Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakuwarka łańcuchów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zakuwarka łańcuchów

    Witam serdecznie,
    Zmieniam napęd, poszedłem do serwisu i powiedziałem, że zębatki zmienię sam i chodzi mi o rozpięcie i zakucie łańcucha (nawet, że koło sam poluzuję itp.). Dowiedziałem sie, żeby się umówić, a w ogóle to za dwa tygodnie i koszt ok. 60-80 zł !! Kupiłem zakuwarkę, jak ktoś z okolic wa-wy ma ten sam kłopot zapraszam, urządzenie jest do dyspozycji.
    Dedydykowana do łańcuchów DID, nie wiem jak inni producenci, tak wygląda:



    Pozdrawiam
    L.

    #2
    Trochę zainwestowałeś, ale to akurat rozumiem. Czasami krew zalewa jak trzeba zapłacić kupę kasy w serwisie, za parę minut roboty. Ja "rozkuwam" łańcuch flexem, a zakuwam za pomocą odrobinę zmodyfikowanego ściągacza do końcówek. Przy odrobinie uwagi wychodzi rewelacyjnie.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Poczytałem chwilę na temat zakuwania i doszedłem do wniosku, że wolę zrobić to urządzeniem, choć "cała tajemnica" tkwi w kształcie trzpienia, który rozgniata nit. W zakuwarce jest wyporfilowany i to cała zaleta. Trochę mnie podejście serwisu "zmyliło" bo mam przed oczami kumpla, który łańcuch rozkół śrubokrętem i jednym kamieniem a zakuł go "drugim kompletem" podobnego wyposażenia i przejechal na tym ładny kawałek. Koszt teoretycznie zwraca się po "około 3 zakuciach"

      Komentarz


        #4
        Aby zwróciło Ci się szybciej, kasuj jakąś symboliczną opłatę na jakieś piwo Też się zastanawiałem nad zakuwarką, ale uznałem, że nie ma sensu. W poprzedniej ST miałem zapinkę i też latało Druga sprawa, jak ktoś chce zaoszczędzić i mieć zakuty, to może kupić już zakuty łańcuch i zamontować przez zdjęcie wahacza Też stosowałem
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          Dzisiaj przeżyłem mały szok,smarując łańcuch zauważyłem ,że latam na niezapiętym i nezakutym łańcuchu.Miałem oczywiście zapinkę no i gdzies spierni..czyła.Wymieniłem sobie jakies 1,5 tyś km temu napęd na złotego dida i zapiąłem tą zapinka co jest w komplecie, niedowierzając jej często ją obserwowałem no i wykrakałem sobie Zapięta była w 100% prawidłowo.Aż strach pomyśleć co mogło by sie stać a polatałem sobie tak pod 170.Myśle, że na jakimś winkielku sie wypieła.Suma sumarą już nigdy zapinki!

          ps. dobrze,że nie po drodze do Morska
          Ostatnio edytowany przez Mada_11; 39. Powód: dopisek

          Komentarz


            #6
            Planuje zakupic zakuwarkę. Polecacie cos konkretnego? na allegro są juz najprostsze od 150zł.
            najprostsza

            ale jak widac po aukcjach pare osob juz zakupiło tą http://allegro.pl/zakuwarka-nitownic...075221498.html Macie jakies sugestie na co zwracać uwagę .
            a`propos czy ktoś robił sam zakuwarkę ? moze znacie kogos kto sam dziubie takie maleństwa w własnym warsztacie.
            Ostatnio edytowany przez Rudolf000; 23.
            Im GORZEJ tym LEPIEJ.
            Nikt nie mówił że będzie letko.

            Komentarz


              #7
              Wszystko zależy od trzpieni zakuwających i wypychających sworzeń, tymi tanimi bym nie radził od razu wypychać zakuwki bez wcześniejszego zeszlifowania sworznia, zakuwarka DiD spokojnie sobie radzi ze zrywaniem sworzni nawet bez szlifowania.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Jak ponegocjujesz to w motoakcesoriach dostaniesz bardzo prosta i przyjemną zakuwarkę/rozkuwarkę do łańcuchów DID. Może też do innych marek podpasują - nie sprzawdzałem. Cena jaką wynegocjowałem to 200 zł. Nie sposób nic nią spieprzyć
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Chciałbym tylko kupić coś co jaki czas posłuży ni tylko mi ale tez znajomym
                  Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                  Nikt nie mówił że będzie letko.

                  Komentarz


                    #10
                    LukaSS - wyślij jakiegoś linka, do tej zakuwarki, co ją kupiłeś i co ją polecasz.
                    Dzięki.

                    Komentarz


                      #11
                      Zadzwoń, ponegocjuj cenę. Można ją wyrwać za 185 zł (mailem podsyłaja mi czasami kody z rabatami, odbiorca detaliczny). Może za te 210 zł z przesyłką uda się ją kupić
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        wielka mi kołomyja... zakuwałem kiedys dwoma młotkami i dwoma odpowiednimi punktakami.... . łańcuch zjezdzony i nic sie niedziało wiec awaryjnie mozna. wiadomo lepiej miec zakuwarke ale z pozyczaniem wiecznie problem a do jednego łańcucha to chyba lepiej kupic szczepke i złaczyć na szczepke.

                        Komentarz


                          #13
                          Tak samo jak kolega scorpion zakuwałem kiedyś dwoma młotki jeden 5 kg drugi 10 kg i odpowiedni punktak do tego trochę wyobraźni , i to w cbr 900 a na tak zakutym łańcuchu przelatałem 18 tys km .

                          Komentarz


                            #14


                            kupiłem coś takiego. dało radę już trzy razy więc już sie opłacało

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez wegiel Zobacz posta
                              http://allegro.pl/kpl-do-nitowania-z...800008891.html
                              kupiłem coś takiego. dało radę już trzy razy więc już sie opłacało
                              Ciekawa propozycja. Tu akurat zwraca się po 1 łańcuchu..
                              A u mnie już jeden leży używany i czeka i.... ręcznie się nie będzie na pewno chciało a z takim sprzętem... już łatwiej o ochotę do zabrania się do roboty
                              Dzięki!
                              http://www.przezswiat.eu

                              https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X