Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    ja mam cos takiego

    Polo Motorrad Deutschland - Alles was Du als Motorradfahrer brauchst ➡️ Riesen Auswahl ⭐ Geschulter Kundenservice ✅ 450+ Motorrad Marken



    jest jeszcze

    Polo Motorrad Deutschland - Alles was Du als Motorradfahrer brauchst ➡️ Riesen Auswahl ⭐ Geschulter Kundenservice ✅ 450+ Motorrad Marken

    Komentarz


      #92
      Wychodzi, że NOX i Nexo to jeden pies.

      Zwróćcie uwagę na nr homologacji na szybie:

      Komentarz


        #93
        Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
        Wychodzi, że NOX i Nexo to jeden pies.
        I ten chiński i ten.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #94
          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          I ten chiński i ten.
          Cóż mało co w tych czasach nie jest chińskie nawet Airoh S4 a NOX jest 2x tańszy. Jak ostatnio mierzyłem S4-órkę to śmierdziała kurzem bo tak długo stała na półce w sklepie poza tym na mojej głowie jest strasznie niewygodny, bardzo cisną mnie w potylicę.

          Komentarz


            #95
            I ja również stanąłem przed dylematem - co wybrać. Aktualnie posiadam airoh'a cezannee, lecz zapragnąłem coś w typie uvex'a enduro. Czy ktoś z Kolegów jeździ w okularach? Co polecacie dla okularnika?

            Komentarz


              #96
              dla okularnika polecamy wąskie lub elastyczne okulary. zapomnij o jakiś wielkich oprawkach bo po nie wejdą, ja mam jakieś tytanowo wolframowe druciki, i jest git malina
              www.21brothers.eu - wytwórnia ROGALI i innych wypieków
              www.orangepower.pl - Forum fanów MPO

              Komentarz


                #97
                w sumie waskie okulary to jedyne rozwiazanie, ja zasadzalem sie wlasnie na uvex enduro, ale zbyt kiepskie wrazenie na mnie zrobil, wiec suma sumarum padlo na SHOEI Hornet DS
                Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                Komentarz


                  #98
                  chciałbym sprawdzić jak leży na głowie:
                  -uvex enduro
                  -airoh s4
                  -agv ax-8 dual
                  -acerbis active
                  -fly trekker

                  jest szansa obejrzeć te wszystkie modele w jednym miejscu w wawie?

                  Komentarz


                    #99
                    Miał ktoś do czynienia z tym kaskiem?

                    3261680110.jpg
                    Przymierzał, oglądał. Każde info przydatne
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      giani, oglądałem, mierzyłem. Porównywałem kilka kasków:
                      -Acerbis Active: wykończenie najsłabsze z wszystkich, płytki tzn. we wszystkich żuchwa się chowa głęboko w kask a w nim jest na wierzchu (czyli widać ją patrząc na kogoś w kasku z profilu), wagowo podobnie jak pozostałe z opisanych mimo że ma wysuwaną blendę, rozmiarowo na moją dynkę pasował w XL. Dostępny w kolorach biały połysk i czarny chyba mat. Czy można wypiąć wyściółkę do prania nie wiem. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje. Co do hałasu podczas jazdy nie wypowiem się bo jeździłem w nim króciutko. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie na "trytkę" bardzo wygodne odpinasz jedną ręką dla mnie pierwsza klasa. Daszek trochę jakby krótszy niż w Noxie czy FLY więc mniej zasłania od słońca ale jest blenda, mocowany jakimiś plastikowymi pizdrykami bez możliwości regulacji.
                      -Nox N731: wykończenie lepsze, dobrze obejmuje głowę, fajny patent z pompowanymi policzkami ale dla mnie nie przydatne bo puldyny mam spore więc pasuje bez pompowania, blenda dobrze przyciemnia i jest tak zamocowana że można się w nos podrapać bez jej podnoszenia co nie było możliwe w szczękowej Naxie którą woziłem na głowie w poprzednich sezonach i trochę mnie to denerwowało, wagowo porównywalny z wszystkimi ( mimo blendy), zaniżona numeracja, mierzyłem Noxa Łojka w XL był za ciasny dopiero XXL był akuratny. Dostępny w jednym kolorze czarny mat w zestawie naklejki odblaskowe aby go uwidocznić. Wyściółka demontowana, można ją uprać. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje ale podczas jazdy w niedeszczowy dzień wentylacja szybko przedmuchuje szybę, gorzej jest jak pada i jedziesz wolno w mieście konieczne jest otworzenie szyby bo widoczność spada drastycznie. Hałas nie jest dokuczliwy a na pewno mniejszy niż w szczękowej Naxie gdzie na dłuższe przeloty wkładałem stopery bo szumy były masakryczne, Nox nawet po 300 km ciągłej jazdy jest dobrze. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie na "trytkę" bardzo wygodne odpinasz jedną ręką dla mnie pierwsza klasa. Daszek dość długi i nie ma problemu podczas jazdy pod słońce można tak ustawić głowę że w oczy nie świeci a do tego zamknąć blendę i jest maliniaście, niestety w zamian za to mamy szarpanie głowy podczas jazdy w zawirowaniu powietrza np. za ciężarówką czy przy bocznych podmuchach wiatru, jak tych przeszkadzajek niema to nic głową nie telepie, mocowany metalowymi śrubami i wkrętami bez możliwości regulacji. Wentylacja otwierana tylko nad czołem na szczęce otwarte na stałe ale tak poprowadzone że wąsa nie rozwiewa
                      -FLY Trekker (takiego ma Siedlar): kask solidnie wykonany na podobnym poziomie jak Nox może ciut lepszą ma wyściółkę w środku ale ciężki choć nie ma blendy wagowo to samo co poprzednicy, większy wybór kolorystyczny, czarny, biały i oczojebny, wszystkie w połysku, czarny mat,. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje. Nie jeździłem więc o hałas pytaj Siedlara. Wyściółka wypinana. Rozmiar XL pasował jak ulał. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie kasku DD, mnie denerwuje. Daszek dość długi więc na pewno zasłoni oczy przed słońcem, troszkę jednak krótszy niż w Nox-ie mocowany metalowymi śrubami z boku i jakimś jednym plastikowym pizdrykiem na górze z regulacją. Wentylacja otwierana naszczęce i nad czołem.
                      AGV AX-8 Dual: super lekki wykonany z włókien węglowych, naprawdę wygodny, dobra wentylacja zamykana na szczęce i nad czołem szyba nie zaparowała podczas noszenia więc jest szansa że mniej będzie parować podczas jazdy co do hałasu to nie jeździłem więc nie wiem ale kolega który już się chyba wypisał z forum, Aras aka Sylwester ma taki, mówił że jest w miarę cichy. Zapięcie DD, no mnie nie pasowało. Daszek bez regulacji mocowany czterema plastikowymi wkrętami na bokach ale na długość ok.
                      Airoh S4: najlepiej pytaj Junak i Trocina jeżdżą w nich kilka sezonów, moja opinia jest negatywna, przede wszystkim kask skrajnie nie wygodny bez względu na rozmiar cisną mnie straszliwie w potylicę zaraz po założeniu. Jeździłem, świsty i szumy z okolic wizjera trochę nie przyjemne dla mojego ucha, bardzo dobra wentylacja, najlepsza z wszystkich. Zapięcie na zatrzask całkiem dobre takie rozwiązanie mam w szczęce Naxy. Wagowo pierwszy AGV, długo nic potem Airoh, krótka przerwa i reszta jak w opisie. Jasna wyściółka, wypinana do prania podobno jakaś mega-super-duper ale prawda jest taka że jak się solidnie zapocisz kilka razy to walić będzie jak z murzyńskiej hacjendy podobnie jak z każdego innego kasku. Daszek krótki i obły zamocowany na górze plastikowymi pizdrykami nie pamiętam czy da się go regulować, na bokach są zaślepki więc nie wiem czym tam się go przykręca, ma w zestawie jeszcze dodatkowe spojlerki które można sobie domontować. Niestety nie jechałem w trasie za większym samochodem więc co do telepania głową nic nie napiszę ale biorąc pod uwagę jak jest nie wygodny to ograniczyłem się tylko do małej pętli po mieście, żeby nie było że jestem uprzedzony.
                      Mnie przekonał Nox a jeszcze kupiłem go za śmieszne pieniądze.
                      Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                      Komentarz


                        Dzięki Robert za opis.
                        Może na zlocie spróbuje się z twoim noxem. Bo z tego pamięta to możemy mieć taki sam rozmiar
                        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez Rebel Zobacz posta
                          Pierwsze wrażenia z jazdy w kasku Acerbis Active. Pierwsze "wciągnięcie" na głowę i zaskoczenie. Leży dobrze, ucisk znośny (mam nadzieje że się ułozy), nawet mniejszy niz w moinm poprzednim kasku (Nolan N70). Fajne zapięcie, opierwszy raz je "obsługuje" i od razu jest to obsługa intuicyjna. Jak chyba większość tego typu kasków do cichych nie należy ale korki w uszach załatwiają temat na dobre . Jazda w nim przyjemna i spokojna. Nie telepie głową (może po prostu za wolno jeździłem ) . Daszek nie za duzy, nie za mały. Proporcjonalny a mimo to, dobrze spełnia rolę osłony przed słońcem. Tutaj mamy jeszcze do dyspozycji blende p/słoneczną. Fajny wynalazek ale jazda z podniesiona szybą i opuszczona blendą daje niemiłe odczucia zawirowania powietrza. Oczy łzawiły mi i jazda nie była przyjemna ( tym razem może za szybko jeździłem ). Wentylacja chyba działa bo głowa i kominiarka była sucha. To mój pierwszy kask tego typu i wydaje mi się, ze moja broda tylko niewiele chowa się za "szczęką". Nolan jest troszkę bardziej...jakby powiedzieć "pełny" . W Nolanie mam jeszcze wsunieta osłonę brody, w Acerbisie nie wiem czy jest wogóle taka opcja.
                          Wentylacja na przodzie szczęki jest i nie jest to atrapa. Łatwe i szybkie manipulowanie. Nie jeździłem jeszcze w deszczowa pogodę więc nic nie napiszę odnośnie parowania szybki. Szybka nie posiada pin-lock'ów. Nie próbowałem jej wyjmować więc nie wiem czy jazda w googlach jest możliwa. Ma wyczuwalne 3 położenia i dość łatwo i szybko się ja ustawia. Zapewne jakieś wady i mankamenty wyjdą w "praniu" ale jak na razie jestem zadowolony. Niestety nie mam skali porównawczej do innych kasków więc nie napiszę, ze w tym kasku jest to a w tamtym tego brak.
                          Pewnie jeszcze cos skrobnę jak dowiem się więcej na temat tego kasku. Nikogo nie zachęcam ani nie zniechęcam do spróbowania jazdy w tym "garnku". Kupiłem bo był dostępny od ręki i był......biały
                          Pozdrawiam
                          Możesz napisać czy jest opcja zamontowania gogli przy podniesionej szybie? Ew. Czy trudny jest jej demontaż i wtedy założenie gogli?

                          Komentarz


                            Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć czy cena 600pln za AGV AX8 warta grzechu o tej porze roku?)

                            Komentarz


                              zależy od malowania
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                Wart grzechu jak najbardziej normalnie cena prawie dwa razy większa

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X