Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co preferujesz? Membranę czy kombinezon p.deszcz?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez cochise Zobacz posta
    zamek gazoszczelny.
    Tym mnie przekonałeś;-)

    Komentarz


      #17
      Usunięte na żądanie użytkownika

      Komentarz


        #18
        Usunięte na żądanie użytkownika

        Komentarz


          #19
          Patent dobry tylko na sytuacje awaryjne, gdy buty już przemiękły i chcemy spowolnić wyziębianie organizmu - po jakimś czasie noga i tak będzie mokra.
          Zdecydowanie lepiej jest chronić buty od przemoknięcia.
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Siwy Zobacz posta
            Inny sposób ochrony p.deszczowej. Od wewnątrz.
            Przez to u mnie zawsze w kufrze jeżdżą worki na śmieci Jak jest spora ulewa to zakładam je na nogi ale i tak po pewnym czasie jest mokro :/
            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


            Ja tu tylko sprzątam

            Komentarz


              #21
              Ale kombinujecie Ja kupiłem w dziale ogrodniczym (chyba Leroy Merlin) komplet przeciwdeszczowy spodnie+kurtała za 27zł. Do tego na alledrogo zestaw OP1 płaszcz (przyda się w domu), wodery i rękawice całkiem wygodne za 12zł. Wodery z takiego zestawu są na prawdę bardzo solidne. Musiałem je jedynie skrócić, bo były ponad kolana. Z takim zestawem jechałem w deszczu i chwilowych ulewach jakieś 5h i można powiedzieć, że wyszedłem z tego suchy. Jedynie przy bocznych podmuchach deszczu nalało mi się przez okolice szyi. Reszta sucha. Pomijam oczywiście efekt "parówki" - jazda w takim nieoddychającym ubranku na dłuższą metę to nic przyjemnego, szczególnie gdy jest ciepło.

              Komentarz


                #22
                Zestaw OP-1 budzi we mnie raczej nie miłe wspomnienia z wojskowych szkoleń p.chemicznych. Jest to ta mniejsza wada, druga to waga i objętość całego kondominium, w/g mnie dyskryminująca ubranko z użytku w dalszej turystyce.
                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                Komentarz


                  #23
                  Ja osobiscie polecam ciuchy z membrana Sympatex lub Goretex, obie membrany spelniaja swoje zadanie doskonale, wiadomo ze w upalne dni przy wzmozonym wysilku czlowiek musi sie spocic i jest to nieuniknione ale porownujac odziez tekstylna bez membrany i z membranam latem to roznica polega na tym ze np w kurtce dobrej marki stojac i nie biegajac w upalny dzien nie spocimy jak w zwyklej kurtce (wiele zalezy od danego czlowieka i jego potliwosci) ale z czystym sumieniem i bazujac na wlasnym doswiadczeniu moge stwierdzic ze te dwie membrany dzialaja. Oczywiscie zadna z nich nie przemaka w deszczu. W chlodne dni jezdzi sie ze wszystkimi podpinkami a w cieple dni mozna wypiac ocieplajace podpinki a membrane nadal zostawic.

                  pozdrawiam Orzech
                  Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: wycinanie spamu
                  Kaski, odzież, narzędzia, materiały eksploatacyjne, profesjonalna obsługa
                  www.moto-akcesoria.pl
                  ...dla ludzi z pasją

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                    Zestaw OP-1 budzi we mnie raczej nie miłe wspomnienia z wojskowych szkoleń p.chemicznych. Jest to ta mniejsza wada, druga to waga i objętość całego kondominium, w/g mnie dyskryminująca ubranko z użytku w dalszej turystyce.
                    Nie mówię o całym kompletnym zestawie OP1. Wziąłem z niego jedynie rękawice i wodery. Całość mieści mi się w małym rulonie. Najwięcej zajmują właśnie ochraniacze butów, ale wydają się nie do zdarcia, więc te kilka cm można odżałować. Wygląda to tak jak poniżej

                    Z reguły ląduje w kufrze i mieści się ułożony z boku po krótszej krawędzi, ale na powyższym zdjęciu kufer miałem załadowany jajkami, cebulą i fasolą, którą usilnie w mega ilościach próbowała mnie obdarować babcia, którą odwiedziłem podczas weekendowej tułaczki Po kilku glebach była tam już tylko jajecznica
                    Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

                    Komentarz


                      #25
                      ja uzywam wojskowych ciuchow francuskich podlepionych gore. kosztowalo to grosze a juz 4 rok sie sprawdza. na allegro do nabycia.

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez szynszyll Zobacz posta
                        ja uzywam wojskowych ciuchow francuskich podlepionych gore. kosztowalo to grosze a juz 4 rok sie sprawdza. na allegro do nabycia.
                        Link proszę Jak tego szukać na alledrogo, bo coś mi nie wychodzi.

                        Komentarz


                          #27
                          Będąc ostatnio we frankfurckim Louis'ie zanabyłem drogą kupna kondoma.
                          Wlazłem dopiero w XXXL
                          Co wart pokaże pogoda,
                          kosztował chyba 29E

                          Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            #28
                            Koledzy szukam jakiegoś ,,Kondoma" żeby mieć go ze sobą jak deszcz złapie po drodze można by go szybko założyć. Co polecacie żeby go wozić w schowku i aby nie był na jeden raz oczywiście w normalnej cenie??

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez muniek Zobacz posta
                              Koledzy szukam jakiegoś ,,Kondoma" żeby mieć go ze sobą jak deszcz złapie po drodze można by go szybko założyć. Co polecacie żeby go wozić w schowku i aby nie był na jeden raz oczywiście w normalnej cenie??
                              Wpierw odpowiedz sobie na pytanie,jedno, dwuczęściowy... tu są zdania podzielone. Wybrałem dwu... bo, po ulewie mozna zrzucić górę, człowiek się nie gotuje a dół pozostaje suchy, jak masz coś w kieszeniach w spodniach łatwiej się dostać, poza jazdą też może się przydać i nie wyglądasz jak członek personelu do usuwania skażeń. Zwróć uwagę na klejone/laminowane szwy. Warto przymierzyć bo ciuchy motocyklowe swoją objętość mają, z dwojga złego lepszy za duży niż za mały bo w tym wypadku ograniczy ruchy, będzie się podciągał i nie spełni swojej roli. Zwróć uwagę jak pod szyją, musi kryć cały ciuch pod spodem bo w przeciwnym wypadku po kilku godzinach będzie mokro. Nie zdziw się gdy po kilku godzinach jazdy ściągając go stwierdzisz wilgoć, skóra nadal oddaje wodę którą zatrzymuje w środku (w końcu to nie membrana. Mam REBELHORNA, ale to zakup, typu wpadłem i kupiłem... działa, nawet go piorę (do 30 stopni), jak na razie bez wpływu na stan.

                              Komentarz


                                #30
                                Muniek zerknij na brytyjski DPM goretex. Dwuczęściowy zgodnie z tym co napisano powyżej.
                                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X