Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stacyjka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Szanowni,
    dłubiąc i czyszcząc co nieco w maszynie zauważyłem, że stacyjka kolebie się w gnieździe główki ramy. Szukałem dojścia do jakichś śrub od spodu stacyjki by to dokręcić ale widzę tylko cztery końcówki śrub zrywanych. Tak powinno być czy też jest to raczej inwencja poprzedniego właściciela?
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
      Może to będzie najprostsze rozwiązanie ?
      http://www.larsson.pl/index.php?c=od...cyjka%20yamaha
      Odswiezam temat - przed sezonem chcialbym wymienic stacyjke, czy ktos z Was moze wskazac ktora wybrac tak zeby pasowala na 100%?
      Dzieki
      Kuba

      Komentarz


        #33
        Ja ostatnio do samochodu potrzebowałem sobie dorobić bębenek w drzwiach pod kluczyki - pomógł mi ten magik od zamków:
        zamki/stacyjki samochodowe, kodujemy kluczyki wyposażone w immobilizer/transponder; zmiany kodów w zamkach/stacyjkach; blisko w Warszawie Żoliborz Wola Włochy Ursus Okęcie Ochota; awaryjne otwieranie samochodów

        Może i tutaj się przyda? Potrafi dorobić wkład zamka samochodowego do kluczyka

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
          Szanowni,
          dłubiąc i czyszcząc co nieco w maszynie zauważyłem, że stacyjka kolebie się w gnieździe główki ramy. Szukałem dojścia do jakichś śrub od spodu stacyjki by to dokręcić ale widzę tylko cztery końcówki śrub zrywanych. Tak powinno być czy też jest to raczej inwencja poprzedniego właściciela?
          Oryginalnie są zrywalne.

          Komentarz


            #35
            Hm OK Tomur - pociągnę dalej wątek
            Po kilku miesiącach kolebania się luźnej stacyjki okazało się przy którymś powrocie do garażu (na szczęście już po wyłączeniu zapłonu) że mam zablokowaną kierownicę. Nie powiem, spociłem się bo kilka minut wcześniej przekraczałem ograniczenia prędkości na obwodnicy Warszawy. Jak nietrudno się domyślić obie, oryginalne śruby mocujące wyparowały a stacyjka skutecznie zablokowała się pomiędzy ramą a główką kierownicy. Z użyciem niebieskiego Loctite i śrub właściwej długości czem prędzej powtórnie ją zamocowałem i do dziś trzymają mocno.
            Słowem podsumowania - Szanowni zachęcam do sprawdzenia stanu przedniego układu kierowniczego
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              #36
              Wymiana stacyjki.

              Jest dedykowana


              Ale na alegro jest taka sama, więc Dosia


              Idąc dalej tropem oszczędnego Janusza znalazłem to
              Kup teraz ✅ Stacyjka Yamaha XT 350 500 600 TZR DT TDR 125 - 135758 (kod producenta - 135758) za 54.99 zł - w kategorii Stacyjki solo w https://gmoto.pl Id produkty: 135758. Najwięcej części i akcesoriów motocyklowych, opinii i producentów w jednym miejscu. Darmowa wysyłka, odroczone płatności, raty. wygodne zwroty, Kup Teraz na https://gmoto.pl!


              Tylko czy tutaj rozstaw osi śrub nie jest za mały?
              Mierzył ktoś rozstaw w ST?

              I jak odkręcić te zrywalne śruby?
              Wystarczy nabić płaskim śrubokrętem czy trzeba rozwiercać?

              Komentarz


                #37
                A ja z pytaniem trochę innym, ale nawiązując do stacyjki.... ST ma blokadę kierownicy?

                Komentarz


                  #38
                  Oczywiście, że ma. Kierownica praktycznie na maxa w lewo i przekręcasz kluczyk w lewo. Z tym kręceniem kluczyka to ostrożnie bo jak dawno nie była używana to prędzej kluczyk wygniesz niż wysuniesz blokadę.

                  Komentarz


                    #39
                    Się zgadza a jak już zaskoczy to może nie chcieć się odblokować i trzeba będzie stacyjki rozwiercac i wymieniać. Najpierw przesmaruj albo kup u-locka
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #40
                      Rozstaw śrub do mocowania stacyjki to 48mm.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X