Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uruchamianie XTZ 660/750 bez kluczyka.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Uruchamianie XTZ 660/750 bez kluczyka.

    Uruchamianie XTZ 660/750 bez kluczyka.

    1. Ściągamy siedzenie i zbiornik paliwa.
    2. Rozłączamy dużą czarną kostkę z czterema przewodami.
    3. Łączymy tak jak na zdjęciu/schemacie
    4. Zakładamy zbiornik paliwa i siedzenie.
    5. Uruchamiamy normalnie, jak by stacyjka była włączona.
    kostka4.jpg
    kostka1.jpg
    kostka2.png
    kostka3.jpg

    Gdyby ktoś posiał kluczki, nie blokując kierownicy, to nic prostszego.

    #2
    super ale takich informacji nie powinno byc na forum ogolnodostepnych ze wzgledu na bezpieczenstwo naszych maszyn i naszego zdrowia psychicznego....

    Komentarz


      #3
      Wolisz żyć w nieświadomości ?
      Na forum AT był temat w którym dyskutowano czy łatwo jest zerwać blokadę kierownicy (stacyjkową). Łatwo. Sam kiedyś sprawdzałem.K

      Keytec - a nie wystarczyłoby spiąć tylko pary górnej ?
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Dobra i przydatna wiedza - Jeżeli ktoś będzie chciał zap... motocykl to nie pomoże nawet kilka alarmów i super blokady
        Właśnie dzięki takiej informacji można spać spokojnie - zapewne nie tylko ja miałem niejednokrotnie poranny dylemat ".. kur....!!! gdzie ja zostawiłem kluczyki!!!??? "
        Najczęściej dzieje się to dosyć daleko od domu i wtedy gdy zapomniałem przypiąć gdzieś do motocykla zapasowych ....
        Cykl podanych czynności jest tak upierdliwy do wykonania ze można spać spokojnie - wątpię czy jakiemuś "specjaliście" od kradzieży będzie chciało się to robić
        A my będąc gdzieś -- daleko od domu-- mamy możliwość uruchamiania teresek pomimo "zaginionych w akcji" kluczyków .... Kaytec dzięki

        Komentarz


          #5
          Scorpion - właśnie po to napisałem ten temat, żeby uświadomić użytkowników, jak bardzo bezpieczne jest to fabrycznie.
          Fx - można, tylko wtedy nie działają światła pozycyjne. A chyba nie chcesz mieć kontroli drogowej za brak świateł, tenerą bez kluczyków

          Komentarz


            #6
            kiedys napisałem poradnik jak wymienic zbokowana stacyjke w mercedesie w124. czesty temat, koszt naprawy u fachowca kilka tysiecy kliczac koszty lawety rozbierania całej deski rozdzielczej i kolumny kierowniczej....


            Ja metoda prób i błedów doszedłem do tego jak zdjąc blokade kierownicy odpalic auto i odjechac wciagu 10 minut bedac wyposazonym jedynie w klucz 10mm i okrągy pilnik.

            Poradnik został skasowany a info na priv ewentualnie ze wzgledu na bezpieczenstwo.

            Komentarz


              #7
              Argumenty odnośnie bezpieczeństwa są bez sensu bo ewentualny złodziej i tak to wie. A tak użytkownik może się zabezpieczyć swoim sposobem - poprawiając znane wady fabryki. Czy to dodatkowym pstryczkiem, czy mechaniczną blokadą.

              Komentarz


                #8
                podwórkowi złodzieje takich rzeczy nie wiedza a złodziej który ma pojecie nie bedzie kradł xtz tylko same świeże motocykle

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
                  podwórkowi złodzieje takich rzeczy nie wiedza a złodziej który ma pojecie nie bedzie kradł xtz tylko same świeże motocykle
                  Wbrew pozorom starsze motocykle przedstawiają dla złodziei również łakomy kąsek, ze względu na chodliwe części zamienne, często już nie produkowane lub w kosmicznych cenach w ASO.
                  hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                  Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                  Komentarz


                    #10
                    Wczoraj spróbowałem bez ściągania baku/siedzenia itp itd. Ściągamy lewy boczek i już mamy piękny dostęp do kostki. Nawet nie trzeba zbytnio się gimnastykować.

                    Komentarz


                      #11
                      Jeszcze parę takich rad Kaytec to o 6:00 zapukają ci do drzwi panowie w kominiarkach z napisem AT,przy pomocy granatu oczywiście
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #12
                        Znaczy że co? Z forum AT? Pewnie na afrykę też jest sposób. :

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                          Jeszcze parę takich rad Kaytec to o 6:00 zapukają ci do drzwi panowie w kominiarkach z napisem AT,przy pomocy granatu oczywiście
                          Tylko najpierw pomylą piętra

                          Żeby być motocyklistą, nie wystarczy benzyna w żyłach. Potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

                          Komentarz


                            #14
                            heh i rozdupią cały blok

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X