Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Znalazlem takie cacko: http://www.webbikeworld.com/r2/motor...max/review.htm
    Powaznie o nim mysle (tez taki troche wszystkomajacy, ale bardzo mi sie podoba i zajebiscie lezy mi na glowie), problemem niejakim jest to, ze to nowy model i w zasadzie nie ma testow dlugodystansowych. waga mi nie przeszkadza - moj Nolan wazy tyle samo... jesli nie przekonacie mnie, ze absolutnie nie powinienem tego robic, to bede zdawal relacje z testow ;-)

    *aha - spelnia wszystkie warunki, ktore do tej pory spelnial tylko Shoei, czyli: jest w wersji bialej, enduro z szyba, pinlock, blenda, a do tego ma jeszcze otwierana szczeke z atestem na wersje jet - to tak w kwestii moich zachcianek, za ktorymi sie rozgladalem.
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      A jeździł ktoś w Iconie ??

      Bardzo mi się podoba Ponoć fajne kaski ale nie znam żadnej opinii na jego temat

      Komentarz


        Pany chciałbym się zapytać was o kask AGV AX-8 EVO ( http://intermotors.pl/product-pol-64...-gunmetal.html ) jest tu w promocji , i chciałbym wiedzieć czy to się nosi z goglami czy trzeba tą szybkę kupić ? Generalnie jestem noob'em w temacie ubrania na off road jak na razie i mam zamiar teraz je zacząć kompletować. Więc wszelkie rady i opinie będą mile widziane

        Komentarz


          Zamieszczone przez Tomus Zobacz posta
          Pany chciałbym się zapytać was o kask AGV AX-8 EVO ( http://intermotors.pl/product-pol-64...-gunmetal.html ) jest tu w promocji , i chciałbym wiedzieć czy to się nosi z goglami czy trzeba tą szybkę kupić ? Generalnie jestem noob'em w temacie ubrania na off road jak na razie i mam zamiar teraz je zacząć kompletować. Więc wszelkie rady i opinie będą mile widziane
          Szyba powinnabyć w standardzie. Nie wiem dlaczego na zdjęciu jej nie ma.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            Ale jest wyraźnie napisane, że "Jako dodatkowe akcesoria do tego kasku dostępne są: szyba i daszek jak w wersji DUAL oraz zamknięcie wlotu wentylacyjnego w szczęce. Dokupując zestaw akcesoriów można stworzyć z modelu AX-8 własną wersję modelu DUAL". Pewnie dlatego jest taki tani.
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              Może komuś pomoże w wyborze http://www.motocykl-online.pl/testy/...venture,8511,1

              Komentarz


                Tu masz troszkę napisane o AGV
                Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                A ja- zakupiłem NOX-a i nosi się fajnie nawet troszkę pojeździłem w ostatni week, mogłem go przymierzyć w rozmiarze XL bo ma go Łojek i był ciut przyciasny więc znalazłem na Allegro w rozmiarze XXL i jest akurat ale fakt że rozmiarówkę ma dziwną. Nolan w rozmiarze L jest akurat a NOX dopiero w XXL pasował. Chciało by się coś droższego, czatowałem na AGV AX-8 Dual skorupa z włókien węglowych, szklanych i kevlaru, leciutki, na koniec 2011 i w początku 2012 można go było kupić za troszkę ponad 700 zł ale teraz handlowcy nie zrobili już promocji ceny stało w okolicach 1400zł. A że są w tej chwili pilniejsze wydatki to zdecydowałem się na NOX-a w dodatku okazyjnie trafiłem za 330 zł.
                - - - Zaktualizowano - - -

                I tutaj też troszkę
                Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                giani, oglądałem, mierzyłem. Porównywałem kilka kasków:
                -Acerbis Active: wykończenie najsłabsze z wszystkich, płytki tzn. we wszystkich żuchwa się chowa głęboko w kask a w nim jest na wierzchu (czyli widać ją patrząc na kogoś w kasku z profilu), wagowo podobnie jak pozostałe z opisanych mimo że ma wysuwaną blendę, rozmiarowo na moją dynkę pasował w XL. Dostępny w kolorach biały połysk i czarny chyba mat. Czy można wypiąć wyściółkę do prania nie wiem. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje. Co do hałasu podczas jazdy nie wypowiem się bo jeździłem w nim króciutko. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie na "trytkę" bardzo wygodne odpinasz jedną ręką dla mnie pierwsza klasa. Daszek trochę jakby krótszy niż w Noxie czy FLY więc mniej zasłania od słońca ale jest blenda, mocowany jakimiś plastikowymi pizdrykami bez możliwości regulacji.
                -Nox N731: wykończenie lepsze, dobrze obejmuje głowę, fajny patent z pompowanymi policzkami ale dla mnie nie przydatne bo puldyny mam spore więc pasuje bez pompowania, blenda dobrze przyciemnia i jest tak zamocowana że można się w nos podrapać bez jej podnoszenia co nie było możliwe w szczękowej Naxie którą woziłem na głowie w poprzednich sezonach i trochę mnie to denerwowało, wagowo porównywalny z wszystkimi ( mimo blendy), zaniżona numeracja, mierzyłem Noxa Łojka w XL był za ciasny dopiero XXL był akuratny. Dostępny w jednym kolorze czarny mat w zestawie naklejki odblaskowe aby go uwidocznić. Wyściółka demontowana, można ją uprać. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje ale podczas jazdy w niedeszczowy dzień wentylacja szybko przedmuchuje szybę, gorzej jest jak pada i jedziesz wolno w mieście konieczne jest otworzenie szyby bo widoczność spada drastycznie. Hałas nie jest dokuczliwy a na pewno mniejszy niż w szczękowej Naxie gdzie na dłuższe przeloty wkładałem stopery bo szumy były masakryczne, Nox nawet po 300 km ciągłej jazdy jest dobrze. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie na "trytkę" bardzo wygodne odpinasz jedną ręką dla mnie pierwsza klasa. Daszek dość długi i nie ma problemu podczas jazdy pod słońce można tak ustawić głowę że w oczy nie świeci a do tego zamknąć blendę i jest maliniaście, niestety w zamian za to mamy szarpanie głowy podczas jazdy w zawirowaniu powietrza np. za ciężarówką czy przy bocznych podmuchach wiatru, jak tych przeszkadzajek niema to nic głową nie telepie, mocowany metalowymi śrubami i wkrętami bez możliwości regulacji. Wentylacja otwierana tylko nad czołem na szczęce otwarte na stałe ale tak poprowadzone że wąsa nie rozwiewa
                -FLY Trekker (takiego ma Siedlar): kask solidnie wykonany na podobnym poziomie jak Nox może ciut lepszą ma wyściółkę w środku ale ciężki choć nie ma blendy wagowo to samo co poprzednicy, większy wybór kolorystyczny, czarny, biały i oczojebny, wszystkie w połysku, czarny mat,. Brak możliwości montażu pinlocka a szyba szybko paruje. Nie jeździłem więc o hałas pytaj Siedlara. Wyściółka wypinana. Rozmiar XL pasował jak ulał. Wykonany z termoplastycznego ABS-u. Zapięcie kasku DD, mnie denerwuje. Daszek dość długi więc na pewno zasłoni oczy przed słońcem, troszkę jednak krótszy niż w Nox-ie mocowany metalowymi śrubami z boku i jakimś jednym plastikowym pizdrykiem na górze z regulacją. Wentylacja otwierana naszczęce i nad czołem.
                AGV AX-8 Dual: super lekki wykonany z włókien węglowych, naprawdę wygodny, dobra wentylacja zamykana na szczęce i nad czołem szyba nie zaparowała podczas noszenia więc jest szansa że mniej będzie parować podczas jazdy co do hałasu to nie jeździłem więc nie wiem ale kolega który już się chyba wypisał z forum, Aras aka Sylwester ma taki, mówił że jest w miarę cichy. Zapięcie DD, no mnie nie pasowało. Daszek bez regulacji mocowany czterema plastikowymi wkrętami na bokach ale na długość ok.
                Airoh S4: najlepiej pytaj Junak i Trocina jeżdżą w nich kilka sezonów, moja opinia jest negatywna, przede wszystkim kask skrajnie nie wygodny bez względu na rozmiar cisną mnie straszliwie w potylicę zaraz po założeniu. Jeździłem, świsty i szumy z okolic wizjera trochę nie przyjemne dla mojego ucha, bardzo dobra wentylacja, najlepsza z wszystkich. Zapięcie na zatrzask całkiem dobre takie rozwiązanie mam w szczęce Naxy. Wagowo pierwszy AGV, długo nic potem Airoh, krótka przerwa i reszta jak w opisie. Jasna wyściółka, wypinana do prania podobno jakaś mega-super-duper ale prawda jest taka że jak się solidnie zapocisz kilka razy to walić będzie jak z murzyńskiej hacjendy podobnie jak z każdego innego kasku. Daszek krótki i obły zamocowany na górze plastikowymi pizdrykami nie pamiętam czy da się go regulować, na bokach są zaślepki więc nie wiem czym tam się go przykręca, ma w zestawie jeszcze dodatkowe spojlerki które można sobie domontować. Niestety nie jechałem w trasie za większym samochodem więc co do telepania głową nic nie napiszę ale biorąc pod uwagę jak jest nie wygodny to ograniczyłem się tylko do małej pętli po mieście, żeby nie było że jestem uprzedzony.
                Mnie przekonał Nox a jeszcze kupiłem go za śmieszne pieniądze.

                Komentarz


                  Cześć,

                  W sobotę udało mi się kupić Uvex Enduro SLT czarno-biały za 5 stówek. Kask niby używany, ale śladów brak, środek pachnie nowością, a i dostałem rachunek i dodatkowe części (śrubki i zaślepki). Sądzę, że wracając jakieś 70 Km zrobiłem w nim więcej niż poprzedni właściciel. Powodem sprzedaży było nietrafienie do końca z rozmiarówką, i dodatkowo brak wygody podczas jazdy w okularach.

                  Moje wrażenia podczas jazdy w porównaniu z 9 letnim Nolanem N61:
                  - tak samo głośny
                  - wbrew pozorom daszek nie przeszkadza i brak zawirowań (zadziwiająco stabilnie) do 140 km/h
                  - daszek zasłania słońce ale po bokach ma otwory i jak się akurat trafi to czasami oślepi troszkę
                  - rzeczywiście ciasny przy zakładaniu ale potem jest git
                  - w stoperach słychać turbulencję powietrza opływającego kask (takie głuche dudnienie)
                  - szyba rewelacja, nie zniekształca obrazu oraz bardzo duże pole widzenia.
                  - w starym kasku miałem na zatrzask, tutaj jest trytytka, myślę że dużo wygodniejsze pod względem regulacji

                  Mam pytanie do Was czy dobrze zrobiłem? Miałem kupić kask ROCC 771 ale gość w sklepie mi odradził jak mu powiedziałem co mam do wyrwania.

                  Komentarz


                    Posiada ktoś Arai X4. napiszcie parę zdań o użytkowaniu i jeździe w tym kasku?
                    szukał dzisiaj kasku dual-sport dla siebie i z przykrością stwierdzam ze nic godnego uwagi za mniej jak 1500 nie znalazłem. chyba zacisnę pasa i zrujnuje się na Araia

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez CmenaH Zobacz posta
                      Posiada ktoś Arai X4. napiszcie parę zdań o użytkowaniu i jeździe w tym kasku?
                      szukał dzisiaj kasku dual-sport dla siebie i z przykrością stwierdzam ze nic godnego uwagi za mniej jak 1500 nie znalazłem. chyba zacisnę pasa i zrujnuje się na Araia
                      Kask jest kozak, sam chciałem go kupić ale co przesądziło o zakupie
                      - za wiotki daszek, przy 120 już drżał za bardzo
                      - niema regulacji stopniowania uchylenia szyby, jak nowe działa ok ale potem się wyrabia i już jest kicha
                      - za delikatne wloty na góze kasku, spadł z motocykla i poszło wszystko w pizdu

                      Te kaski mają możliwość pożyczenia na jakiś czas w zależności od sklepu,
                      weź sobie taki i pojeździć dzień lub dwa, będziesz wiedział czego chcesz dokładnie od kasku za taką kasę.

                      Oprócz tego wszystko git, wentylacja i pinlock robią robotę.

                      Zdecydowałem się na Shoei Hornet i poprawiłem w nim kilka rzeczy.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Nigdzie nie udało mi się zmierzyć horneta DS Jutro jestem umówiony n przymiarkę hornet ADV o ile dotrze do sklepu
                        z Hornetem nie masz problemu ?

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez CmenaH Zobacz posta
                          z Hornetem nie masz problemu ?
                          Tak jak pisałem, trochę go ulepszyłem, mam odel DS, czyli wydrutowałem kilka rzeczy żeby daszek nie wkurzał przy większych prędkościach choć i tak przy 160 nie zadowala w pełni, Arai był o wiele cichszy.
                          Oprócz tego wywaliłem plastikowe śrubki mocujące daszek i szybę, zrobiłem takie same tylko że z nierdzewki. Kask już przeżył swoje, używam go wszędzie gdzie jeżdżę, 6 razy prany środek i nic się nie luzuje czy urywa. Do zapięcia DD trzeba się przyzwyczaić, potem już nie psuje nerwów .

                          Hornet ADV to nówka model na 2015 rok, wiele rzeczy zmienili, część ulepszyli ale myślę że nie da się w nim założyć gogli nie zdejmując szyby, trzeba by sprawdzić, ja i tak nie jeżdżę w goglach ale są tacy co tak lubią.
                          Ciekawe czy wyciszyli go bardziej niż DSa.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Wybrałem się dzisiaj na wycieczka do motorizmo przymierzyć Shoie Hornet ADV, kask jest przepiękny najlepszy wygląd kasku Dual-sport jaki miałem okazje oglądać !!!
                            po ponad godzinie mierzenia kupiłem kask przepięknego białgo Araia Tour X4 ;p
                            Pierwsze wrażenia po kilku km. Mega widoczność i wentylacja

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez CmenaH Zobacz posta
                              Wybrałem się dzisiaj na wycieczka do motorizmo przymierzyć Shoie Hornet ADV, kask jest przepiękny najlepszy wygląd kasku Dual-sport jaki miałem okazje oglądać !!!
                              po ponad godzinie mierzenia kupiłem kask przepięknego białgo Araia Tour X4 ;p
                              Pierwsze wrażenia po kilku km. Mega widoczność i wentylacja

                              Trzeba było wziąć jeden i drugi na testy i pojeździć min godzine w jednym i drugim.
                              Dlaczego wybór padł na Araia?
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                Znajoma ma kask shoei tylko nie endurowy, i mówi że to był najgorszy zakup jaki zrobiła. Kask za 2000zl klekal do stup zwykłemu za 400 czy 300 już nie pamiętam. Dlatego nie zawsze super markowe rzeczy są takie super

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X