Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dętki, te wzomcnione

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dętki, te wzomcnione

    Mam pytanie o dętkę.

    Nabyłem wersje wzmocniona. Jest zrobiona z grubszej gumy, wytrzymalsza, itd itd.

    Tylko jest jedna rzecz. Normalnie na wentylu jest jedna nakrętka, przykręca się nią wentyl do felgi po przełożeniu prze otwór.

    W tym są 2 nakrętki i podkładka. Patrząc od strony dętki, najpierw jest podkładka, nakrętka i druga nakrętka.

    Teraz chciałbym się upewnić. Czy podkładka z nakrętką idzie do środka felgi (ta podkładka trzyma gumę przy wentylu?) a dalej normalnie na zewnątrz jedna nakrętką która trzyma cały wentyl?

    #2
    Z tego co piszesz to tak jak by samo zamocowanie wentyla do felgi było pomocne czyli masz większą pewność że dętka się nie obróci w momencie hamowania jak będzie za mało powietrza ale to tylko małe zabezpieczenie bo wtedy przeważnie obraca się opona i ciągnie za sobą dętkę i urywa się wentyl. Ja osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem nawet przy kołach crossowych. Ja na twoim miejscy bym tak zrobił, podkładka z nakrętką od strony dętki a druga nakrętka na wierzchu koła.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zrób fotkę i wrzuć.
      Jeśli podkładka ma kształt stożka to powinna iść pod obręcz (zabezpieczenie przed wyrwaniem wentyla), ale IMO obie nakrętki powinny być na zewnątrz (druga kontrująca).

      pzdr, Adam
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Podkładka jest stożkowa. Dałem podkładkę z nakrętka pod, i druga nakrÄ?tkę na felgę.
        Nie wiem czy rysunek na pudelku jest tym czym można się kierować, ale nim się wspomagałem.

        Może żeby podkładka faktycznie dociskała gumę i zabezpieczała przed wyrwaniem musi być skontrowana nakrętką.
        Nie miałem wcześniej z tym do czynienia wiec nie wiem do końca.



        Komentarz


          #5
          Ja tak właśnie zawsze zakładam, że jedna pod felgę a druga do góry.
          BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
          YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


          Ja tu tylko sprzątam

          Komentarz


            #6
            Wiec zabawa z rozbieraniem tego wszystkiego mnie ominęła

            Dzięki

            Komentarz

            Pracuję...
            X