiałem z serwisantem oponiarzem i powiedział, że jak są dętki i szprychy to zazwyczaj nie zagrają bezdętkowe... może się nie zrozumieliśmy.

    Czyli - mogę kupić bezdętkowe, natomiast zakładam z dętkami???
    Najprawdopodobniej mówił to w sensie - nie założysz bezdętkowej gumy bez dętki na swoja felgę (bo felga nie jest szczelna i powietrze zejdzie).

    Ale w niczym to nie przeszkadza żeby zakładac taka oponę z dętka.

    Ogólnie mówiąc bezdętkowe opony maja gładki rant przystosowany do szczelnego połączenia z felga. Dętkowe nie muszą.

    Komentarz


      Dzięki Panowie za rozwianie wątpliwości

      Komentarz


        Zamieszczone przez SzakulE95 Zobacz posta
        Pojawiły się jakieś kolejne spostrzeżenia? Ogólnie rzecz ujmując - polecasz?
        Pozdro
        Zdecydowanie tak. Fajne opony na asfalt, szuter, kamienie czy polne drogi. Trwałe, przyczepne.

        U mnei w kazdym razie te opony ma razie maja status gum do codziennego smigania i na pewno kupie kolejne. Do zjeżdżania z polnych dróg pewnie wybiorę MT21.

        Komentarz


          Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
          Zdecydowanie tak. Fajne opony na asfalt, szuter, kamienie czy polne drogi. Trwałe, przyczepne.

          U mnei w kazdym razie te opony ma razie maja status gum do codziennego smigania i na pewno kupie kolejne. Do zjeżdżania z polnych dróg pewnie wybiorę MT21.
          Dzięki Panowie raz jeszcze....
          Najlepsze jest to, że kupiłem opony, których nie wymieniłem, a ponieważ wybieram się do Chorwacji, wybierając głównie asfalty, to i do tego typu dróg na opony się zdecydowałem Pirelli Scorpion Trail II są dostępne w rozmiarach i specyfikacji zalecanej przez producenta. Przy okazji wymieniam dętki i opaski.
          Zdam relację jak sprawują się oponki. Pozdrawiam

          Komentarz


            Opony to stan umyslu, jednak umiejetnosci i zdrowego rozsadku nic nie zastapi.
            Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

            Komentarz


              Witam.
              Testował ktoś MOTOZ TRACTIONATOR GPS ?

              Komentarz


                Sam nie testowałem, ale miał taką założoną gość z Triumpha.
                W zeszłym roku zrobił na niej Bałkany i mieliśmy prawie że faworyta, bo spisywała się bardzo dobrze.
                Do chwili w jakiej powąchała mokrego asfaltu.
                Z relacji jaką mam od kolegi, który z nim jechał nie wyglądało to ciekawie.
                Normalna prędkość w takich warunkach, zakręt bez większych wymogów, bez hamowania i bum.
                Rozpatrując ten przypadek doczytałem trochę o tej oponie.
                Jest w zasadzie w porządku, ma o 25% większe przebiegi i to jest właśnie to co mnie zastanowiło.
                Do mieszanki MOTOZ dodaje krzemionkę, która czyni oponę wytrzymalszą.
                Fajnie - prawda, ale na mokrym niestety już nie.

                Komentarz


                  Michelin do anakee też daje krzemionkę tyle, że według nich to zwiększa przyczepność na mokrym. Widocznie są krzemionki i krzemionki.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    Planowałem obuć moto w te kapcie, tylko w konfiguracji, tył: MOTOZ TRACTIONATOR GPS; przód: MOTOZ TRACTIONATOR ADVENTURE.

                    Komentarz


                      Jeśli się zdecydujesz, to z miłą chęcią poczekam na Twoją opinię, nie ukrywam - opona ta była długo w mojej czołówce.

                      Komentarz


                        OK zdam relację jak spisują się te oponki. Pozdro

                        Komentarz


                          Znajomy namawia moją skromną osobę do zamontowania TKC 80 przód a Michelin Anakee Wild na tył . Zakładam że w offie będzie to jakoś robić , pytanie jak na mokrym czarnym.
                          Zastanawiałem się nad TKC 80 przód a na tył Mitas E-09 , tylko obawiam się że mitas będzie jak łyżwa na mokrym asfalcie .
                          Drogie Bravo, uświadomicie mnie co lepsze. Obecnie moto na Mitas E-08

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                            Znajomy namawia moją skromną osobę do zamontowania TKC 80 przód a Michelin Anakee Wild na tył . Zakładam że w offie będzie to jakoś robić , pytanie jak na mokrym czarnym.
                            Zastanawiałem się nad TKC 80 przód a na tył Mitas E-09 , tylko obawiam się że mitas będzie jak łyżwa na mokrym asfalcie .
                            Drogie Bravo, uświadomicie mnie co lepsze. Obecnie moto na Mitas E-08
                            A czemu nie dwie tkc w takim razie?
                            Pzdr!
                            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                            Komentarz


                              Śmigam na zestawie TKC 80 z przodu i Mitas 09 z tyłu - żadnych problemów na mokrym, miałem jedynie delikatny uślizg przedniego koła, ale wtedy już przymrozki były

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                                A czemu nie dwie tkc w takim razie?
                                Anakee Wild lepiej robi w terenie ale jest głośniejsza od TKC 80 . Więc kompilacja tkc przód a anakee wild tył jest ponoć idealnym kompromisem.

                                - - - Zaktualizowano - - -

                                Zamieszczone przez Rysiu Zobacz posta
                                Śmigam na zestawie TKC 80 z przodu i Mitas 09 z tyłu - żadnych problemów na mokrym, miałem jedynie delikatny uślizg przedniego koła, ale wtedy już przymrozki były
                                Jak bardzo się ściera na czarnym, ? W offie daje radę ?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X