Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słuchawki odwracające fazę szumów - poszukiwane

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Słuchawki odwracające fazę szumów - poszukiwane

    Gdzie znajdę takie słuchawki, które odwracają fazę szumów. Ktoś już pisał o tym ale nie mogę znaleźć.
    A w ogóle, to gdzie wisi stare forum?
    R

    #2
    Wydzieliłem post do nowego tematu, bo w starym dot. zakupów w Lidlu.
    Co do pytania #2 - link można znaleźć w górnej belce forum (archiwum).

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      OK, znalazłem w archiwum, cytuję za "minionem"

      2. SŁUCHAWKI Z AKTYWNĄ REDUKCJĄ SZUMÓW OTOCZENIA. Zaznaczam, że aktywną a nie pasywną. Takie słuchaweczki mają na kablu takie pudełeczko większe niż odtwarzacz mp3. No ale jak ono działa. Ano podobno tak: W słuchawkach są głośniki i mikrofony. Mikrofony "nasłuchują" dźwięków z otoczenia a sprytne pudełeczko dołącza do naszej muzyki przeciwfale dźwięków otoczenia. Dzięki temu przeciwfale nakładają się na dźwięki otoczenia niwelując je i dociera do nas muzyka. Oczywiście trzeba to traktować z przymrużeniem oka, gdyż dźwięki "słyszymy" całym ciałem, a największą puszką rezonującą jest nasz łeb w kasku wystawiony na wiatr.
      Zaraz ktoś napisze, ale to jest niebezpieczne. Ano nie, gdyż masze urządzenie nie jest na tyle sprytne żeby wyciszyć wszystko i radzi sobie tylko z monotonnymi i jednostajnymi dźwiękami. A tak szczęśliwie składa się że właśnie nasze motocykle i wiatr w trasie wydają takie monotonne odgłosy. Tak więc cała reszta czyli klaksony, sygnały karetki itd. wszystko to usłyszymy.
      Jeszcze raz polecam tym którzy używają motocykla do turystyki, lub podróżują z większymi prędkościami, oraz wszędzie tam gdzie hałas zaczyna być uciążliwy.

      Znalazłem coś takiego
      http://sklep.rms.pl/index.php?p2903,...edukcja-szumow

      Nie spodziewałem się takiej ceny. Kto ma doświadczenia z takim sprzętem?
      Ostatnio edytowany przez Gosienka; 2. Powód: poprawiony link

      Komentarz

      Pracuję...
      X