Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony sÄ… najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
    Z racji traktowania moto jako środka co dziennego transportu przebieg gra rolę, inaczej może się okazać, że nie zarobię na opony
    to bierz mt90, będziesz zadowolony
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta

      Zasadniczo nie wybieram sie w błoto, plan jest na około 70% asfaltu a reszta to twarde drogi (szuter, piach, kamienie), w błoto nie planuje się zapuszczać.

      Nie ukrywam, że asfalt jest tu prio i uzytkowanie w codziennych warunkach. Moto ma jeździc również gdy leje jak z cebra itd.
      Wymieniłeś piach. To TKC80. Miałem na 660 i da sie na tym coś pojeździć w piachu. Na pozostałych mniej, a na piardelli nic. Jest na tyle dobra, że na asfalcie jak w deszczu nie nie będziesz sie zachowywał jak dureń to zapewnia wystarczające bezpieczeństwo. To fajna oponka żeby poznać o co w tym "ho", i nie martwić sie jeżdżąc po czarnym. Jak wszytko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Minus continentala to że szybko schodzi. Tył mi starczył na coś koło 7tyś, przód wciąż gdzieś mam i na pewno na ze dwa razy tyle.
      Jeśli rozsmakujesz się w offowych zabawach to pewnie przejdziesz do kolejnego etapu. Kilka kompletów, zestaw łyżek i częste wymiany w zależności od planów wyjazdowych.

      Komentarz


        Zakupione Pirelli MT90 AT. Pierwsze 700 km zrobione, głównie w deszczu.
        Będę informował o wrażeniach.

        Komentarz


          Ja mogÄ™ polecić Mitas C19 przód i Mitas C02 tyÅ‚ jeżeli chodzi o totalny "off" ☺
          Do jazdy cywilnej, w deszczu i jakimś tak offie to TKC 80 tylko trzeba się przyzwyczaić do pływania i ze na asfalcie idzie w oczach dlatego ja dojadę je do slika

          Komentarz


            CoÅ› ktoÅ› powie na temat Tenerki xtz660 i opon Heidenau K60 Scout?
            Karpaty V50M > Voshod 3M > Jawa 350 > Suzuki GSX750F > Dragon 200 > Tenere XTZ660 -> BMW R1150GS Instagram
            Facebook

            Komentarz


              2 lata temu na Nordkapp i z powrotem moja Dunlop Trailmax nówka zeszła prawie do drutów, K60 Scout kumpla (już z jakimś przebiegiem) spokojnie dała radę. Było sporo deszczu.
              W zeszłym roku na nowej K60 Scout zrobiłem 8,5 tys. (trasy, trochę szutru, trochę deszczu), ledwo ją drasnęło. Do przyczepności nie mam zastrzeżeń poza górskimi kamienistymi drogami, ale do tego akurat ta opona nie jest przewidziana.

              Komentarz


                Dzięki za odpowiedz, ja na Scaut akurat jeździłem po błotach...i td - to super! Teraz na 100% wezmę Scauta do tenerki,w lato chce pojechać na wlochy, +-2k km
                Ostatnio edytowany przez AndrzejGO; 5009.
                Karpaty V50M > Voshod 3M > Jawa 350 > Suzuki GSX750F > Dragon 200 > Tenere XTZ660 -> BMW R1150GS Instagram
                Facebook

                Komentarz


                  Zamieszczone przez AndrzejGO Zobacz posta
                  Dzięki za odpowiedz, ja na Scaut akurat jeździłem po błotach...i td - to super! Teraz na 100% wezmę Scauta do tenerki,w lato chce pojechać na wlochy, +-2k km
                  Odpuść tę oponę jak masz tylko po asfalcei jeździć, jest wiele lepszych modeli które na asfalcie suchym a przede wszystkim mokrym będą bardzo dobrze trzymać.
                  Jak byś miał do przejechania 20 tys km to tak, w żadnym innym przypadku nie kupił bym tej opony.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    to że jeden marszrut będzie po Asfalcie - to jeszcze nic nie znaczy, w ogóle to ja jeżdżę gdzie oczy prowadzą. Na tereze w żadnym razie nie postawie szosowych opon.
                    Ostatnio edytowany przez AndrzejGO; 5009.
                    Karpaty V50M > Voshod 3M > Jawa 350 > Suzuki GSX750F > Dragon 200 > Tenere XTZ660 -> BMW R1150GS Instagram
                    Facebook

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
                      Zakupione Pirelli MT90 AT. Pierwsze 700 km zrobione, głównie w deszczu.
                      Będę informował o wrażeniach.
                      Pękło jakieś 6 tyś km. 95% asfalt, jazda podmiejska i miejska.

                      Opona generalnie fajna i dobrze trzymająca zarówno na suchym jak i na mokrym asfalcie. Po przedniej nie widać zużycia, tylna znika wyraźnie i już ma 3,5-4mm mięsa z fabrycznych 5.
                      Jak na razie nie widać różnicy w przyczepności.

                      W terenie testowałem na szutrze, twardym podłożu itp. Jak dla mnie ok, ale uprzedzam że nie jestem w tym temacie jakimś wyjadaczem.



                      Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
                        Pękło jakieś 6 tyś km. 95% asfalt, jazda podmiejska i miejska.

                        Opona generalnie fajna i dobrze trzymająca zarówno na suchym jak i na mokrym asfalcie. Po przedniej nie widać zużycia, tylna znika wyraźnie i już ma 3,5-4mm mięsa z fabrycznych 5.
                        Jak na razie nie widać różnicy w przyczepności.

                        W terenie testowałem na szutrze, twardym podłożu itp. Jak dla mnie ok, ale uprzedzam że nie jestem w tym temacie jakimś wyjadaczem.



                        Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
                        Pojawiły się jakieś kolejne spostrzeżenia? Ogólnie rzecz ujmując - polecasz?
                        Pozdro

                        Komentarz


                          Bardzo trudny wybór /dobór opon do XTZ 750 ST.
                          Przede wszystkim, jeżeli znajdzie się akceptowalny kompromis to zazwyczaj nie robią tylnych (tj. dętkowych 140/80 r17).
                          Koncentruje się już głównie na oponach "lepszych na szosę" z możliwością przejazdu przez lekki teren (utwardzony).... i bez szaleństw
                          Korzystając z wyszukiwarki na motogumy.pl (można zobaczyć czy są komplety na przód i tył, dobrałem wstępnie:
                          Brigstone BW502+BW501
                          Brigstone TW152+TW41
                          Continental Contiespace (przód i tył)
                          Dunlop Trailmax (przód i tył)
                          Dunlop TrailSmart (przód i tył)
                          Michelin Anakee 3 (p i t)
                          Michelin Anakee Wild (p i t)

                          CzytajÄ…c opinie - zawsze coÅ›, te siÄ™ uslizgujÄ…, te buczÄ…, te to te tamto
                          Wybór ze względu na rozmiar jest ograniczony
                          Jest ktoś w stanie powiedzieć bierz te i będziesz zadowolony?
                          Może inna propozycja, której nie ma na wyżej wspomnianej wyszukiwarce?

                          Pozdrawiam serdecznie

                          Komentarz


                            Jak kupisz te MT90 będziesz zadowolony, nie musisz się ograniczać do dętkowych, bezdętkowe też mogą być.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              Używam od niedawna (3kkm) Bridgestone BattleWing, które kupiłem przez przypadek. Zamówiłem Trailmax'y, ale nie było na stanie i wziąłem co było. Bardzo polecam, choć już 2-3 razy miałem lekki uślizg przedniego koła - na asfalcie. Jednak uważam, że to nie wina samych opon, a ich szerokości (90/90) i mojego silnego przeciwskrętu. Geometrii opony zasadniczo nie zmienisz, a pamiętając, że ST nie jest sportową maszyną, powinno wszystko grać. Jestem z nich naprawdę zadowolony.
                              Jednak, prawdopodobnie następnym razem wybiorę Pirelli Scorpion Rally Str Naprawdę mi się spodobały i będę chciał je przetestować.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                                Jak kupisz te MT90 będziesz zadowolony, nie musisz się ograniczać do dętkowych, bezdętkowe też mogą być.
                                A widzisz, nie wiedziałem, rozmawiałem z serwisantem oponiarzem i powiedział, że jak są dętki i szprychy to zazwyczaj nie zagrają bezdętkowe... może się nie zrozumieliśmy.

                                Czyli - mogę kupić bezdętkowe, natomiast zakładam z dętkami???

                                Nie ma MT90 (A/T - jeśli o tych mówimy, S/T można spotkać) w rozmiarze 140/80 - 17...

                                - - - Zaktualizowano - - -

                                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                                Używam od niedawna (3kkm) Bridgestone BattleWing, które kupiłem przez przypadek. Zamówiłem Trailmax'y, ale nie było na stanie i wziąłem co było. Bardzo polecam, choć już 2-3 razy miałem lekki uślizg przedniego koła - na asfalcie. Jednak uważam, że to nie wina samych opon, a ich szerokości (90/90) i mojego silnego przeciwskrętu. Geometrii opony zasadniczo nie zmienisz, a pamiętając, że ST nie jest sportową maszyną, powinno wszystko grać. Jestem z nich naprawdę zadowolony.
                                Jednak, prawdopodobnie następnym razem wybiorę Pirelli Scorpion Rally Str Naprawdę mi się spodobały i będę chciał je przetestować.
                                Super dziękuję za radę. Ze wszystkich wymienionych przeze mnie te są dostępne wg spec producenta. Wnioskuję z odpowiedzi, że bezdętkowe opony założę jeżeli obecnie są dętki??? Z dętkami czy bez?

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X