Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Sprzedam opone METZELER ENDURO 3 SAHARA 120/90/17 NOWA leżak

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sprzedam opone METZELER ENDURO 3 SAHARA 120/90/17 NOWA leżak

    Witam posiadam do sprzedania opone nowa lezakowana firmy METZELER ENDURO 3 SAHARA 120/90/17
    cena 250zł wysyłka gratis
    images.jpg

    #2
    rocznik
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #3
      nie wiem który to rocznik w tamtym roku w niemcowni nabyłem takie dwie nowe gumy (lezaki) jedna zostawiam sobie druga chcem sprzedac

      Komentarz


        #4
        Rok produkcji jest w kodzie DOT i można łatwo to sprawdzić takze dla własnego bezpieczeństwa bo śmiganie na kilkuletnich opnkach może się czasami smutno skończyć...
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          jesli opona jest w odpowiednich warunkach lezakowana to nic jej nie grozi

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
            jesli opona jest w odpowiednich warunkach lezakowana to nic jej nie grozi
            hahaha, ale gościu ściemę walisz. Chcesz sprzedać kota w worku. Oponie nic nie grozi, ale motocykliście owszem.
            dirtier, happier

            www.facebook.com/dalekadroga

            Komentarz


              #7
              Nie grozi nie grozi - mam z przodu takiego michelina ma już 10 lat sam go katuje 6 i jest super wogóle się nie zużywa - normalnie dożywtnia tylko nie wiem czemu jak deszcz pada to sie przechylać na moto nie mogę - hmmm
              A opona najlepiej jest przechowywana w kałczukowcu gdzieś w ameryce południowej.
              Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

              Komentarz


                #8
                A jak byś wrzucił real foto z obu boków w dużej rozdzielczości to sobie sami rocznik sprawdzimy skoro masz taką drugą to tobie też się przyda ta wiedza tajemna
                Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

                Komentarz


                  #9
                  a propo lezakowania opon to cytat "--------------------------------------------------------------------------------

                  OK, więc może trochę teorii na temat starzenia się opon. Michelin na podstawie badań określił że opona prawidłowo magazynowana w ciągu roku traci tyle właściwości co w ciągu 3 tygodni użytkowania, ale myślę że to starzenie się opon zależy od wielu czynników i nie da się określić wieku w jakim opona powinna być wymieniona i najlepiej to określić na podstawie tego jak się na niej jeździ (czy jest już śliska na mokrym) i oględzin - pęknięcia (szczególnie mikropęknięcia z boku), sztywność bieżnika itd

                  OK, co wpływa na starzenie się opony :

                  1. Przede wszystkim promienie UV - starajcie się trzymać sprzęty w cieniu a najlepiej w garażu
                  2. Wysokie i niskie temperatury - jazda zimą lub przegrzewanie się opony z powodu zbyt niskiego ciśnienia
                  3. Chemikalia - sól, benzyna, rozpuszczalniki i ich opary , oleje, smary - nie myjcie opon rozpuszczalnikami, starajcie się nie przesadzać ze smarowaniem łańcucha
                  4. Nie można myć opon pod zbyt wysokim ciśnieniem czyli Karcher OK, ale z daleka

                  sam mam takiego metzelera tylko ze 140 w st na tyle i opona ma ok 7 lat dok niepamietam i powiem ze na mokrym mi sie nie slizgnela oczywiscie mowimy o normalnej jezdzie

                  Komentarz


                    #10
                    rok opony masz na boku w takim jakby wytloczonym( jajku polozonym na boku) pierwsze dwie cyfry to tydzien a ostatnia to rok.

                    Komentarz


                      #11
                      wiem gdzie sie odczytuje rok opony po prostu jest w garażu i w obecnej chwili jest to nie możliwe abym tam podjechał

                      Komentarz


                        #12
                        ostry ma racje mam taka oponke na tyle założyłem 12 letniego leżaka a miałem wczesniej e09 opona sprawuje sie super mokry suchy asfalt +nie za ciężki teren i powiem wam ze juz nigdy nie kupie innej oponki wole leżaka za 250zł niż np nowego mitasa
                        Ostatnio edytowany przez zyleta; 2573.

                        Komentarz


                          #13
                          A ja bym poprosił:
                          - sprzedającego o wpisanie rocznika opony, bo to ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa.
                          - modów o posprzatenie zbędnej dyskusji
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez zyleta Zobacz posta
                            ostry ma racje mam taka oponke na tyle założyłem 12 letniego leżaka a miałem wczesniej e09 opona sprawuje sie super mokry suchy asfalt +nie za ciężki teren i powiem wam ze juz nigdy nie kupie innej oponki wole leżaka za 250zł niż np nowego mitasa
                            No patrz, a ja mam odwrotne doświadczenia. Tzn. E09 to ostrzejsza guma bardziej w teren niż sahara i jak się postarać to obydwie można na asfalcie uślizgnąć.
                            W LC4 miałem saharki i to jednak jest dosyć twarda guma i zdarzały mi się lekkie uślizgi. Niemniej bardzo fajna i aż byłem zdziwiony ile może w terenie (suchym, na szutry b.fajna).
                            Ale 12 letnia opona to w większości przypadków drewno. Wczoraj z ojca motóra ściągaliśmy 8letniego metzelera ME550 bo przód uciekał na rondach.

                            Też kiedyś kupiłem "leżaka" 3 czy 4 letniego (metzeler enduro 4) - po wyważeniu jakieś obłędne ilości ciężarków były potrzebne (tu podejrzenie, że "leżak" był odrzutem) i tak twarde było, że potem tego zakatować nie mogłem. No i ślizgało się na mokrym.

                            @Łojek - jak się temat wyjaśni to po prostu przemianuję go na "dywagacje o starych gumach" i w tym kierunku posprząta. Na razie co gorszy offtop wyciąłem.
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              co do me 550 to opona na szose i lezak napewno bedzie twardy,kiedys mialem na przodzie enduro 4 i potwierdzam lipa ,opona uciekala mi nawet latem. Trzeba tez zaznaczyc ze wymienione opony me550 i enduro 4 sa oponami bezdetkowymi.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X