Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stacyjka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Stacyjka

    Witam mam mały problem ze stacyjką ,kluczyk wysuwa się w czasie jazdy i nie zamyka się blokada czaszami się zamknie i moje pytanie czy da się te usterki naprawić czy szukać innej stacyjki

    #2
    U mnie to samo, przyzwyczaiłem się, ale nie rozbierałem nic jeszcze, przyłączam się do pytania. Pozdrawiam.

    Komentarz


      #3
      Jedyne sensowne rozwiązanie to przyczepienie kluczyka do motocykla na czas jazdy. Ja używałem karabińczyka i poprzeczki kierownicy.
      Czas3em dorobienie nowego kluczyka pomagało na jakiś czas (bo to też kwestia wytartego kluczyka jest), ale nie jest to reguła ani rozwiązanie docelowe.
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Ja tam chowam do kieszeni

        Komentarz


          #5
          właśnie, przecież można przerobić stacyjkę tak, żeby można było sobie wyjąć ten kluczyk nie gasząc silnika i wtedy tak jak Kaytec - do kieszeni i po problemie

          też tak mam, choć na razie mi nic nie wypada, to bardziej patent pod wyjmowanie rzeczy z kufra bez gaszenia Teresy

          a wyskakiwanie to albo wyrobiony kluczyk ( jak napisał fx ) albo wyrobiona stacyjka i wtedy się raczej już nic nie zrobi mądrego

          Komentarz


            #6
            Właśnie tak teraz mam włączam prąd i kluczyk do kieszeni ,czy może ktoś montował stacyjkę od 660

            Komentarz


              #7
              wyczysc,nasmaruj, specyfikami typu wd itp.u mnie troche pomoglo

              Komentarz


                #8
                Siema ja kiedyś przerabiałem temat bo przez taki wypadający kluczyk kupiłem moto odpalane wkrętakiem .
                Poszedłem po taniości i kupiłem coś takiego http://allegro.pl/stacyjka-enduro-ki...199001890.html rozebrałem całą obudowę i przełożyłem bebechy przełączające (styki) z oryginalnej do tej chińskiej. Działa

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez ostry Zobacz posta
                  wyczysc,nasmaruj, specyfikami typu wd itp.u mnie troche pomoglo
                  Wd pomaga na chwile ale jest to zabujstwo dla wszelkiego rodzaju zamków gdyz jest to srodek czyszczaco penetrujacy a nie smarujacy i wypłukuje on smar z zamków proadzac do ich zablokowania w przyszłosci.... kazdy klucznik ci to powie....

                  Komentarz


                    #10
                    scorpion ma racje, przetestowałem na własnej skórze niestety

                    Komentarz


                      #11
                      No racja z tym WD ale w tym konkretnym przypadku paradoksalnie mogłoby pomóc.A co do smarowania stacyjki zastanawiam się nad użyciem smaru do łańcucha-testował ktoś?

                      Komentarz


                        #12
                        Ja do smarowania kłódek i zamków używam oleju silikonowego do maszyn, sprawdza się .

                        Komentarz


                          #13
                          Smar i olej silikonowy są najlepsze zamków bo nie gęstnieją na mrozie nie spływają w wyższych temperaturach, warunek jest jeden nie może się znajdować stary smar z zanieczyszczeniami i produktami korozji bo w ten sposób zamek się zapycha i blokuje. Z doświadczenia wiem że w wielu przypadkach pomaga dokładne i obfite przepłukanie zamka czymś penetrującym np. CX, WD-60, Penetrus ale trzeba to robić na kilka etapów tzn. duże ilości wstrzykiwać do zamka, dać czas na rozmiękczenie osadzających się zanieczyszczeń i starego smaru potem ponownie porcja wstrzyknięta i trochę czasu tak ze trzy cztery razy co najmniej za każdym razem trzeba trochę pokręcić kluczykiem, powkładać i powyjmować go z zamka a dopiero wtedy wkroplić olej silikonowy i też trochę pokręcić kluczykiem aby się rozprowadził. Jednak najlepsza metoda to rozbiórka zamka na drobne i wyczyszczenie dokładne każdego elementu i przesmarowanie smarem silikonowym. Przyczyną wylatania kluczyka są najczęściej wyrobione lub zablokowane rygielki w zamku.

                          Komentarz


                            #14
                            Czyli silikon w sprayu np.do uszczelek samochodowych byłby ok?

                            Komentarz


                              #15
                              Nie, nie silikon do uszczelek w sprayu to zupełnie co innego, smar np.
                              SMAR_SILIKONOWY40g.JPG.thumb_62x150.jpg
                              olej np.
                              1_2cd85bad2388.jpg
                              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X