Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zdjecia centralnej stopki, prosba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zdjecia centralnej stopki, prosba

    Mam prośbę.
    Mógłby ktoś zrobić foty centralnej stopki zamocowanej do ST?
    Interesuje mnie szczególnie mocowanie do ramy, jak i ogólny wygląd, złożona i stojącą, czyli wszystko

    pozdro

    #2
    Zapomnij, że dorobisz centralke na podstawie fotek
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Poszukaj tu...http://www.clubtenereitalia.it/viewt...r=asc&start=15

      Komentarz


        #4
        http://archiwum.xtzclub.pl/pub/centralka/ - zdjęcia mojej starej centralki w archiwum (słaba jakość). Poszukaj na starym forum, był temat o akcji centralkowej, przewinęły się tam też rysunki tech. jednej z wersji. Same zdjęcia za wiele nie powiedzą.
        Co do mocowań (typowo) : z lewej strony jest duże ucho, które łapie 2 śruby od konsoli podnóżka, z prawej mniejsze ucho pod dolną śrubę silnika (śruba ma lekki zapas, więc nie trzeba jej zmieniać), w niektórych centralkach (jak w tej FiveStars ze zdjęć) jest też tulejka na środku, która wchodzi pomiędzy dwoje małych uszu wypuszczonych w ST z ramy od dołu za silnikiem (czÄ™sto te uszy są pogięte lub już urwane). Tą tulejkę razem z uszami ściska się śrubą.

        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #6
            Dzieki za odzew!

            Foty są pokazują co i jak , wiec jak dla mnie są ok
            Włoska wersja jest trochę prostsza ale ingeruje w ramę, względem tego ta druga lżej obchodzi się motocyklem.
            @ szymek1960 - chętnie zobaczę tez po założeniu jak się to układa.

            Komentarz


              #7
              podstawka centralna

              Usunięte na żądanie użytkownika

              Komentarz


                #8
                brak albumu nie ma zdjęć w tym linku
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Usunięte na żądanie użytkownika

                  Komentarz


                    #10
                    stopka centralna.

                    Usunięte na żądanie użytkownika

                    Komentarz


                      #11
                      Dzięki bardzo

                      Komentarz


                        #12
                        No faktycznie zgrabnie wygląda ta centralka. Mam więc dwa pytania, jak ona jest mocowana do ramy?
                        Bo z jednej strony domyślam się że na te dwie śruby od stopki bocznej a z drugiej?
                        Jaki jest prześwit motoru jak centralka jest złożona a moto stoi na kołach, czy bardzo się zmniejszył w porównaniu do moto bez centralki?
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Usunięte na żądanie użytkownika

                          Komentarz


                            #14
                            Usunięte na żądanie użytkownika

                            Komentarz


                              #15
                              Brakuje jednego ważnego elementu w tej stopce (ja tez mam taką): jakiegoś patyka, dzięku któremu można ją bezproblemowo czubkiem buta wyciagnąć spod motocykla (teraz trzeba trochę akrobacji robić).
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X