Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskaźnik temperatury nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wskaźnik temperatury nie działa

    Witajcie. Mam mały problem wynikający z mojej małej wiedzy na temat XTZ 750.
    Mianowicie wskaźnik temperatury w moim motórze po włączeniu zapłonu unosi się do pozycji ( nazwijmy ją ) zero, natomiast później tzn. w czasie jazdy nie podnosi się już nawet o milimetr czyli nie pokazuje temperatury silnika ( a raczej płynu chłodzącego).
    Teraz moje pytanie:
    1. gdzie znajduje siÄ™ czujnik temperatury w Super Tenere??
    2. jakieś inne propozycje pomysły na temat tej usterki??

    Z góry dziękuje za pomoc.

    #2
    Czujnik znajduje się pod przednią lewą owiewką, w obudowie termostatu (obok korka wlewu), są tam dwa czujniki - większy i mniejszy. O ile dobrze pamiętam większy (z 2 kablami) odpowiada za załączanie się wentylatora a mniejszy (z jednym) za pomiar temperatury. Spotkałem się z przypadkami, gdy czujniki temp. padały w ST, więc jest to dosyć prawdopodobna diagnoza.

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dzięki za informacje. Zadam jeszcze jedno pytanie gdzie i za ile można kupić te czujniki albo jakieś znane zamienniki może??

      Komentarz


        #4
        Podobno od Tico pasuje
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Od Tico to jeśli już to termostat, o czujnikach nie słyszałem.
          Co do samych czujników to temat niszowy, więc albo ASO albo latanie po motoryzacyjnych i szukanie/dobieranie bez gwarancji sukcesu.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            No też mam ten sam problem cholera :/
            Jak uda Ci się namierzy jakiś zamiennik to daj znać.
            Pozdro Giani
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              #7
              .ebać czujnik, bez niego też można dzidować
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                Też prawda ważne żeby wentylator się załączał
                Jak wentylator chodzi to dzidowaniu nic nie szkodzi
                Pozdro Giani
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #9
                  Mam ten sam problem. Nie działa czujnik temperatury. ............gdzie można nabyć takowy czujnik , bo w katalogu Yamahy widziałem że występuje jedynie z obudową termostatu.

                  Ps. Jak sprawdzić czy działa wentylator ?

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                    Ps. Jak sprawdzić czy działa wentylator ?
                    Podłączyć do aku?

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                      Podłączyć do aku?
                      to tak , pytanie czy działa przełącznik i załącza wentylator

                      Komentarz


                        #12
                        Jeżeli podłączysz bezpośrednio do aku i będzie się kręciło znaczy wiatrak dobry. Wtedy masz do sprawdzenia czujnik termiczny, kable i bezpiecznik jeżeli występuje.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #13
                          Słaba masa. Sprawdź multi i wyczyść oczko na kablu. Ma działać

                          Komentarz


                            #14
                            Ten motocykl tak już ma, ze sie wskaznikowo nie nagrzewa. Odpal moto na postoju, zostaw niech pochodzi z 10 minut i zobaczysz ze sie wskazówka ruszy a i wntylator włączy. Też miałem takiego stracha jak xtz kupiłem, a za dwa lata jazdy tylko w czerwcu gdy upały byly po 36 stopni na powrocie z Ustki wskazówka sie podniosła. To moto tak ma. ��
                            Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                            Komentarz


                              #15
                              Mi nie działa od kąd mam ST, czyszczenie itp nic nie daje, orientowalem się w sklepie to dostępny tylko oryginał za 180 zł (dwa lata temu) więc odpuściłem temet. Wentylator mi się załącza więc się nie przejmuje. Jak znajdę jakieś info na forum z czego może pasował to będę działać ��

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X