Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie lag w półkach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Ustawianie lag w półkach

    Moi Drodzy,
    postaram się krótko:

    Czy istnieje jakiś patent/sposób na szybkie i prawidłwe (czyt. proste) ustawienie lag w półkach?

    Po ostatnim zgruzowaniu Teresy w piachu (kilka wywrotek przy małych prędkościach - dopiero się terenowej jazdy uczę ) przestawiły mi się lagi w mocowaniach. Po powrocie do domu jak Bozia przykazała: klucz dwunastka, poluzowanie śrub, koło o murek, skręt kierownicą, coby wyprostować, skręcenie śrub z powrotem i..... tak kuźwa kilka razy
    Bo nie chciało się centralnie ułożyć.

    Niestety mocowanie kierownicy w pionowych, gumowych tulejach znacznie utrudnia precyzyjne ustawienie lagi-półki-kierownica. Przynajmniej mi. Kierownica do pewnego momentu "się skręca" pracując w tulejach.

    Mieliście podobny problem?
    Jak sobie z tym radzicie? - Wiem, najprościej to się nie wyglebiać - nie będzie trzeba nic prostować
    Może jest jakiś prosty patent jak te lagi szybko i skutecznie ustawić?

    Wdzięczny będę za pomoc.

    #2
    Jeśli po skręceniu półek masz wrażenie, że lagi "się przestawiają" to niestety może to wskazywać, że idealnie proste to one nie są - warto by sprawdzić.
    Co do głównego problemu to wcale nie trzeba nie glebić - wystarczy robić to mniej więcej równomiernie na obie strony - stestowałem i działa
    Co do prostowania manualnego - luzuję wszystkie śruby, biorę koło między kolana i szarpię kierownicą aż koło będzie proste (półka względem ramy i opony). Potem skręcam i szarpię, żeby naprostować kierownicę w tulejach.
    Co do tulei - można je usztywnić podkładkami lub dotoczyć wkład, aby były sztywniejsze. Ja jeździłem na sztywnych i nie czułem dyskomfortu, a precyzja prowadzenia była zauważalnie lepsza.

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Może być też krzywa półka. Miałem tak w jednym z poprzednich moto. Nic nie pomagało skręcanie, przestawianie itd.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Dzięki Panowie za odpowiedź. Po kilku próbach lagi prosto leżą. Półki proste.
        Coś czuję, że w następnym sezonie gumowe tuleje pójdą na emeryturę.
        Wkurzają mnie.
        Chyba, że jeszcze się do nich przyzwyczaję

        Komentarz


          #5
          U mnie było tak jak LukaSS prawi. Po każdej nawet delikatnej glebie przestawiały mi się lagi. Przyczyną okazała się krzywa dolna półka.
          Hvězdy chtějí patřit Tobě...

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
            Co do tulei - można je usztywnić podkładkami lub dotoczyć wkład, aby były sztywniejsze. Ja jeździłem na sztywnych i nie czułem dyskomfortu, a precyzja prowadzenia była zauważalnie lepsza.

            pzdr, Adam
            a czy potem nie będzie gięła się kiera przy upadku. siła uderzenie nie będzie miała się gdzie rozłożyć ?jak to wyglądało u Ciebie.?

            Komentarz

            Pracuję...
            X