Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Rudiy Zobacz posta
    Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć czy cena 600pln za AGV AX8 warta grzechu o tej porze roku?)
    Czy ten kask jest w wersji dual? Jeśli tak to cena super

    Komentarz


      Tak, to DUAL ale czarny...i dla tego się zastanawiam Jednak trochę mnie przekonaliście. Chyba odżałuję wyjazd na narty, do Szczyrku i kupie ten kask

      Komentarz


        Pewnie czytałeś moje opinie na temat między innymi tego AGV-a za taka cenę bierz bez zastanawiania to jest górna półka kasków w zeszłym roku nawet w zimie cena nie schodziła poniżej 1,4 tyś. zł

        Komentarz


          Kupiony wygodny jest, ale trzeszczy plastik, może to kwestia mrozu, bo na razie testowałem przez szyberdach w aucie...oczywiście jako pasażer))

          Komentarz


            Zamieszczone przez Rudiy Zobacz posta
            Kupiony wygodny jest, ale trzeszczy plastik, może to kwestia mrozu, bo na razie testowałem przez szyberdach w aucie...oczywiście jako pasażer))
            To kwestia włoskiego gównianego plastiku i tyle
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              Wtrącę się, bo moje podejście do wyboru kasku było odmienne od przedstawionego tutaj.

              Na pierwszym miejscu było bezpieczeństwo i ochrona. Pomyślałem, bez ręki da się żyć, bez nogi również. Ha, bez siuraka nawet (jak ktoś oglądał film Drogówka, to wie). A bez Głowy nie pożyjesz !! chyba żeś kura. Zdecydowałem się kupię droższy kask nawet kosztem wyboru tańszego kombinezonu czy rękawic i butów. Długo szukałem ..... Były dwa, Shoei Hornet i Arai X3. Pierwszy generalnie ok, ale ciężki ponad 1500 g. Arai - typowo rajdowy, bardzo głośny. Szukałem dalej i znalazłem, dla mnie idealny, choć nie pozbawiony wad . http://www.xlmoto.pl/kask-suomy-mx-t...ytowo-czerwony



              Ciężko go dorwać w Polsce aby przymierzyć, we Wro nie dorwałem. Kupiłem w ciemno .... na szczęście jestem zadowolony.
              Zapłaciłęm 2000 pln bo w specjalnym malowaniu, ale czyste są poniżej 1500.
              + waga 1150 g (M) !!!
              + blenda - to super rozwiązanie. Do Shoei zakładasz przyciemnioną szybkę i po zmroku jesteś ślepy, a jak zakładasz okulary to cie gniecie i po 15 min wywalasz je.
              + daszek demontowany i masz intergrala
              + szybka też ściągana, kluczyk w komplecie i zaślepki.

              - szybka szybko się rysuje w narożnikach
              - przewietrzniki nie mają możliwości zamykania. To to masakra !! Wk...em się kiedyś jak wracałem wieczorem i temp spadła do 7 st. Zatykałem chusteczkami !!
              - trochę głośny, ale ja wkładam zatyczki do uszu, polecam od M3 po 2 złote.

              Podsumowując, kask super 98 % satysfakcji - pamiętajcie, głowę macie jedną !!!
              Ostatnio edytowany przez TipiT; 3597.

              Komentarz


                Gdzieś w jakimś artykule czytałem (nie mogę go niestety teraz znaleźć) że optymalną wagą dla kasku motocyklowego jest przedział między 1300 a 1500g. Było tam chyba cos o braku stabilizacji karku przy niższej wadze.
                Sorki za wcinkę bez odnośnika do źródła, ale może ktoś inny ma info na ten temat.

                Nie zamykana wentylacja w kasku za 2 koła to lekkie przegięcie...
                hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                Komentarz


                  Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                  Nie zamykana wentylacja w kasku za 2 koła to lekkie przegięcie...
                  Też tak uważam, wentylacja to druga rzecz po bezpieczeństwie.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Zaebysty
                    1560497_230278303822435_1434376297_n.jpg

                    Komentarz


                      Przeczytałem wasze opinie o kaskach pomacałem w sklepach i zdecydowałem że najprawdopodobniej zakupie nowego Airoh S5 http://www.airoh.pl/katalog/model/202, w piątek mają mieć mój rozmiar w enduromani. Dam wam znać jak się spisuje.

                      Komentarz


                        Uważaj z Airohem, bo nie na każdą głowę pasuje. Załóż go w sklepie i kręć się w nim dobre 30min. - jak nic nie będzie punktowo uciskać, to luzik. Jak będzie to ten ucisk szybko zamieni się w ból nie do wytrzymania. Ja się tak wpakowałem z zachwalanym szczękowcem SV55S, a do S5 już robiłem w ten sposób podejście i na mój baniak był równie do du..y.

                        Komentarz


                          Ja od konsultanta otrzymałem inną radę. Aby zmierzyć głowę, sprawdzić rozmiar w tabeli konkretnego producenta i kupić garnek o rozmiar mniejszy, ponieważ z upływem czasu wypełnienie kasku się ugniata i dopasowuje do kształtu głowy. Jak kupisz nowy kask w takim rozmiarze jak wychodzi z centymetra to po pewnym czasie może okazać się że jest luźny. W moim przypadku się sprawdziło, tzn kupiłem o rozmiar mniejszy i teraz jest cacy.

                          Komentarz


                            Potwierdzam zdanie Artura co do nie wygody w Airohu , mierzyłem S4, cisną od samego początku w potylicę, wytrzymałem nie całe 30 minut jazdy po mieście i miałem go dość.

                            Komentarz


                              Mi tam sie S4 dobrze ułozył, jest wygodny i nie szkoda go ciurać po krzakach, na trase słaby.... a ten nowy biały S5 zajebisty, az szkoda go brudzić
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz


                                Najnowszy kask turystyczny integralny z blendą oraz szybą, z certyfikatami bezpieczeństwa. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Znajdziesz tu wszystko na motocross - odzież i akcesoria znanych marek w super cenach!

                                ten jest sympatyczny
                                JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X