Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przestawienie rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Nie chciałem zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj:

    Proszę o pomoc użytkowników forum.*

    Złożyłem rozrząd w zeszłym tygodniu (wcześniej nie było kiedy).*

    Płytki zaworowe podmienione zgodnie z rozpiską (wałki przesmarowane olejem):



    Znak 1.4 T na kole równo z wycięciem bloku silnika wałki ustawione z blokiem silnika - 30 pinów pomiędzy wałkami.*

    napinacz zresetowany, założony ponownie. kilka razy przekręcone ręcznie wałem aby napiął się napinacz. Brak oporów przy obracaniu ręcznie wałem. Po przekręceniu wałem tak to wygląda:*







    Niestety po złożeniu i próbie odpalania najpierw zalał się paliwem po czym odpalił na wolnych obrotach i po chwili go zgasiłem bo takie stuki dobiegają z góry silnika



    Dodatkowo film z wnętrza cylindra jak pracuje tłok z zaworami



    Bardzo proszę o pomoc - co* jest grane? - jeśli trzeba zrobię dodatkowe zdjęcia.
    Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

    Komentarz


      #32
      Że też na forum XTZ (Yamahy) znalazłeś wątek nt. kawy, żeby zapytać o rozrząd... w pierwszym poście
      Posprawdzałeś luzy po wymianie płytek?

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
        Że też na forum XTZ (Yamahy) znalazłeś wątek nt. kawy, żeby zapytać o rozrząd... w pierwszym poście
        Posprawdzałeś luzy po wymianie płytek?
        Luzy sprawdzone zgodne z tym co na kartce.
        Jutro rozbiorę górę jeszcze raz - bo według jednego z forumowiczów wałek wydechowy przestawiony o ząb.

        Komentarz


          #34
          Trzeba jeszcze raz sprawdzić, bo nie możliwe że stuków nie było, a teraz są po podregulowaniu zaworów.
          Na zdjęciu wałków po powiększeniu znaki są nieliniowo. Łańcuch nowy?

          Komentarz


            #35
            Ściągnąłem górę jeszcze raz. Teraz poproszę o interpretację bo nie wiem czy ja już za bardzo kombinuje czy jak....

            To jest zrzut ekranu z książki od kawasaki odnośnie rozrzadu:



            Według tego co widzę to znaki zewnętrzne IN, EX na wałkach mają mieć kreskę równo z krawędzią bloku silnika tak? Ułożę w dwóch konfiguracjach łańcuch i podeślę zdjęcia.
            Załączone pliki
            Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

            Komentarz


              #36
              Znaki nie muszą być liniowo jeśli łańcuch jest wyciągnięty. W granicach normy. W kierunku obrotu silnika pierwsze (ciągnięte) koło rozrządu to wałek wydechowy. IMO koło tego walka powinnno być nadrzędne - jak najbardziej zbliżone do płaszczyzny podziałowej. Oczywiście wał główny na znakach jako pierwszy.

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                Znaki nie muszą być liniowo jeśli łańcuch jest wyciągnięty. W granicach normy. W kierunku obrotu silnika pierwsze (ciągnięte) koło rozrządu to wałek wydechowy. IMO koło tego walka powinnno być nadrzędne - jak najbardziej zbliżone do płaszczyzny podziałowej. Oczywiście wał główny na znakach jako pierwszy.
                Dodam, że przed regulacją zaworów nic złego się nie działo. Motocykl jest z 2001r. przebieg 15 400km. Zajrzałem do rozrządu bo chciałem sprawdzić czy luzy są ok czy do regulacji. Po złożeniu te stukanie się ujawniło więc pewnie się walnąłem o ząb...

                Czyli patrząc od przodu -> kreska na zębatce wału 1.4 T ma być w lini z wycięciem bloku silnika (to akurat rozumiem) a kreska wałka wydechowego EX (zaznaczona na czerwono) ma się licować z płaszczyzną bloku silnika ? nie ma ani być schowana za blokiem ani powyżej bloku tylko rónwno z ? Nie tak jak jest na zdjęciu, że jest powyżej tylko ma być równo?

                Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

                Komentarz


                  #38
                  Wałek wydechowy już tak musi zostać, po przełożeniu łańcucha byłoby źle. Napisz lepiej czym mierzyłeś luzy i płytki bo na tej twojej rozpisce jakoś dziwnie to wygląda.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez dam_1 Zobacz posta
                    Czyli patrząc od przodu -> kreska na zębatce wału 1.4 T ma być w lini z wycięciem bloku silnika (to akurat rozumiem) a kreska wałka wydechowego EX (zaznaczona na czerwono) ma się licować z płaszczyzną bloku silnika ? nie ma ani być schowana za blokiem ani powyżej bloku tylko rónwno z ? Nie tak jak jest na zdjęciu, że jest powyżej tylko ma być równo?
                    Przepraszam, wczoraj nie dałem rady spojrzeć na kompie... Wał główny ustawiony jest prawidłowo. Patrzymy na zewnętrzne znaki kół zebatych wałków rozrządu. Na wydechowym EX - linia pod napisem, ma się licować z płaszczyzną podziałową i tak wydaje się, że jest. Na ssącym - IN ma się licować. Nie sądzę, że obróciłeś wałki między sobą, bo przesatwienie o 1 ząb na krótkim odcinku spowodowałoby znaczną odchyłkę i widziałbyś to. Jedyne, czego możesz nie widzieć to przestawienie na odcinku wał główny - wałek wydechowy. Odcinek bez napinacza.
                    Teraz jeśli łańcuch nie jest nowy, to jest odrobinę wyciągnięty i linia EX powinna być na równi lub nieco powyżej podziału. Wg mnie to przestawienie o 1 ząb w tym miejscu trzeba wypróbować.
                    Jeszcze jedna głupia myśl przyszła mi do głowy... Wałków nie da się zamienić?

                    EDIT:
                    Kolejność ustawiania jest taka:
                    1) Wał główny na znaku.
                    2) Wyciągasz maksymalnie łańcuch i nakładasz na wałek wydechowy. Skręciłbym wstępnie mostkami, żeby się ustalił i nie przestawił.
                    3) Możesz o kilka stopni próbować obrócić wał główny w kierunku obrotu silnika i zobaczysz, czy wałek wydechowy się ruszył. Powinien, jeśli nie było luzu.
                    Trzeba wtedy przytrzymać - naciągnąć resztę łaćucha, żeby opasał zebatkę na wale głównym i nie opadł.
                    4) Następnie składasz wałek ssący. Jeśli cofnąłeś, to na znak. Jeśli nie, to pamiętaj i skompensowaniu tego obrotu.
                    5) Napinacz i pełen obrót + kontrola znaków.

                    ps. Masz zdjęcia znaków sprzed rozbiórki?

                    EDIT2:
                    Jeszcze jedno głupie pytanie... tłoki w cylindrze 1 i 4 były w górnym martwym położeniu?
                    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                    Komentarz


                      #40
                      EDIT 2 ODP -> zanim rozebrałem rozrząd krzywki były tak ustawione :


                      Zdjęcia wałków przed rozbiórką i zaraz po ściągnięciu mostku z wałków rozrządu:






                      Wczoraj ściągnąłem górę. Wał ze znakiem 1.4T ustawiony równo z wycięciem bloku silnika.
                      Zakładam najpierw wałek wydechowy, napinam łańcuch zanim go nałożę, następnie wałek ssący i równomiernie skręcam mostek. 30 pinów pomiędzy wałkami.

                      Efekty poniżej

                      1. Pierwsze ustawienie wałków z przestawienie o ząb:





                      2. Drugie ustawienie wałków:






                      Ja uważam że drugie ustawienie jest prawidłowe i jeśli cofnąłbym oba wałki o ząb to znów znaki nie były by liniowo. Jak myślicie?
                      Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

                      Komentarz


                        #41
                        Też uważam, że 2. jest prawidłowe. Różnica o 1 ząb w dowolną stronę spowoduje przesunięcie jak w 1. ustawieniu.
                        Ponawiam pytanie podstawowe o ustawienie tłoków

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                          Też uważam, że 2. jest prawidłowe. Różnica o 1 ząb w dowolną stronę spowoduje przesunięcie jak w 1. ustawieniu.
                          Ponawiam pytanie podstawowe o ustawienie tłoków
                          Według tego co jest napisane w książce (tym się kierowałem) jeśli ustawiam wał 1.4 T równo z wycięciem to tłoki 1 i 4 są w górnym martwym punkcie (Jeśli się mylę to mnie poprawcie)

                          Link do książki -> https://www.manualslib.com/manual/73...age=114#manual
                          Strony 111 - 113.
                          Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

                          Komentarz


                            #43
                            Okkey... To zadam pytanie inaczej. Obracałeś wałem w tzw. międzyczasie?

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                              Okkey... To zadam pytanie inaczej. Obracałeś wałem w tzw. międzyczasie?
                              Akurat wiedziałem żeby wałem nie kręcić jak mam ściągnięte wałki Także po ściągnięciu góry wałem nie kręciłem - tylko jak już miałem skręcone.
                              Zresztą jeśli bym przekręcił wał nawet o ząb to automatycznie znak 1.4T byłby przesunięty i jak górne wałki ustawiłbym prawidłowo to po obrocie wałem by już się nie licowały znaki ?

                              Dodam, że zębatki wału nie odkręcałem ani łańcucha nie zmieniałem.
                              Ostatnio edytowany przez dam_1; 5879.

                              Komentarz


                                #45
                                Jeśli nie obracałeś to dobrze. Czy w tym drugim, wskazanym ustawnieniu rozrządu próbowałeś już palić?

                                Co do mojego pytania o GMP, chodzi o to, że jeśli obrócisz wałem o 180°, też masz ustawnienie 1.4T na wale, ale w GMP są tłoki cylindrów 2 i 3.
                                Na jeden obrót wałków rozrządu przypada dwa obroty wału głównego.
                                Dlatego pytałem, czy sprawdzałeś GMP... Ale skoro nic nie zmieniałeś, to pewnie przestawienia o 1 ząbek...
                                Choć wydaje mi się, że lata temu korygowałem koledze w FJ przestawienie o dwa zęby i silnik tak nie stukał.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X