Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
    W rozmiarze 90/90-21 nigdy nie trafiłem na metzelery i pirelli made in germany tylko na made in brazil. Niby da się na tym jeździć ale po trzech latach opona jest cała spękana i dużo bardziej zużyta niż tył made in germany.Już w trakcie zakupu nowych widać różnice w kolorze i twardości opon brazylijskich i europejskich.Dlatego ja już nie kupuje metzelerów i pirelli a jeśli trafią się w super promocji najpierw sprawdzam czy nie są made in china . Kolega miał w TDMce chińskie metzelery i to są naprawdę niebezpieczne opony. To samo opisywał raz w świecie motocykli chłopak który do Vstroma założył chińskie metzelery tourance.

    Dlatego przekonałem się że teraz nie jest ważne jakiej marki to są opony a gdzie były wyprodukowane.I np wole założyć dunlopy ( made in france ) z 2017r niż brazylijskie metzelery czy koreańskie continentale z 2020r . Guma dobrej jakości wolniej się starzeje. Według mnie jeśli chodzi o szosowe opony do turystycznych enduro będą opony dunlopa i bridgestone'a robione w Japonii i we Francji.O dziwo micheliny made in Thailandia nie mają problemów z jakością gumy. Niestety zauważyłem że tych dobrych opon dunlop czy bridgestone jest u nas jak na lekarstwo na allegro najwięcej jest metzelerów pirelli heidenałów i mitasów czyli tego czego ja akurat bym na koła swojej tenery nie założył.
    Czyli doradzasz bym zadzwonił do oponeo i spytał gdzie zostały wyprodukowane opony ?

    Komentarz


      Myślicie, że jakość nie jest utrzymywana w zależności od kraju produkcji?

      Komentarz


        Ja nie myśle tylko to wiem .Wielokrotnie się o tym przekonałem że pirelli z chin i brazylii to nie to samo co pirelli z fabryki z niemiec. Chociaż raz widziałem wyjątek chińskie szosowe pirelli w XT660X kolegi były miękkie i przyczepne ( przynajmniej jako nowe )

        Komentarz


          Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
          Myślicie, że jakość nie jest utrzymywana w zależności od kraju produkcji?
          Jak wyżej, my to wiemy na pewno.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            No to bajka... To będzie ich drugi sezon zobaczymy co będzie

            Komentarz


              A co powiecie na michelin sirac ? Znalazlem taka oferte https://allegro.pl/oferta/michelin-s...eze-7300027387
              Ogólnie chodzi mi o oponę do 300zł,

              Komentarz


                Mam drugi komplet Pirelli Scorpion Rally STR wyprodukowany w Chinach i złego słowa o nich nie powiem

                Komentarz


                  Jakbym był złośliwy dodał bym że nic dobrego też

                  Komentarz


                    Oj, to dobrze, że nie jesteś złośliwy
                    STR-y mam w sprzęcie którym jeżdżę na dłuższe wycieczki często z żoną za plecami i do zabrudzenia zbroi mnie nie doprowadziły, choć warunki były różne, łącznie ze śniegiem. Mam do nich o wiele większe zaufanie niż do Anakee III, które miałem wcześniej.
                    Szukając porady odnośnie opon do babci Tereski trafiłem tutaj. Niestety po przeczytaniu tego wątku mam jeden wielki bałagan w głowie.
                    Najczęściej powtarzany schemat to TKC 80 z przodu i Mitas 09 z tyłu. Już prawie je zamówiłem, jednak odezwał się mój oponiarski anioł stróż i każe kupić Michelin Anakee Wild.
                    Tak to chyba będzie.
                    Faktem jest, że przez wiele lat kupowałem do samochodu Nokiany, ale gdy produkcja została przeniesiona z Finlandii do Rosji to już nie było to samo - że tak wrócę do wątku z miejscem w którym dana opona została wyprodukowana.

                    Komentarz


                      Zakladał ktoś ostatnio karoo street do ST?
                      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X