Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kask enduro z szybą

    Ponieważ od jakiegoś czasu chodzi za mną...... nie- nie odkurzacz - kask enduro z szybą a wywaliło nam początki dyskusji na temat tego typu kasków proszę uprzejmie o jak najbardziej subiektywne i krytyczne opinie na temat takich skorupek

    znam airoha s4 i podoba mi się .. ale czy jest głośny? przecieka ?
    Nie ukrywam że ważnym czynnikiem jest cena .... - co macie lub z czym mieliście do czynienia ?


    Jeżeli temat powinien zostać przeniesiony do zbiorczego o kaskach - to przenieście -

    #2
    podaj zakres cenowy, będzie łatwiej
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dobrze byłoby znaleźć coś w fajnego w zakresie do 800 pln .... wiem że to jest raczej mało realne. Nie jestem też pewien czy finanse pozwolą na zakup w najbliższym czasie ale ... pomacać i poszukać można

      Komentarz


        #4
        Ten jest fajny, dostępny w Intermotors jakiś czas temu był za jakieś 7 stów bardzo leciutki i dobrze wykonany miałem w rękach i na dynce Maras taki zakupił:http://www.nokaut.pl/kaski-motocyklo...al-czarny.html

        Komentarz


          #5
          Louis - Europe's No. 1 for motorcycle clothing and technology. More than 55,000 products from 500 brands in over 85 stores!

          Uvex Enduro, model niższy: 90 Euro + wysyłka

          mnie udało się w listopadzie przez Motoakcesoria za jakieś 460 zł
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #6
            Jeżdżę w uvex enduro od 2 sezonów (nie mam porównania do innych kasków z daszkiem).

            Pierwsza rzecz do wymiany to szybka- jest sprzedawany z lekko przyciemnioną. O ile w dzień, nawet pochmurny nie ma problemu, w nocy na drogach z namalowanymi pasami także można jechać, to już o zmierzchu na bocznych drogach czy nawet w cienistym lesie jest spory problem-jedziemy jak po omacku. Ja dokupiłem szybkę białą za ok 145zł w nieistniejącym już 3&F, było to dość tanio.

            Szybka (ciemna jak i jasna) mimo dumnego napisu super antyfog paruje. Może nie jak w kaskach totalnie bez żadnego antyfoga, jednak przy temp bliskich 0'C jak również podczas deszczu trzeba lekko uchylać wizjer. Najlepiej podczas regulacji ustawić od razu by nie domykał się szczelnie- wiać w kasku nie będzie i mniej wtedy paruje.

            Skorupa jest bardzo duża - ledwie mi się mieścił w kufrze gobi 42L. Na szczycie jest plastikowy spojler który maskuje śrubkę mocującą daszek, za pomocą której także ten daszek w niewielkim zakresie regulujemy. Daszek jest dość elastyczny i przy położeniu jak najniższym (które mi najbardziej by pasowało) przy prędkościach ok 100km/h wpadał w wibracje. Wibracji nie było przy najwyższym położeniu. Śruba regulacyjna permanentnie się luzowała i trzeba było ją dokręcać. Po jakimś czasie (niedługim) od ciągłego zdejmowania połamał się spojlerek ją maskujący (w nowszych wersjach chyba z niego zrezygnowali całkowicie). Problem ze śrubą rozwiązała podkładka sprężynująca.

            Wnętrze przyjemne, wyjmowane do prania bez problemu. Najwygodniejsze z możliwych zapięcie paska. Otwory wentylacyjne widoczne od przodu szczęki nie są na wylot, więc nic nam zimnem nie dmucha (w lato niestety też nie...) Zamykany otwór wentylacyjny w górnej części kasku jest trochę za mały, ale czuć lekki powiew po zatokach jak go otwieramy.

            Kask kosztował kiedyś ok 1tyś zł-makabra, ja kupiłem za 700zł- przepłaciłem, poniżej 500zł jest wart przemyślenia
            Ostatnio edytowany przez erwinw; 32.
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #7
              Jeśłi chodzi o Airoh S4 to spokojnie mogę ci go polecić z takich kasków 50/50, kosztuje ok 700zł ale nie ma problemu żadnego z daszkiem, nawet przy 150 nie wibruje ani nie drży co ma miejsce w tanich kaskach albo w takich z obszernym daszkiem. Wlot z przodu jest niczym nie zasłonięty więc ładnie odparowuje nawet podczas wolnej jazdy w deszczu ale szyba musi być uchylona jak Erwin pisał wcześniej. Nie wymagaj jakiejś super szczelności od wiatru i małego poziomu hałasu, to nie kaski na jazdę po czarnym praktycznie w każdym dasz radę zamontować gogle nie zdejmując szyby.

              Zobacz jeszcze tańsze modele jak FLY Trecker albo Kenny jakoś tam, ostatnio takiego widzia??em u Pretora w sklepie za chyba niecałe 500zł i śmiało bym go porównał do Uvexa Enduro.



              Ale po wizycie w 3fun zrozumiałem dlaczego Shoei Hornet tyle kosztuje



              To będzie mój typ na następny kask endurowy.

              Możesz zrobić też jak kowal, kup sobie kask ls2 za 250 zł i na pewno będzie ci parował i będzie głośny jak te poniżej tysiąca
              Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Możesz zrobić też jak kowal, kup sobie kask ls2 za 250 zł i na pewno będzie ci parował i będzie głośny jak te poniżej tysiąca
                Całkiem możliwe że tak zrobię
                Mam szczękowca ls2 i jak to tani kask zaparuje czasem ,nie jest ani cichy ani lekki ale... i tak go lubię bo za niewielkie pieniądze daje sporo zadowolenia i po rocznym katowaniu go na wszelkie sposoby (poza dzwonem) wszystko działa i wygląda na to że będzie działało dalej

                Może dozbieram na takiego horneta .... ale to pewnie trochę potrwa

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                  Ten jest fajny, dostępny w Intermotors jakiś czas temu był za jakieś 7 stów bardzo leciutki i dobrze wykonany miałem w rękach i na dynce Maras taki zakupił:http://www.nokaut.pl/kaski-motocyklo...al-czarny.html
                  mam ten kask, to dobra i lekka skorupa

                  Komentarz


                    #10
                    FLY Trekker jest ciekawy oglądałem dosyć szczegółowo bo jest to jeden z kasków którego zakup rozpatruję. Miałem w rękach i na dynce fajnie leży jest trochę ciężki mam wrażenia że cięższy niż moja szczękowa Naxa ale wyglÄ…d i wykonanie są ok.http://www.flyracing.com/street/appa...trekker-helmet jest to jedyny ze znanych mi kasków w który jest normalnie przystosowany do jazdy w goglach z zamkniętą szybą co ciekawe miejsce w którym przechodzi guma gogli jest szczelne, uszczelka dolega do szyby gdy ich nie zakładamy. Nie wiedząc wcześniej jak to wygląda myślałem że będzie to szumieć i dostanie się tam woda a tu niespodzianka bo jest wszystko ładnie spasowane. W Intermotors były niedawno po 440 złociszy. Wersja w tym oczojebnym kolorze jest ciekawa.
                    Tego Shoei Hornet też mierzyłem ale raczej z ciekawości, rzeczywiście kask zajebioza ale za ponad dwa tysie mam jeden dobry kask np. tego AGV-a AX-8 Dual wcześniej opisanego i zostaje 1200-1300 zł na konkretnego GPS-a lub co kto woli a jestem pewien że poziom bezpieczeństwa jest na tym samym poziomie, wygoda noszenia taka sama nie wiem jak zachowują się podczas jazdy bo nosiłem na głowie tylko w sklepie.
                    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                    Komentarz


                      #11
                      Tego Horneta ma Tomek - mialem go na łbie - mistrzostwo swiata...
                      W Airohu S4 jezdze juz 2 rok i jestem bardzo zadowolony, fajny, uniwersalny kask.
                      Ale ten Hornet... to jest kosior
                      Enduro nie klęka
                      R 1100 GS '99 - limonka
                      Pajero 3.2 DiD '03

                      Komentarz


                        #12
                        ja 99% że biorę tego fly trekkera, rozważam tylko kwestie koloru, napewno nie mat

                        Komentarz


                          #13
                          jeździcie w tych szybowych też z goglami czy tylko szyba góra-dół ?? pasują w ogóle?

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez kate Zobacz posta
                            jeździcie w tych szybowych też z goglami czy tylko szyba góra-dół ?? pasują w ogóle?
                            ja kiedyś miałem taką fantazję żeby jeździć w goglach w swoim s4 ale dałem sobie spokój, jak chce to uchylam szybę bardziej albo mniej i nie paruje, w piachu nie wali po oczach .
                            Sprawa gogli jest taka że jak kupisz sobie takie za 100zł to parują jak cholera i tym bardziej nic nie widać oprócz mleka przed tobą a czasem tam już jest drzewo

                            W sumie wychodzi na jedno, albo kiepski kask za 300zł i kiepskie gogle za 100, czy kask też średni za 500.

                            moim zdaniem jazda w goglach i jeszcze z zamkniętą szybą to nieporozumienie.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              A z tym produktem miał ktoś do czynienia?


                              SQUADRONxmoto.jpg

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X