Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik tdm850 do xtz super tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez sewer Zobacz posta
    na moje oko to można by było w twoim zrobić szlif (ktoś miał tłoki nad wymiarowe )do tego nowe uszczelki i wiesz co masz
    ps.
    na starym forum chyba coś było o przeszczepie
    W jaki sposób zużywa się kosz sprzęgłowy że grzechocze? Tuleja czy co?

    Komentarz


      #17
      Sprężyny amortyzatora skrętu, czyli te, które siedzą w koszu na stałe.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #18
        Czyli to z czym borykają się czarnuchy?

        Komentarz


          #19
          Nie wiem, ale chyba tak.
          Kiedyś z powodu tych sprężyn w swojej Kawie GPZ900 wymieniałem kosz sprzęgła.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #20
            Panowie, czy ktos moze zna odpowiedz na pytanie czy jest szansa, zeby silnik od TDM900 (oryginalnie wtrysk) dal rade popracowac z gaznikami i modulem od 850 4tx?

            Komentarz


              #21
              Moim zdaniem nie ma takiej opcji.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                Myślę, że jest szansa - gaźniki to nie problem, gorzej może być z zapłonem. Musisz zbadać, czy czujnik położenia wału w 900 i 4tx jest taki sam, lub czy można przełożyć te elementy (koło magnesowe i okolice). Ciekawa opcja - sam nad tym myślałem, jednak w zwykłych warunkach aspekty finansowe kładą sprawę. Daj znać jak będziesz podejmował jakieś kroki.
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  wlasciwie to do takiego pomyslu natchnela mnie ta aukcja:

                  silnik calkiem nowy, wiec powinien jeszcze chwile posluzyc, bo jak do tej pory ogladalem same padliny.
                  na pewno nie chce kombinowac z komputerami i wtryskami do moto, ktorym chce podrozowac niekoniecznie po europie
                  no i ten akurat silnik jest w wersji "golej" czyli na pewno trzeba by dolozyc jakies zasilanie i sterowanie zaplonem - czyli na chlopski rozum sprawa by sie sprowadzala do gaznikow, cewki i modulu (pewnie regulatora tez).
                  wal teoretycznie ma to samo wykorbienie, wiec nie wydaje mi sie, zeby spece z yamahy cos nowego wykombinowali z czujnikiem, ale moge sie mylic i szczerze piszac nawet nie wiem jak to sprawdzic...

                  Komentarz


                    #24
                    Wszystkie przeróbki jakie znam ST na silnik od TDM 900 zrobione były na wtrysku. Jakbyś to zrobił to byłbyś pierwszą osobą, która takiego czegoś dokonała by. Najlepiej musiałbyś napisać na forum xtz750.com Jest tam pewna dziewczyna co powinna Ci odpowiedzieć na to pytanie. Ogólnie zna się ona na wszystkich przeróbkach ST.
                    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                    Ja tu tylko sprzątam

                    Komentarz


                      #25
                      http://picasaweb.google.com/spjalink/XTZ900#

                      Komentarz


                        #26
                        Dobre

                        Tylko jak rozwiązał problem airboxu i elektryki?

                        Aż byłbym chętny na taki patent, gdyż powoli zamierzam nabyć silnik od TDM (może 900?)
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #27
                          no i widać na filmiku, że układ zasilania został nadal na gaźnikach, http://www.youtube.com/watch?v=K9k0qr61-k8.
                          no i tu jest troszkę na ten temat http://www.xtz750.com/index.php/supe...php?f=22&t=982

                          Komentarz


                            #28
                            Na szybkiego przejrzałem i widzę, że wsadził skrzynię od XTZ.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #29
                              Po prostu użył oryginalnego bloku 750 i pozostawienie skrzyni było tego koniecznym efektem ubocznym. Przełożył resztę bebechów z tego co wyczytałem.
                              sigpic

                              Komentarz


                                #30
                                z tego co wyczytalem gazniki wzial od 3LD (?!?) a modul zapasowal od 4TX, no i trzeba dolozyc druga cewke. Polaczenie gaznikow trzeba rzezbic na obrabiarkach :/ ale reszta jest raczej bezproblemowa... wiec moze XTZ900-noInjection jest jednak najlepszym pomyslem na dlugie zimowe wieczory? (;

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X