Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

    Zamieszczone przez Roberto74
    [...] z oponami to juz sie zdecytowłem na tył mitas E-09. a na przód to nie wiem ale tez chciałbym jakas taką mała kostke
    Polecam TKC80 na przód - fajnie się spisuje z E09 (lub T63) na tyle - przód musi być lepszy na mokre i do hamowania.
    sigpic

    #2
    TKC 80 - podoba mi sie oponka cena tez fajna . tylko kase bez pracy ciezko a teraz jak dla mnie martwy sezon bllle
    CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

    Komentarz


      #3
      przód E-08 203zł
      tył E-09 260zł
      za ile sa tkc80? bo ja znalazłem grubo pow 300zł
      Im GORZEJ tym LEPIEJ.
      Nikt nie mówił że będzie letko.

      Komentarz


        #4
        ja w xt mam przód E-08 i tył E-09 są bardzo śliskie po deszczu, a nawet jak mgła siada

        a w tenerce mam jakieś Dunlopy a jak się one spisują to się zobaczy

        Komentarz


          #5


          Ja używam Heidenau K-60 cena OK i fajnie się sprawują ( jedyny minus, że tył po około 7 tys zjechany o 50 % - przód ze 25 30 % )
          ps. jak wybierałem opony to poświęciłem wiele czasu na opinie, zalety - wady i większość użytkowników opisywała, że Heidenau są lepsze od Mitasów. Pamiętajmy, że porównujemy opony za 300 zł więc nie oczekujmy od nich za wiele

          pzdr. Mirek_
          Ostatnio edytowany przez Mirek_Slupsk; 35.

          Komentarz


            #6
            No te Heidenauki mi się podobają właśnie ;] Ja aktualnie latam na Shinko E705 i mógę porównać je do Mitasa E-08. Shinko o wiele lepsze od Mitasków. Na mokrym zachowuje się super. Nie zrywa przyczepności tak łatwo jak robił to Mitas. Jedyna wada to, że bardzo szybko schodzą. 30% opony tylnej poszło po jakiś 4tys km.

            Teraz planuję założyć przód TKC80 albo Karoo a tył Mitas E-09 DAKAR. Chociaż jeszcze nie oglądałem cen, a te Heidenauki mi się bardzo podobają i muszę się nad nimi zastanowić.
            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


            Ja tu tylko sprzątam

            Komentarz


              #7
              Na Heidenau K-60 przodu i z tyłu w XT zrobiłem jak na razie 9 tys i złego o nich powiedzieć nie mogę.
              Jeśli chcecie porównania z niemiecka precyzja to można je znaleźć tu:
              http://www.andreeweb.de/Motorrader/R...dy_reifen.html

              A dla nie władających tu:
              http://translate.google.com/translat...F8&sl=de&tl=pl

              Komentarz


                #8
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Rudolf000 Zobacz posta
                  przód E-08 203zł
                  tył E-09 260zł
                  za ile sa tkc80? bo ja znalazłem grubo pow 300zł
                  Przód TKC80 to ok. 300-340 zł właśnie, z tym, że to jest dużo lepsza opona (ze 2 klasy), więc ciężko tu się ceną kierować. Na przód warto zdecydowanie, na tył to już kwestia mocno dyskusyjna (jak pisałem e09 lub t63 moim zdaniem się lepiej nadają).
                  Co do E08 to ciężko toto jako oponę enduro traktować, nie trzyma toto nigdzie, a na mokrym już masakra. Takie drewno udające gumę...
                  E09 też się ślizga na mokrym, ale to kostka, i jeszcze w takim przedziale cenowym, że na prawdę ciężko czegoś więcej wymagać - jest ok. W terenie bez porównania lepsze od K-60.

                  Zamieszczone przez lukasz_vip Zobacz posta
                  tył Mitas E-09 DAKAR
                  Na tego Dakara się strasznie nie napalaj, bo od zwykłej E09 różni się (z tego co mi wiadomo) sztywniejszym kordem (jest dużo bardziej twarda) - jeśli złapiesz kiedyś gumę i będziesz musiał ją sam ściągnąć to zużyjesz zupełnie niepotrzebnie dużo więcej niecenzuralnych słów, a na dłużej wcale nie starczy (mieszanka gumy ta sama).

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Ja używam do jazdy po terenie rożnym METZELERY ENDURO SAHARA 3 jestem z nich bardzo zadowolony jako opony uniwersalne . Na długie przeloty tylko asfaltem mam Michałki T66 na nich tez musiałem pare razy zjechać z asfaltu i dawały rade , a do jazdy po czarnym są rewelka.
                    http://xtzclub.pl/attachment.php?attachmentid=817

                    Komentarz


                      #11
                      ja mam nowe Anakee za okolo 800zł komplet (od Brolla) na poprzednim modelu - T66 zrobilem ponad 25 000km - sa bardzo dobre i smialo je moge polecic

                      Komentarz


                        #12
                        Ja też polecam Anakee, kleją się do asfaltu znakomicie, jeszcze lepiej odprowadzają wodę. Jednak są może ciut za miękkie, gdyż zużywaja się w stosunku do średniej troszke szybciej. W lekkim terenie też są ok.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #13
                          Ja odziedziczyłem po poprzedniku szwajcarze:
                          - FRONT
                          SAVA MC30 Invader 90/90 -21 TL


                          - REAR
                          METZELER Tourance 120/90 -17


                          Czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi oponami?
                          Jakie są wasze opinie nt zachowania ich się na drodze?
                          Ostatnio edytowany przez yaraso; 21.
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Miałem Touranca na przodzie w swoim chopperze - o jeden rozmiar za szeroką Prowadzenie na suchym ok., ale na mokrym czasami miałem wrażenie że "nie wyda" i lekko bałem się na niej dzidować po deszczu.
                            Sava - całkowicie nieznana w PL.
                            Jeśli ostały się one po poprzednim użytkowniku, to sprawdz datę produkcji. Jeśli są starsze niz pięć lat - pomyśl nad kupnem nowych, bo te stare nie trzymają odpowiednich właściwości.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                              sprawdz datę produkcji
                              Dzięki, ja też nigdy nie słyszałem o Sava. To opony ze Słoweni, dla zainteresowanych strona producenta http://www.savatech.si/

                              Data produkcji Sava 2007 a Metz 2006, bieżnik około 5mm więc myślę że ten sezon spróbuje na nich.

                              Czy ktoś jeszcze miał do czynienia z takimi oponami?
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X