Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia - czyżby problem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Skrzynia - czyżby problem?

    Witajcie. Chyba pojawił się u mnie problem z trzecim biegiem. Otóż przy ostrym przyspieszaniu nie chce mi czasem wskoczyć trójka, niezależnie czy zmieniam ze sprzęgłem czy bez - nie chce wskoczyć i już. Generalnie przy spokojnym ruszaniu jest ok, wskakuje, także niezależnie czy ze sprzęgłem czy bez.
    Poza tym biegi wchodzą lekko i normalnie.
    Co to w ogóle może być?
    Czy może to być początek jakiegoś poważniejszego problemu?
    Jaka jest na to rada? Jakaś regulacja? Wymiana czegoś?
    ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

    #2
    Jak przy ostrym przyspieszaniu to myślę że to normalne. Jest tak we wszystkich LC4 jakie znam i u mnie w tenerze też, jak obroty są wysokie to nie da rady zmienić biegu. Najgorzej to denerwuje w jeździe terenowej
    http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
    http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
    sigpic

    Komentarz


      #3
      ale tak nie było. Zastanawiam się czy do końca odpuszczam dźwignię po zmianie na dwójkę. Sprawdzę to, zmieniełem buty i nie zawsze mam dokładne wyczucie na biegach
      ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

      Komentarz


        #4
        A może zobacz czy dźwignia nie haczy o karter? naciągnij też trochę linkę sprzęgła przy klamce.
        http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
        http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Dzwignia nigdzie nie haczy, a sprzęgło w tym wypadku nie ma nic dorzeczy - pozostałe biegi wchodzą gadko, a tylko ta trójka niezależnie czy ze sprzęgłem czy bez - czasem się zacina.
          ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

          Komentarz


            #6
            Też tak mam, to normalne zjawisko. Zacząłem to odczuwać po zmianie butów. Po prostu inne czucie dźwigni biegów.
            Na razie pamiętaj o tym i trochę dokładniej zmieniaj biegi (potrzebny jest jeszcze ten minimalny ruch w stawie skokowym żeby dociągnąć wajhę).
            Później się przyzwyczaisz i problem minie.
            R

            Komentarz


              #7
              No nie wiem, u mnie w sumie nigdy nie miałem takiego problemu, chyba że nie zauważyłem.

              Komentarz


                #8
                nie miałem nigdy problemów z biegami tylko jak kiedyś pisałem jedynka i dwójka u mnie "strzelała", ale testowałem troszkę na olejach i dopiero jak zalałem pełnego syntetyka castrol off road 10W40 to zdecydowanie zmiana biegów jest lepsza i praca skrzyni jest wiele cichsza. Również zauważyłem, że najlepiej biegi wskakują na 3500 obr/min. co do COCHISE to myślę, że tzw. "pływaki" do przesuwu kół zębatych albo może jeden kieł się urwał na trzecim biegu??

                Komentarz


                  #9
                  Witam przepraszam że odgrzewam temat ale nic pokrewnego nie znalazłem. Mam problem także odnośnie trzeciego biegu tylko trochę inny, Jeśli jadę na trójce i pod obciążeniem (pełny gaz) zaczyna szarpać. Niewiem co robić czy rozbierać skrzynię czy szukać innej.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez gryzlii4 Zobacz posta
                    Witam przepraszam że odgrzewam temat ale nic pokrewnego nie znalazłem. Mam problem także odnośnie trzeciego biegu tylko trochę inny, Jeśli jadę na trójce i pod obciążeniem (pełny gaz) zaczyna szarpać. Niewiem co robić czy rozbierać skrzynię czy szukać innej.
                    Ale to szarpanie to takie jak by koła przepuszczały czy raczej tylko spadek mocy (zalewanie silnika) bo jeśli wyraźnie czuć przeskakiwanie podczas przyspieszania to albo mała zębatka na łańcuchu już straciła zęby albo skrzynia,
                    pewnie koła już nie zazębiają się kłami bocznymi za dobrze i przeskakują, nie wiem bo nie podałeś jaki to motocykl, jeśli st to raczej nic innego oprócz wymiany silnika nie będzie bardziej opłacalne ale na początek sprawdź wszystko dokładnie.
                    Jest tu u nas kolega który wymienił silnik a okazało się że to wina stukania łańcucha napędowego
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Taa zapomniałem to jest w ST750 Dzięki za odpowiedź. Jutro sprawdzę zębatkę. Chociaż napęd wymieniałem 6tyś temu

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X