Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tylny zacisk hamulcowy raz jeszcze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    W teorii tłoczki powinny pracować jednocześnie ale w praktyce jest tak jak mówisz, zawsze jeden będzie szybciej się wysuwał bo szybciej napełnia się układ płynem akurat przy jednym tłoczku i pierwsze uderzenie ciśnienia idzie właśnie na jeden z tłoczków, podobnie jest w samochodach. Drugim powodem jest też wyrobienie gumek na tłoczkach. Jak tłoczek nie chodzi to jak by się zastał i ciężej pracuje, dlatego objawem jest niejednolita praca tłoczków. Potem ciśnienie w całym układzie się wyrównuje i oba tłoczki powinny dociskać z taką samą siłą (w teorii jeśli uszczelnienia tłoczków są dobre). W praktyce jeśli któreś z uszczelnień tłoczka jest już kiepskie i przepuszcza ciśnienie objawem jest też nierówna praca tłoczków.

    Jak hamuje to się nie przejmuj. Naucz się używać przedniego hamulca, w st zblokujesz koło jak masz dobry hebel z tyłu ale to i tak nic nie daje bo moto ze swoją masą ostro napiera do przodu
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Tetrarha Zobacz posta
      Czy takie zachowanie jest normalne? I jeszcze jedno pytanko, czy macie jakąś skuteczną technikę na odpowietrzenie układu hamulcowego.
      Pozdrawiam.
      Jeśli rozbierzesz zacisk, to po jego złożeniu napełniasz zbiorniczek płynem do pełna, odkręcasz odpowietrznik i idzesz na papierosa. Po kilkunastu minutach płyn sam powinien lecieć z odpowietrznika (na który uprzednio założyłeś rurkę igielitową skierowaną w dół do np. słoiczka).
      Jeśli płyn zacznie lecieć, zakręcasz odpowietrznik. 3-4 razy naciskasz klamkę hamulca, przytrzymujesz i odkręcasz odpowietrznik. Płyn zleci wraz z powietrzem... zakręcasz odpowietrznik i puszczasz klamkę. Pompujesz klamką itd. Przepompowujesz dwa pełne zbiorniczki i masz gotowe. Tylko pamiętaj, aby niedopuścić do zbyt nikiego poziomu płynu w zbiorniczku, aby znów nie zassało powietrza.

      Przy okazji na przedzie też zmień płyn hamulcowy (nie musisz rozbierać zacisków).

      Odpowietrzanie to banał. Nie kupuj strzykawek, nie rób tak jak to pokazał w Motocyklicznie Damian, bo za dużo z tym zachodu. Przy sprawnym układzie hamulcowym potrzeba jedynie nowego płynu, słoiczka i 20-centymetrowego odcinka wężyka przeźroczystego.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #18
        powiem Wam ze zacisk jest identyczny od chińskich skuterów i motorowerów(quantum-tył) części do chinoli sa tanie to jak pasują to poco przepłacać

        chodzi mi o te śruby trzymające klocki......


        w sumie chyba cały zacisk jest identyczny(nie mierzyłem, ale wyglada identycznie)
        L TWIN

        Komentarz


          #19
          Ja u siebie dorabiałem ze śruby,
          poniżej rysunek co i jak było zrobione
          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
          Loud pipes save lives...
          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez bartez Zobacz posta
            powiem Wam ze zacisk jest identyczny od chińskich skuterów i motorowerów(quantum-tył) części do chinoli sa tanie to jak pasują to poco przepłacać

            chodzi mi o te śruby trzymające klocki......


            w sumie chyba cały zacisk jest identyczny(nie mierzyłem, ale wyglada identycznie)
            Też rzuciłem na starym forum taki pomysł i okazało się, że w chińczykach te zaciski są mniejsze, a śruby krótsze mimo wielkiego podobieństwa wizualnego. Nie wykluczam oczywiście, że jest jakiś model, od którego pasuje, ale nie należy w ciemno zakładać, że te trzpienie będą pasowały.
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Krzsiek Zobacz posta
              Zależy do czego. Smar miedziowy ma ta właściwość, ze wytrzymuje wysoka temperaturę która tam występuje w wyniku hamowania i nie topi się pod jej wpływem. Zwykły towot spłynie i zapaskudzi wszystko w kolo. Coś takiego w okolicach hamulca jest niewskazane.
              Ja smaruje sruby smarem grafitowym,jak jest goraco(przy wydechu np)smar sie wytopi a grafit zostanie i da sie to potem spokojnie odkręcic.Byle nie za duzo tego i na gwinty,na prowadnice nie ma sensu dawac zadnego smaru.
              https://www.migus-motocykle.pl/

              Komentarz


                #22
                dla pocieszenia powiem, że u Yamahy jedna takowa śrubka kosztuje tylko 30zł... wiec lepiej pomyśleć dwa razy zanim się wkręci
                dirtier, happier

                www.facebook.com/dalekadroga

                Komentarz


                  #23
                  U mnie też był problem. Sześciokąt się obrobił ale rada taka że w takiej sytuacji można nabić SPLINA(co też zrobiłem i poszło) a tak nawiasem mówiąc takie trudne śrubki bardzo dobrze odkręca się pneumatem ja odkąd mam to życia bez niego sobie nie wyobrażam.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                    Jeśli rozbierzesz zacisk, to po jego złożeniu napełniasz zbiorniczek płynem do pełna, odkręcasz odpowietrznik i idzesz na papierosa. Po kilkunastu minutach płyn sam powinien lecieć z odpowietrznika (na który uprzednio założyłeś rurkę igielitową skierowaną w dół do np. słoiczka).
                    Jeśli płyn zacznie lecieć, zakręcasz odpowietrznik. 3-4 razy naciskasz klamkę hamulca, przytrzymujesz i odkręcasz odpowietrznik. Płyn zleci wraz z powietrzem... zakręcasz odpowietrznik i puszczasz klamkę. Pompujesz klamką itd. Przepompowujesz dwa pełne zbiorniczki i masz gotowe. Tylko pamiętaj, aby niedopuścić do zbyt nikiego poziomu płynu w zbiorniczku, aby znów nie zassało powietrza.

                    Przy okazji na przedzie też zmień płyn hamulcowy (nie musisz rozbierać zacisków).

                    Odpowietrzanie to banał. Nie kupuj strzykawek, nie rób tak jak to pokazał w Motocyklicznie Damian, bo za dużo z tym zachodu. Przy sprawnym układzie hamulcowym potrzeba jedynie nowego płynu, słoiczka i 20-centymetrowego odcinka wężyka przeźroczystego.
                    Po wymianie tylnego zacisku i odpowietrzeniu mam bardzo słaby hamulec, pedał wpada głęboko i nie hamuje. Czy odpowietrzacie również tylną pompę przy wymianie płynu / zacisku?
                    Klocki nowe, zacisk wyczyszczony, nasmarowane tłoczki itd. Zacisk od Burgmana 400.

                    Komentarz


                      #25
                      Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić odpowietrzonych hamulców z zapowietrzoną pompą. Może po prostu źle odpowietrzyłeś?

                      Komentarz


                        #26
                        Zapowietrzona pompa przy dobrze odpowietrzonych zaciskach zdarza się jak najbardziej. Z tym, że raczej przednia i w układzie dwutarczowym z rozdzielaczem. Z tyłu to już nie bardzo ma co. Ale napompuj porządnie układ i popuść leciutko śrubę przewodu wychodzącego z pompy. Następna sprawa to jak wygląda zbiorniczek płynu i dojście do pompy. Sprawa trzecia to jakiś paproch w zbiorniczku lub pomiędzy zbiorniczkiem a pompą. U mnie był to kawałek sparcialej gumiki wielkości łebka od szpilki.. Dwa dni się z tym trulem a panienki lekkich obyczajów po całym garażu latały...
                        Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
                          Po wymianie tylnego zacisku i odpowietrzeniu mam bardzo słaby hamulec, pedał wpada głęboko i nie hamuje. Czy odpowietrzacie również tylną pompę przy wymianie płynu / zacisku?
                          Klocki nowe, zacisk wyczyszczony, nasmarowane tłoczki itd. Zacisk od Burgmana 400.
                          Zacisk z burgmana ma odpowietrznik w innym miejscu i nie jest to na samej górze zacisku gdzie zbiera się powietrze. Aby odpowietrzyć hamulec z tym zaciskiem trzeba go odkręcić, obrócić tak żeby odpowietrznik był u góry, między klocki wsadzić coś o grubości podobnej do tarczy (płaska 19 pasuje) i wtedy odpowietrzyć. Przerabiałem ten temat u siebie.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez pabal Zobacz posta
                            Zacisk z burgmana ma odpowietrznik w innym miejscu i nie jest to na samej górze zacisku gdzie zbiera się powietrze. Aby odpowietrzyć hamulec z tym zaciskiem trzeba go odkręcić, obrócić tak żeby odpowietrznik był u góry, między klocki wsadzić coś o grubości podobnej do tarczy (płaska 19 pasuje) i wtedy odpowietrzyć. Przerabiałem ten temat u siebie.
                            Zgadza się w 100 procentach. Dziękuję bardzo za pomoc. Hamulec zyleta 👍

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X