Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po awarii - wyjaśnienie aktualnej sytuacji forum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Po awarii - wyjaśnienie aktualnej sytuacji forum

    Hej,
    w związku z brakiem konkretnych informacji co do stanu backupu postanowiliśmy udostępnić forum w takiej formie jaką dysponujemy, t.j. połowy z kwietnia 2011.

    Tak więc baza forum pochodzi z połowy kwietnia 2011, wszystkie zmiany dokonane od tamtej pory są utracone (czyli zarejestrowane konta, wątki, posty, PW, niektóre działy ("Moje hobby" i inne), avatary, "znajomości", itd. ). Jeśli pojawi się taka możliwość spróbujemy uzupełnić brakującą historię, ale na ten moment ciężko nawet spekulować o prawdopodobieństwie takiej możliwości - jest możliwe, że po prostu straciliśmy ten rok bezpowrotnie... Oczywiście damy znać jeśli pojawi się możliwość odzyskania danych. Niezależnie od tego w miarę możliwości (czasowych) postaramy się rekonstruować dostępne wcześniej działy i funkcjonalności.
    Na ten moment nie działa jeszcze wiki i archiwum z powodu problemów z serwerem.

    Chciałbym przeprosić za zaistniałą sytuację. Gdybym robił własną, niezależną kopię zapasową dałoby się uniknąć tak dużych strat...
    Niestety w tym momencie nie jesteśmy w stanie osiągnąć nic więcej ani gwarantować, że uda się odzyskać stracony rok.
    Nadal zresztą borykamy się z różnymi problemami z serwerem i niewykluczone, że konieczna będzie przesiadka na inną maszynę (którą w tym momencie nie dysponujemy).


    Ten kryzys dobitnie pokazał, że poświęcałem za mało czasu forum. Niestety nie zapowiada się, abym w dającej się przewidzieć przyszłości mógł go poświęcać więcej - nawet w ramach akcji reaktywacyjnej był to spory problem.
    Dlatego też postanowiłem zrzec się stanowiska "głównego admina" i przekazać je komuś, kto lepiej sprawdzi się w tej roli.
    Chciałbym aby forum trafiło w dobre ręce, które zagwarantują jego bezpieczeństwo i dalszy aktywny rozwój.
    Poprosiłem Rootolfa, aby wziął tą odpowiedzialność na siebie i jestem mu wdzięczny, że się zgodził - wierzę, że zapewni forum właściwą opiekę.
    Ja nadal zostanę adminem, ale tylko od spraw technicznych (jako wsparcie), rolę "Ojcieca Dyrektora" przejmie Rootolf.


    W tym miejscu chciałbym oddzielnie podziękować Rootolfowi, bo wniósł bardzo duży wkład w reaktywację forum, oraz Gosi za monitorowanie tematu backupów (jest w niezręcznej sytuacji w związku z tym).

    Wiem, że to zdarzenie na pewno nie pozostanie bez wpływu na dalszą działalność forum. Mam jednak nadzieję, że nie złamie charakteru i ducha forum, bo to by była największa strata...


    pozdrawiam, Adam
    sigpic

    #2
    Nie złamie ducha!! Do boju! Panie.. Panowie....

    Komentarz


      #3
      Adam - nie ma za co przepraszać uważam że forum utrzymywane i prowadzone tylko dzięki dobrej woli i chęci poświęcenia czasu przez kilka osób rozwijało się i było zorganizowane wyśmienicie
      To że doszło do utraty danych nie jest niczyją winą - takie rzeczy zdarzają się znacznie większym "instytucjom" (np.ZUS ) - winę można tu przypisać jedynie "złośliwości rzeczy martwych"
      Szkoda że w takim momencie kończysz działalność admina - ale sądzę że jest to decyzja podyktowana zdroworozsądkowym podejściem do sprawy (jeżeli brakuje czasu trzeba z czegoś rezygnować ) - DZIĘKUJEMY za poświęcony czas i zaangażowanie
      Natomiast "nowy" Ojciec Dyrektor ... - jestem pewien że poradzi sobie bezproblemowo (cicho i wojowniczo ) z prowadzeniem i administracją tej naszej bandy niesfornych i niepokornych duszyczek wszak dewiza mówi - ENDURO NIE KLĘKA !!!!!!!

      Komentarz


        #4
        Kurde trochę smutno, tym bardziej, że pamietam, iż ktoś się oferował po pierwszej "malej" awarii na mirrorowanie bazy danych....
        Też trochę nie rozumiem administratorów tego serwera, a raczej ich polityki związanej z backupami. Nie wiem co tam stało oprócz tego forum na tym serwerze, ale w moim przypadku, gdy hostuję mniej lub bardziej biznesowe aplikacje na dzierżawionym fizycznym serwerze strata roku danych wiązała by się z ogromnym wietrzeniem portfela na pokrycie zaistniałych strat...
        Raczej klient nie specjalnie miał by na uwadze, że RAID źle indeksował zapasowy dysk...
        Ostatnio edytowany przez bocian; 441.

        Komentarz


          #5
          może warto teraz pomyśleć nad składkami na forum.
          coś w stylu forum Afriki - kto wpłaca ma słoneczko przy nick'u

          Komentarz


            #6
            Jak nowy admin zdecyduje.
            Ja zawsze byłem temu przeciwny, bo to prowadzi do pewnych patologii, co świetnie widać właśnie na forum AT. Zwłaszcza z perspektywy (byłego już) członka zarządu forum.
            Niemniej realia są jakie są.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Składki można wprowadzić, oczywiście dobrowolne i w dowolnej wysokości. Myślę, że nie należy oznaczać jakoś specjalnie "darczyńców", by nie doszło właśnie do sytuacji z forum AT: "Ty się nie wypowiadaj, bo nie opłaciłeś składki" itp. Jeżeli już w jakiś sposób pokazać kto wpłacił, to niech to będzie w osobny temat w formie podziękowania dla wspierających forum. Oczywiście bez podawania, kto ile dał.
              hominis est errare, insipientis in errore perseverare
              Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

              Komentarz


                #8
                Forum znów hula, najwyżej napiszemy na nowo te mądrości które uciekły.
                Mam nadzieję że forumowicze którzy wrzucili w tym czasie posty i relacje życia mają je gdzieś w txt

                Szkoda że nie kończysz Adam kierowania forum w szczytowej jego formie. Widać tak się złożyło.
                Mogę podziękować za to że prowadziłeś forum przez ładnych już parę lat.

                Tak jak pisał wcześniej Czeczen-forum rozwijało się dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu kilku osób. I doskonale to działało i mam nadzieję podziała.

                Komentarz


                  #9
                  Chwileczkę, chwileczkę, Adam nigdzie nie odchodzi
                  Będzie miał teraz mniej na głowie, ale nadal będzie administratorem.
                  Na siebie biorę administrowanie forum i kontakt z użytkownikami, ale nie wyobrażam sobie tej pracy bez wsparcia ze strony Adama (zarówno od strony merytorycznej jak i technicznej).
                  Pomimo całej tej obecnej sytuacji, uważam że nikogo lepszego na stanowisku administratora być nie mogło, owszem wyszło jak wyszło, ale mieliśmy zapewnienie od administratora serwera, że kopie są, a że się rozleciała infrastruktura, no cóż, pozostaje to tylko zgonić na złośliwość rzeczy martwych. Prace nad odzyskaniem jeszcze trwają, czy zakończą się sukcesem, czas pokaże.

                  Podsumowując,
                  Aktualnie forum jest mirrorowane na innym serwerze, w innym mieście i innym województwie (dla niewtajemniczonych mirrorowanie oznacza identyczną kopię zarówno jeśli chodzi o dane, jak i silnik forum).
                  Kopia jest w pełni funkcjonalna i raz na dobę zasilana aktualnymi danymi, synchronizacja jest sprawdzana.
                  Są jeszcze drobne problemy techniczne, ale powinny zniknąć do końca tygodnia, nie mniej jednak o ewentualnych błędach proszę informować.

                  Życzę wszystkim przyjemności z korzystania z forum.
                  Proszę się nie gniewać za obecną sytuację, tylko wydmuchać muchy z nosa i jak najszybciej zasilić forum treścią

                  Pozdrawiam,
                  Robert
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Ważne że jest jakaś nadzieja że wszystko jeszcze wróci bo szkoda tylu fajnych nowych tematów które powstały przez ten rok. Szkoda Adam że rezygnujesz z części swoich obowiązków bo uważam że administrujesz świetnie, potrafisz zażegnywać konflikty i dzięki temu forum fajnie działa myślę że rootolf godnie cię zastąpi w części którą będzie zawiadywał.

                    Komentarz


                      #11
                      proponuję przekuć klęskę w zwycięstwo - jak to robią naokoło politycy

                      proponuję nową jakość: załóżmy nasz kanał filmowy na VIMEO (YT często blokują admini w pracy), galerie zdjęć na Picasa itp
                      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                      Komentarz


                        #12
                        Dobrze że udało się odzyskać choć tyle. Mam nadzieje że nowy ojciec dyrektor będzie również łaskawy i nie zamieni tenery na maybacha Szkoda utraconego czau, cennych informacji , ale no cóż "lajf is brutal end ful of zasadzkas". Jedyne co możemy zrobić i powinniśmy robić to pisać, pisać i jeszcze raz pisać na forum aby nadrobić stracony czas .

                        PS. Podziękowania dla grupy trzymającej władze za walkę z bezduszną materią.

                        Pozdrawiam Andrzej
                        .

                        Komentarz


                          #13
                          Gratuluję Rootolfowi administrowania oraz Adamowi tego, że udało mu się stworzyć "żywe" i dobre forum Dobrze, że nie rezygnujesz całkowicie Co do straty danych- mam kopię poradnika z regulacji zaworów, jak się ogarnę z innymi sprawami to wrzucę to na forum raz jeszcze. Może się komuś przydać
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #14
                            mam kopie porady DIY przekaźników świateł jakbyco
                            bo właśnie zrobiłem u siebie
                            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                            Komentarz


                              #15
                              no i znowu jestem tu nowy ))

                              a tak serio: damy radę. nie ma problemu!
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X