Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Co sądzicie żeby wrzucić komplet Pirelli MT60? 80% asfalt, reszta szutry itp, bez piachu. Chciałbym żeby lepiej trzymało na mokrym, bo na K60 to tragedia...

    Komentarz


      Jestem zwolennikiem długiego sezonu, w zasadzie dopóki jezdni nie pokryje warstwa śniegu / lodu dojeżdżałem do pracy na poprzedniej maszynie. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem XTZ750 i szukam opon / rozwiązań zimowych. Niestety w rozmiarze 140/80 nie ma nic. Mam do was 2 pytania:
      1.Czy rozmiar 130/70 da się zamontować? Tutaj są jakieś haidenau lub michelin dostępne w zimówce.
      2.Które opony waszym zdaniem lepiej sprawdzą się w temperaturach bliskich i poniżej zera (na suchym asfalcie): Continental TKC80 czy Mittas E07?

      Budżet nie ma znaczenia, oszczędzi się na czymś innym

      Nie przeczytałem jeszcze wszystkich wątków, jeśli zimówki były już omawiane, byłbym wdzięczny za przekierowanie.

      Pozdrawiam rubyrubas

      Komentarz


        Tylko tkc, mitas to plastik.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          Na zimnym dobre są też Michelin T 63, na zimnym i mokrym nawet lepsze niż tkc moim zdaniem. Tyle, że droższe przeważnie
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            Mała aktualizacja zestawu TKC80 z przodu i Anakee Wild na tyle w ST 750.

            Przebieg opon 3,5k km.

            Przód TKC 80 - produkcja 2019 r.
            Nowy 9,2mm, zostało 6mm. TKC troszkę się wyząbkował, chociaż spodziewałem się, że będzie gorzej. Różnica między przodem a końcem kostki to ok 2-3mm. Jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony prowadzeniem na asfalcie. Na prawdę rewelacja jak na ten bieżnik. W terenie po spuszczeniu ciśnienia też robi robotę, pewnie się prowadzi i dobrze trzyma nawet w głębokich koleinach i przy przeskakiwaniu z koleiny do koleiny na gruntówkach. Hamowanie na asfalcie i w terenie 5+.

            Tył Anakee Wild - produkcja 2016 r.
            Nowy 10,6 mm, zostało 4 mm. Opony zdecydowanie za miękkie na jakieś ostrzejsze kamienie i podobne nawierzchnie. Na zdjęciach widać ponadrywane krańce kostek. Ponadrywały się po kilkudziesięciu km kamienistych dróg. Potem na asfalcie się to wyrównało trochę z wierzchu i wygląda już ok. Samoczyszczenie opony jest jak dla mnie wystarczające, w lepkim błocie trzeba mocno odkręcić żeby się oczyściła. Ale to nie jest opona na takie rzeczy. Chociaż potrafi zaskoczyć napędzaniem nawet w dość sporym błocie. Piaski i szutry bez zarzutu. Jedynie miałem problem z podjazdem pod trawiastą górkę w Bieszczadach ale to było po deszczu, no i wszyscy mieli problem z tym podjazdem, więc to też kwestia wagi motocykla.

            Moje przebiegi to 50/50 asfalt/ off. Dla mnie off to leśne dukty, polne drogi no i jakieś tam zabawy w piasku, szlak TET i itp. Na asfalcie prędkość przelotowa to ok 120 km/h, czasem zdarza się i 150. Generalnie przyspieszam i hamuję raczej dynamicznie, na tyle na ile pozwala leciwa ST W terenie jeżdżę na 1,5 atm. lub w tych okolicach. Podsumowując: moim zdaniem bardzo dobry dualowy zestaw do dużej Tenerki. Jedynie przebieg Anakee pozostawia trochę do życzenia. Do 6k chyba nie da rady dojeździc. Miałem zakładać Mitasa E10, ale trafił się anakke niewiele droższy niż Mitas ze względu na rok produkcji.

            Może ktoś poleci jakąś oponę o podobnych właściwościach, ale troszkę wytrzymalszą? Jeździł ktoś na E10 ostatnio? Jak tam wyglądają przebiegi? Z tego co szukałem to też leci w oczach. TKC 80 na tyle też podobno szybko znika, w chciałbym chociaż sezon na jednej gumie przelatać

            IMG_20190815_181000.jpg
            IMG_20190815_180736.jpg

            Komentarz


              Założysz E09 to przelecisz dłużej ale na asfalcie można się obsrać przy hamowaniu albo na rondzie jak pójdzie bokiem. Tkc na tyle spokojnie wytrzyma 6 tys.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Założysz E09 to przelecisz dłużej ale na asfalcie można się obsrać przy hamowaniu albo na rondzie jak pójdzie bokiem. Tkc na tyle spokojnie wytrzyma 6 tys.
                Marcin, poprawili te swoje mieszanki, na mokrym nadal nie ma rewelacji, ale na suchym jest ok.

                Komentarz


                  71936945_10158014327763755_3380651385262440448_n.jpg
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz


                    Hej. Jestem na etapie poszukiwania opon do dużej teresy. Aktualnie mam heidenau i ogólnie mimo kiepskich opinii dobrze Mi się na nich jeździ czy to w deszczu czy na szutrach. Niestety widać już ich parcenie i będę musiał zainwestować w coś nowego. Nie wiem czy kupować nowy komplet tych samych opon czy kombinować z innymi. Jazda myślę 50/50 chociaż znając życie wyjdzie 70/30 dla asfaltu, ale zakładając to pierwsze jest jakiś złoty środek???

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                      Hej. Jestem na etapie poszukiwania opon do dużej teresy. Aktualnie mam heidenau i ogólnie mimo kiepskich opinii dobrze Mi się na nich jeździ czy to w deszczu czy na szutrach. Niestety widać już ich parcenie i będę musiał zainwestować w coś nowego. Nie wiem czy kupować nowy komplet tych samych opon czy kombinować z innymi. Jazda myślę 50/50 chociaż znając życie wyjdzie 70/30 dla asfaltu, ale zakładając to pierwsze jest jakiś złoty środek???
                      ja na takie zestawienie zawsze wybieram tkc 80
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Jak one się zachowują na asfalcie?

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                          Jak one się zachowują na asfalcie?
                          Jak szosowe.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            Jak szosowe.
                            Zgadza się, też polecam TKC 80.

                            Komentarz


                              Na mokrym nie tańczą?

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                                Na mokrym nie tańczą?
                                Tańczą. Lepiej zostań przy sparciałych haidenauach.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X