Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Strzelanie przy schodzeniu z obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Też mam wybebeszony tłumik i również strzela tylko raz na kilka porządnych "hamowań" silnikiem ale ogólnie zdarza się to bardzo rzadko . Ostro strzela natomiast gdy jadę na granicy braku paliwa wtedy z tłumika wali jak z karabinu i wiem że muszę przerzucić na rezerwę i wszystko jest okej znów cyka jak zegarek

    Komentarz


      #17
      Mały update do moich wcześniejszych postów: strzelanie w wydech było prawdopodobnie spowodowane padniętą membranką zaworu air-cut, co zaciemniało sytuację. Szukam nowej membranki aby usunąć ten (i być może niektóre inne objawy) i zweryfikować resztę.
      sigpic

      Komentarz


        #18
        U mnie też był problem z falującymi obrotami, moto potrafiło zgasnąć na skrzyżowaniu w najmniej oczekiwanym momencie. Przyczyną okazała się wspomniana oś przepustnicy. Również ją nadlutowałem, wymieniłem uszczelniacze(z braku simmeringów założyłem oringi). Wszystko się unormowało, oprócz tego, że zaczęła strzelać z wydechu przy każdym hamowaniu. Poziom paliwa wyregulowany wg serwisówki, to samo skład mieszanki i synchronizacja.

        Komentarz


          #19
          U mnie zauważyłem zależność że strzela mi tylko gdy gwałtownie odejmuje gaz jadąc dłużej w niskim zakresie obrotów ( np miasto 2 czy 3 bieg i 2500-3000 obroty) jeśli odejmę gaz jadąc obojętnie na którym biegu z poziomu 4000 obr strzelanie nie pojawia się. Cały wydech skręciłem jeszcze raz, nie ma nieszczelności, obrotami biegu jałowego sprawdzałem i w góre do 1500 i w dół do 900, nie miało to wpływu na strzelanie.
          Tylko w zależności z jakich obrotów odjąłem gaz strzelanie pojawia się.
          Czy to może coś wyjaśniać gdzie szukać przyczyny... gaźnik czy zawory czy coś innego jeszcze?

          Komentarz


            #20
            Ale macie oryginalne wydechy?
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #21
              U mnie akcesoryjny Laser ProDuro ale nie było strzelania w tamtym sezonie, pojawiło się to po zimie.

              Komentarz


                #22
                Uważam, że trzeba lekko wzbogacić mieszankę. Przestaw śrubę składu mieszanki o pół np. obrotu.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #23
                  Bawiłem się już z mieszanką jeździłem ustawione na 1100 teraz mam na ok 1200 ale sprawdzałem w zakresie 900 -1500. To nie to. Mechanik Yamahy powiedział że sprawdził by jeszcze zawory bo wg niego wszystko jest ok .
                  Na całym wydechu skręconym jeszcze raz widać minimalnie czarna sadzę w miejscach nacięć końcówek rur pod obejmami ale czy tak minimalne nieszczelności mogą mieć wpływ?
                  To strzelanie to nie jest straszna rzecz ale jakoś lubię wiedzieć co i jak.
                  Czy da się jakoś sprawdzić bez rozbierania gaźnika czy przyczyna może być wspominana wcześniej wyrobiona ośka? Podczas pracy nie słyszę żadnych dźwięków że coś tam ma luz.
                  Ale coś czuję że ten typ (laser pro duro) tak ma i już, tylko czemu wcześniej tego nie było...
                  Ostatnio edytowany przez ZED; 70.

                  Komentarz


                    #24
                    Na moim pro duro strzela tylko jak się paliwo kończy a dokładniej strzela raz i gaśnie gdy stanie się to na wysokich obrotach
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #25
                      Witam!
                      w mojej mam sportowy tłumik sebring ,był niedopasowany w miejscu połączenia do kolektorów wydechowych ,wziąłem trochę kleju belzona 1111 bo taki miałem pod ręką zasmarowałem i wcisnąłem uszczelniając tłumik na kolektory i przestał strzelać(gdzieś nie pamiętam na jakimś forum to przeczytałem i pomogło)...

                      Komentarz


                        #26
                        Witam...Stary temat ale problem świeży. Mam rozumieć że jeżeli wydech końcowy jest przegnity to objawem może być strzelanie przy podjęciu gazu??
                        Wolne obroty eleganckie, przyspieszenie ok.
                        Pozdr

                        Komentarz


                          #27
                          Raczej nie, u mnie w dużej tenerze wymieniłem uszczelki kolektora i przeszło. Powietrze musi się dostawać gdzie przed tłumikiem raczej

                          Komentarz

                          PracujÄ™...
                          X