Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tylny zacisk hamulcowy raz jeszcze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] tylny zacisk hamulcowy raz jeszcze

    Witam.

    Przejdę od razu do meritum sprawy. Nie mogłem wykręcić śrub zabezpieczających klocki hamulcowe z powodu agonalnego stanu łbów. Musiałem je rozwiercić. Udało mi się wyciągnąć klocki, niestety połówki śrub w ciąż tkwią na swoim miejscu i zupełnie odmawiają współpracy. Potrzebowałbym dokładne wymiary śrub, żeby nie przegiąć przy rozwiercaniu i ewentualnie wkręcić po przegwintowaniu nowe (oryginalne) śruby.
    Być może będę musiał też wymienić tłoczki i uszczelnienia, pytanie czy wiecie kto produkuje zestawy naprawcze (skąd je można ściągnąć) ewentualnie cały zacisk hamulca tylnego. (Może pasują też z innych motocykli?)
    Tereska stoi i płacze że nikt jej nie ujeżdża . Pomocy bo robi się coraz cieplej.

    #2
    w Larssonie są zestawy naprawcze, uszczelki plus tłoczek. Tylko sobie za to liczą 142zl za sztukę i jest to do przedniego zacisku. Z tylu tłoczek jest z wypełnieniem.
    http://www.larsson.pl/?c=odk&nt=1645...lca&bid=111799

    Co do zamienników to pisałem kiedyś o ewentualnym źródle:
    http://xtzclub.pl/threads/576-750-Za...lcowe-części
    Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Tetrarha Zobacz posta
      Witam.

      Przejdę od razu do meritum sprawy. Nie mogłem wykręcić śrub zabezpieczających klocki hamulcowe z powodu agonalnego stanu łbów. Musiałem je rozwiercić. Udało mi się wyciągnąć klocki, niestety połówki śrub w ciąż tkwią na swoim miejscu i zupełnie odmawiają współpracy. Potrzebowałbym dokładne wymiary śrub, żeby nie przegiąć przy rozwiercaniu i ewentualnie wkręcić po przegwintowaniu nowe (oryginalne) śruby.
      Być może będę musiał też wymienić tłoczki i uszczelnienia, pytanie czy wiecie kto produkuje zestawy naprawcze (skąd je można ściągnąć) ewentualnie cały zacisk hamulca tylnego. (Może pasują też z innych motocykli?)
      Tereska stoi i płacze że nikt jej nie ujeżdża . Pomocy bo robi się coraz cieplej.
      Jeśli chodzi o trzpienie to ja dorabiałem nowe bo nie chciało mi się czekać na nowe z serwisu a powiedzieli mi 30zł za sztukę.
      Gwint jest M10x1 na łbie trzpienia, średnica tej części co wchodzi w klocki to fi6, w załączniku masz rysunek w pdfie. Jak pokażesz go tokarzowi będzie wiedział o co chodzi.
      Jeśli chodzi o materiał to taki żeby miał chociaż 20 HRC czyli ulepszony np 40H albo 45 bo te oryginalne to glina i dlatego się gniazdo sześciokąta obmieli jak się gwint zapiecze.
      Jak będziesz to montował to nie na smar miedziowy czasem bo miedź nie lubi się z aluminium a z niego wykonany jest zacisk. Powodzenia w wykręcaniu łba , ja też to przeżywałem. trzpień hamulca..pdf
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Nie ma zaznaczonego gwintu na tym rysunku.

        Komentarz


          #5
          zacisk pasuje od DR BIG, ja miałem kiedyś przelotowe śruby 6mm i nakrętka na pastę z tyłu.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Krzsiek Zobacz posta
            Nie ma zaznaczonego gwintu na tym rysunku.
            Kolego gwint zewnętrzny na łbie trzpienia masz oznaczony M10x1
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              A fakt przeoczyłem. Oddaje honory

              Komentarz


                #8
                Fajnie, bardzo dziekuję. Odnośnie śruby mam jeszcze jedno pytanie (z racji tego że jestem laikiem w tych sprawach). Rozumiem, że gwint jest tylko na długości samego łebka śruby?

                Komentarz


                  #9
                  Same trzpienie można kupić w Olek Motocykle w okolicach 13-15 zł. Co do techniki rozwiercania to ja wierciłem to wierłem 7, tak aż przewierciłem się przez grubą (z gwintem) część dzięki czemu "odcinałem" sam bolec od gwintu i mogłem go wysunąć. Potem wbijałem w to duże torxy i zazwyczaj sama część gwintowana (właściwie wtedy już tulejka z gwintem) wychodziła bez większych problemów. Oczywiście to jest sposób awaryjny bo w 2/3 wypadków udawało się to wyciągnąć poprzez wbijanie coraz większych ampuli/torxów.
                  Co do zacisków - jeden z przednich (nie pamiętam już który) da się zaadaptować na tył. Różni się kilkoma szczegółami (n.p. położenie odpowietrznika - ciężej odpowietrzyć) niemniej patent jest przetestowany (przez Tytusa ze starego forum).

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Jeszcze jedno pytanko. Jeśli smar miedziowy odpada to jaki inny polecacie? Zwykły towot wystarczy?

                    Komentarz


                      #11
                      ja bym polecał smar ze srebrem zamiast miedziowego, wszystko zależy od tego jak jeździsz. Jak często używasz tylnego hamulca to zacisk będzie się grzał bardziej i właśnie wtedy zapiekają się te trzpienie. Jak wkręcisz na zwykły smar tez jakiś czas pojeździ ale nie wiadomo czy da się później wykręcić
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Zależy do czego. Smar miedziowy ma ta właściwość, ze wytrzymuje wysoka temperaturę która tam występuje w wyniku hamowania i nie topi się pod jej wpływem. Zwykły towot spłynie i zapaskudzi wszystko w kolo. Coś takiego w okolicach hamulca jest niewskazane.

                        Komentarz


                          #13
                          Jak szukałem koledze gratów do wrki w larssonie znalazłem coś takiego
                          http://www.larsson.pl/?c=r&no=NDEwNDAwMw==&bid=111419

                          Trochę drogo i to jeden trzpień i nie wiadomo jaki gwint i w ogóle ale jak by mieli na stanie można sprawdzić co i jak albo zapytać bo może mają zestawy do innych zacisków w których występują takie trzpienie jak w st.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            To jest u Olka o dobrą połowę taniej, przetestowane i na miejscu (w L. dostępność 0szt. - czyli w najlepszym przypadku 2 tygodnie czekania)
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Dzięki za info. Udało mi się rozwiercić śruby i usunąć je wykrętakiem. Pojawiło się natomiast drugie pytanie. Tłoczki hamulcowe pracują wyjątkowo niejednolicie. Mianowicie drugi z tłoczków wysuwa się dopiero gdy pierwszy napotka na opór. Czyli najpierw wysuwa się jeden a dopiero potem drugi. Czy takie zachowanie jest normalne? I jeszcze jedno pytanko, czy macie jakąś skuteczną technikę na odpowietrzenie układu hamulcowego.
                              Pozdrawiam.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X