Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stacyjka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Rozebrałem dziś stacyjkę i za chiny nie rozumiem jak ostatni zamek, ten blokujący kluczyk, ma się wcisnąć (wtedy się nie wysuwa) kiedy on najzwyczajniej w świecie kręci się w korpusie stacyjki dookoła i nic go nie popycha w żadnym momencie, a reszta wszystkich krzywek i popychaczy służy tylko odpowiedniemu ustawieniu kluczyka, tak żeby złącza elektryczne pasowały. Stacyjka nierozkręcana wcześniej - były fabryczne śruby. Poza tym, że nie trzyma kluczyka wszystko super.

    Jak??




    Komentarz


      #17
      Jak już coś wymyslisz to napisz, bo ostatnio zauważyłem, że mój kluczyk tez daje się wyjąć w każdej pozycji
      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #18
        A nie wysuwa się tylko w takim ustawieniu stacyjki, że wchodzi w zagłębienie zaznaczone na czerwono?
        Później wkładasz kluczyk, zwalniasz blokadę i w dalszej części ta zapadka jest wciśnięta?

        IMG_20120627_114937.jpg
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #19
          u mnie podobnie tylko jak daje w dupke tenerce to czasem lubi sie zaplon wylaczyc kluczyk tez wypada, mam druga na zmiane,korek nie zamykam, nie wiem czy jest sens ja rozbierac to wszystko bedzie tam wypracowane,a nie chce miec jakis jaj w trasie

          Komentarz


            #20
            Według mnie nie ma sensu rozbierać. Sam rozebrałem co do sprężynki, wyczyściłem i hugo to dało, nawet jest chyba gorzej niż było. Żeby nasmarować zamek wystarczy smarować od strony kluczyka. Nie ma tam żadnych zakamarków żeby się smar/olej nie dostał. Po oględzinach z Łojkiem wydumaliśmy, że po prostu blaszki (krzywki) się ścierają po jakimś czasie i nie trzymają już tak kluczyka. Sama obudowa też się ściera minimalnie co w połączeniu z mniejszymi blaszkami daje efekt wypadania kluczyka.

            Komentarz


              #21
              Może to będzie najprostsze rozwiązanie ?
              Larsson Polska - dostawca techniki motocyklowej, skuterowej i warsztatowej. Dystrybutor renomowanych marek: Yuasa, RK, TRW, EBC, NGK, JM Products, Hiflo, Vesrah, Motul, Osram.
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Adam, jak to tak bez druciarstwa, stacyjek ze skuterów, po prostu nowa ???
                100zł to cena praktycznie za 2 kluczyki Stacyjka gratis.
                Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                Komentarz


                  #23
                  ja też mam wypadającą
                  która z tych stacyjek z larsona pasuje bez żeźby do 660?

                  rozumem, że przy wymianie stacyjki jest się skazanym na manie dwóch kluczyków, jeden do stacyjki a drugi do baku?
                  czy jest może jakiś patent żeby wymienić bębenek w korku wlewu?

                  Komentarz


                    #24
                    Moja stacyjka też nie działa tak jak powinna. Czy ten problem może spowodować większe kłopoty. Chodzi o zablokowanie kierownicy w czasie jazdy

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez oposs Zobacz posta
                      Moja stacyjka też nie działa tak jak powinna. Czy ten problem może spowodować większe kłopoty. Chodzi o zablokowanie kierownicy w czasie jazdy
                      Kierownicy nie zablokuje bo przy włączonym zapłonie blokada nie działa, najwyżej wyskoczy Ci kluczyk na dołkach
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Witam, odświeżę temat. Mam problem z blokadą kierownicy, albo nie działa albo nie umiem tego zrobić nie mogę wcisnąc kluczyka aby przekręcić go w pozycję lock. Jakieś propozycje?
                        Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                        Komentarz


                          #27
                          Skręcałeś "do oporu" kierownicę w lewo? U mnie w takiej pozycji da się włączyć "lock" chyba nawet bez wciskania klucza, z min. jego ugięciem.

                          Komentarz


                            #28
                            tylko w lewo łapie? sprawdze jeszcze jutro dokładnie, wydaje mi się ze testowałem ale jutro sie jeszcze tym zainteresuje.
                            Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                            Komentarz


                              #29
                              A ja dla odmiany mogę wcisnąć kluczyk, ale mimo wszystko blokada się nie włącza. W wolnych chwilach będę musiał się tym zainteresować.

                              Komentarz


                                #30
                                No u mnie złapała tylko w lewo.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X