Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tabliczka znamionowa dla motocykla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Tabliczka znamionowa dla motocykla

    Usunięte na żądanie użytkownika

    #3
    Usunięte na żądanie użytkownika

    Komentarz


      #4
      Opisywałem tutaj:



      ale powtórzę:

      U mnie sprawa wyszła przy okazji corocznego badania technicznego.

      Diagnosta wydał mi zaświadczenie, że motór sprawny technicznie, ale brakuje tabliczki.
      Z tym zaświadczeniem i z dowodem rejestracyjnym udałem się do starostwa.
      Tam wydali mi decyzję o zrobieniu duplikatu tabliczki.
      Z tą decyzją z powrotem na stację.
      Panowie duplikat zrobili (naklejka na ramie) i wbili badanie do dowodu.

      Koszt całej zabawy - 45 PLN (35 tabliczka + 10 starostwo)


      Nie wiem, czy potrzebny jest papier ze stacji - najprościej zadzwonić do swojego starostwa i spytać co nalezy zrobić.

      Ja tak zrobiłem i sprawa została załatwiona bezproblemowo.

      Jako że przegląd i tabliczkę robiłem na stacji oddalonej od mojego powiatu o ponad 300km diagnosta zwrócił mi uwagę, aby na decyzji starostwa nie było wymienionej nazwy konkretnej stacji okregowej. W starostwie nikt nie robił z tym problemu. Okazało się, że przy odtwarzaniu/nadawaniu nowego (?) numeru VIN procedura jest taka, że starostwo kieruje do określonej stacji badania pojazdów na terenie danego powiatu. Przy duplikacie tabliczki procedura jest prostsza, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne i w urzędzie dokładnie dopytać.

      Komentarz


        #5
        Usunięte na żądanie użytkownika

        Komentarz


          #6
          No właśnie, sorry że odkopuje stary temat, ale gdzie w Tenere 750 powinna być tabliczka, bo mi też ostatnio diagnosta zwrócił uwagę, że jej znaleźć nie może i ja w sumie też nie.

          Komentarz


            #7
            Siedząc na moto, masz ją pod bakiem, na głównej belce po prawej stronie.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #8
              U mnie diagnosta też nie mógł jej znaleźć aż musiał mnie wołać :-)

              Komentarz


                #9
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #10
                  To jest tylko naklejka, ja nawet takiej nie widziałem wcześniej. Tabliczka to tabliczka - nitowana do ramy.
                  Z tego co pamiętam to na pewno zawierała nr. ramy, nazwę modelu, rok produkcji, pojemność (rzeczywistą), maks. homologowaną głośność+podane jej obroty i bodajże masę dopuszczalną całkowitą. Może coś jeszcze.

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #11
                    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                    To jest tylko naklejka, ja nawet takiej nie widziałem wcześniej. Tabliczka to tabliczka - nitowana do ramy.
                    Z tego co pamiętam to na pewno zawierała nr. ramy, nazwę modelu, rok produkcji, pojemność (rzeczywistą), maks. homologowaną głośność+podane jej obroty i bodajże masę dopuszczalną całkowitą. Może coś jeszcze.
                    Takie rzeczy to tylko widziałem na moim Junaku i WSK a na wszystkich japońskich i na ktmie nie miałem czegoś takiego, jak jest naklejka to już dobrze bo przeważnie zostaje tylko wybity nr ramy na główce w swojej st też mam taką naklejkę ale nic poza tym, żadnych danych.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #12
                      Od KTMa nawet mam tabliczkę w szufladzie Obie moje ST miały tabliczki. Numer ramy swoją drogą musi też być.
                      sigpic

                      Komentarz


                        #13
                        a ja mam naklejke znajduje się ona przy główce ramy z lewej strony na której jest numer ramy i zanim kiedyś naklejka zniknie mam zamiar dorobić sobie drugą tak na wszelki wypadek coby diagnosta był szczęśliwy

                        Komentarz


                          #14
                          Może podajcie roczniki tenerek - może to zależy od tego? Moja najnowsza ST z tabliczką była z '91.

                          pzdr, Adam
                          sigpic

                          Komentarz


                            #15
                            moja naklejka wygląda tak []
                            Ostatnio edytowany przez bladyxtz; 213.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X