Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskaźnik temperatury nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Też mi się nie widzi że tylko oryginał. Zakładam że jeszcze do czegoś ten czujnik był montowany .........więc istnieje zamiennik.

    Komentarz


      #17
      Może faktycznie macie walnięte czujniki, ale warto jeszcze rozebrać obudowe termostatu i wyczyścić. U mnie po zakupie teresy, też wskaźnik nie działał, tylko podnosił się lekko po włączeniu zapłonu. Kupiłem nowy czujnik i lipa. Czasami jak mocno zagrzałem moto to wskazówka troszkę się podnosiła. Dopiero za radą kumpla, który miał ten sam problem po wyczyszczeniu wszystkich styków wskaźnik zaczą płynnie działać. Tam musi być dobry styk!

      Komentarz


        #18
        Też miałem ten problem, czyszczenie styków niewiele pomogło. Na jakimś zagranicznym forum znalazłem poradę, której zastosowanie ożywiło czujnik temperatury (pociągnięcie masy bezpośrednio od obudowy czujnika)...Tak wiem, że to druciarstwo, ale działa
        IMG_20190425_110956.jpg;

        Komentarz


          #19
          Że tak zapytam, masz masę do obudowy termostatu?
          IMG_20190406_162942.jpg

          Komentarz


            #20
            Tak mam. Termostat i wentylator działały zawsze; tak jak napisałem czyszczenie styków (wszystkich po drodze) niewiele pomogło na poprawę działania wskaźnika temperatury, dopiero to co jest na zdjęciu ruszyło wskazówkę - też tego do końca nie rozumiem..

            Komentarz


              #21
              Ja tam w cuda nie wierzę. Może sam czujnik nie miał dobrego styku na gwincie? Amelinium lubi śniedzieć

              Komentarz


                #22
                To jest mozliwe, gwintu obudowy nie czyściłem...

                Komentarz


                  #23
                  To jest fakt, ze obudowa termostatu ma slaba mase, ja tez dolozylem dodatkowy kabelek do masy i teraz dziala plynnie. ale i tak niemal sie nie podnosi podczas jazdy, jednie w upalne dni.
                  Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                  Komentarz


                    #24
                    U mnie działa prawidłowo. Przy serwisie przesmarowałem obie śruby obudowy smarem miedziowym. Próbowałem wczoraj palić i dwukrotnie włączył się wentylator przy wskazaniu za połową skali. Gwint tego czujnika chyba też przesmaruję...

                    Komentarz


                      #25
                      Problem z masą , działa.

                      Komentarz


                        #26
                        Jednak odmówił działania. Po odpieciu masy działa na 1/6 po podpięcia masy full temp. Odpięcie wtyczki czujnika identyczne odczyty .

                        Komentarz


                          #27
                          Przeczyściłem wszystkie styki , dalej pokazuje full temp na wskazniku .

                          Komentarz


                            #28
                            Stary temat. Ale w końcu działa. Przewodzik masowy do czujnika zdziałał cuda. Wcześniej czyściłem styki i nie pomogło.

                            Komentarz

                            PracujÄ™...
                            X