Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony sÄ… najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Witam
    W końcu i na mnie przyszedł czas, aby wymienić oponki, ale im więcej czytam tym mniej wiem i nie mogę się zdecydować.
    ale najpierw muszę zapytać o rozmiar jaki jest domyślnie. Obecnie z tyłu mam 130/80/17 a z przodu 90/90/21. Udało mi się znaleźć gdzieś w necie manual do Super Tenery 750 a tam stoi napisane ze z tyłu powinna być opona 140/80/17? czyli jednak do 750 powinna być 140?
    Co do samych opon to w tym roku z dłuższych wyjazdów mam w planach Prage (całość pewnie po asfalcie), Rumunię (asfatl + szutry, licze na to ze po drodze jakieś odcinki TET uda się przejechać), no i też w Polsce chciałbym trochę TET zaliczyć. Wiec zależy mi żeby na asfalcie było OK, szczególnie żeby na mokrym nie kończyło się z pełnymi gaciami strachu, ale tez poza nim dało się coś pojeździć.
    Na razie wybór zawęziłem do:
    - Heidenau K60 Scout
    - Mitas e07
    - METZELER ENDURO 3 SAHARA
    wiem ze nie ma opony do wszystkiego, ale chciałem wybrać najlepszy kompromis przy w miarę rozsądnej cenie

    Komentarz


      Wszystkie te co pokazałeś to siuwaks,
      załóż sobie tkc80 i będziesz zadowolony.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Wszystkie te co pokazałeś to siuwaks,
        załóż sobie tkc80 i będziesz zadowolony.
        Dokładnie jak Marcin pisze. Te wymienione to zupełnie chybione pomysły. TKC80 to banalny wybór ale naprawdę są okej. Wygląda jak kostka i coś tam w terenie nawet robi a na asfalcie jest jak zwykła asfaltowa guma. Jedynym co może Cie niemiło zaskoczyć to szybkie zużycie tylnej i ząbkowanie przedniej. Żeby to ostatnie zjawisko minimalizować dobrze jest uważnie obserwować i korygować ciśnienie.

        Komentarz


          Albo po 5 tys przełożyć na drugą stronę jak się ząbkuje przód
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            E tam, K60 na asfalt rewelka! Trochę głośne w pewnym zakresie prędkości, ale poza tylko tylko chwalić.

            Komentarz


              te wymiary, które podałeś na tył (140/80/17) są takie jak trzeba. Nie wiem, jak zamierzasz jeździć, ale jak to mają być dłuższe przejazdy i w większości po asfalcie, to może pomyśl o Pirelli Scorpion Trail 2, albo mt90. Scouty starczą Ci na długo, ale są lepsze opony na asfalt i lepsze w teren. Im są starsze tym mniej bezpieczne, mimo że bieżnik nie zużywa się w nich za szybko.

              Komentarz


                Zamieszczone przez shardac Zobacz posta
                E tam, K60 na asfalt rewelka! Trochę głośne w pewnym zakresie prędkości, ale poza tylko tylko chwalić.
                Na asfalt nawet pewnie jakiś avon będzie lepszy niż to gówno. Fajnie, że firma jest, bo robi gumy do weteranów i całkiem niezłe "rainy" do SM. K60 mam na tyle w pożyczonej małej tenere. Przód zastąpiłem od pod tygodniu na TKC bo miałem. Niestety nie mam żadnej 17 i ostatnią wycieczkę poza asfaltową jechałem na K60.
                Dojechać na asfalcie i nigdy więcej tego tego modelu. TKC80 jest kilka lig wyżej a na utwardzonej taka sama.
                Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                Komentarz


                  Na asfalt i leciutki teren typu suchy szuter to anakee. Na teren nawet cięższy i asfaltowe przeloty T 63. Obie od michelina i obie bardzo pewne na mokrym asfalcie. Anakee to już ekstraklasa. Wadą tych opon jest cena.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    Dzieki za podpowiedzi.
                    T63 obecnie mam, i na środku prawie slik się zrobił, ale z tego co widzę tej opony nie ma w rozmiarze 140/80 (pewnie dlatego własnie mam założoną 130/80), wiec chyba odpuszczę i będę szukał coś z pozostałych 2 o których mówiliście:
                    - Michelin Anakee Wild
                    - Continental TKC80

                    Komentarz


                      TKC80 nie nadaje sie do niczego inneego poza suchym asfaltem, jak juz to wild
                      Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                      Komentarz


                        Ja na ten sezon założyłem na przód tkc 80 a na tył anakee Wilde. Po zmianie z K60 kolosalna zmiana na plus w terenie. Na asfalcie nie zauważyłem nic niepokojącego. Przejechałem na nich ostatnio rajd Bieszczadzki i jestem na prawdę zadowolony z takiego zestawu.

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez Bulbulator Zobacz posta
                          Ja na ten sezon założyłem na przód tkc 80 a na tył anakee Wilde. Po zmianie z K60 kolosalna zmiana na plus w terenie. Na asfalcie nie zauważyłem nic niepokojącego. Przejechałem na nich ostatnio rajd Bieszczadzki i jestem na prawdę zadowolony z takiego zestawu.
                          Po zmianie z K60 to z pewnością zmiana in plus !! Przy zakupie tenery miałem te gumy, na asfalt i delikatny szuter. Teraz na tył założę w ramach eksperymentu Michelin Enduro Competition 2, zobaczymy jak się sprawdzą, na przód ulubioną gumę Junaka

                          Komentarz


                            Metzeler enduro 3 Sahara - NIE POLECAM. W małej Teresie miałem na tyle i na asfalcie jest mniej przyczepka niż moje ulubione MT21. W dodatku przez swój układ bieżnika jak odkrecamy na miękkim to zamiast się wgryzac w grunt na zakrętach odjeżdża w bok.

                            Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              Ciężki temat z tymi oponami. Przymierzam się do zmiany, ale póki co bida, więc mam czas na filozofowanie. (Przemawia do mnie Anakee Adventure, m.in. technologia, przenaczenie oraz chyba potencjał na zimę)
                              Ma sens zakładanie na tył 150/70? jeździł ktoś ST z taką oponą? Głównie asfalt, lekki teren = polne dróżki lub szuter. Błoto i piach jeszcze nie dla mnie.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez KarolLbn Zobacz posta
                                Ma sens zakładanie na tył 150/70? jeździł ktoś ST z taką oponą?
                                1. nie
                                2. tak

                                Fatalnie i mało bezpiecznie się na czymś takim jeździ.


                                pozdrawiam, Adam
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X