Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

regulacja dźwigni tylnego hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Tak ale tu chodzi o to aby stopa w crosiaku była wygodnie oparta śródstopiem na podnóżku a pedał hamulca był w takim położeniu żeby nie dotykać go podeszwą a tylko lekki ruch przodem buta i już naciskasz hamulec, chodzi o szybkość reakcji, sam wiem jak to wygląda bo jeżdżę tylko w crosiakach i często sam się łapię że to strasznie długo trwa przeniesienie stopy nad pedał i jego naciśnięcie, Kulik ma rację w sytuacji awaryjnej nawet nie zdążysz dotknąć dźwigni butem. Niestety ale jazda przez dłuższy czas z podciągniętą stopą jest masakryczna, zwykłe buty czy turystyki czy nawet jakieś glany albo wojaki nie przeszkadzają a crosiaki są za sztywne. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest przecięcie dźwigni na pierwszym łuku lub tuż przed nim patrząc od jej przodu i przespawanie pod innym kątem aby poszła trochę niżej tak mniej więcej na wysokość ostatniego otworu w wannie pod silnikiem. Powiem wam że ta dźwignia jest za wysoko nawet kiedy się stoi na podnóżkach ja mimowolnie ją naciskam, zwrócił mi na to uwagę GianiXTZ podczas październikowego otwarcia sezonu zimowego że jadąc na stojąco zapalało mi się światło stop.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      #32
      robkrl - masz rację, że chodzi o czas reakcji, ale i o to, że jak masz za wysoko dźwignię, to odchylasz palce u stóp na zewnątrz, co nie tylko jest niewygdne, ale i źle wtedy "pracujesz dosiadem" jak jedziesz na siedząco.

      Komentarz


        #33
        no to, przeniosłem się z tematu o gumach do tematu dźwigni...

        Ja mam zdjętą jedną z tych trzech nakrętek ( pierwszą od strony pompy). Mogę przesunąć dźwignię pompy, tak żeby była odpowiednio ustawiona - poniżej podnóżka. Ten 1 cm pod linią podnóżka u mnie okazał się za duży, bo moja pompa reaguje "z opóźnieniem" jest ok 0,5 - 1 cm ruchu bez efektu. Musiałem sporo poeksperymentować z tym ustawieniem, żeby było tak, że noga jest nad dźwignią non stop i żeby można było efektywnie hamować. Jak dźwignia była za nisko, to nie wykorzystywałem możliwości tylnego hamulca. Teraz jest zajebiście.

        Komentarz


          #34
          a napiszcie ja obniżyć dźwignię hamulca w xt660z z 2008r bo tez mam problem z hamowaniem, a buty mam turystyczne sidi adventure

          Komentarz


            #35
            Nie da się obniżyć. Można albo dorobić relokator pompy hamulcowej, -nie polecam, albo naciąć stalową stopkę i wycinając a potem spawając obniżyć pedał. Tak chałupniczo, bo pewnie są i inne metody/pedały za xxx $.
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
              Nie da się obniżyć. Można albo dorobić relokator pompy hamulcowej, -nie polecam, albo naciąć stalową stopkę i wycinając a potem spawając obniżyć pedał. Tak chałupniczo, bo pewnie są i inne metody/pedały za xxx $.
              to slabo nie pomysleli o tym wogole!!!!

              Komentarz


                #37

                Komentarz


                  #38
                  Cięcie i spawanie to chyba szybsza metoda niż odkręcanie, szukanie i wymiany
                  Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                  Adwenczur Klab FB
                  Adwenczur Klab w sieci

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                    Zadałem w szukajce, nie wyskoczyło.

                    Uda się dźwignię znacznie opuścić w dół za pomocą tych śrubek?
                    Jakieś rady? Zaglądałem tam na szubko i jakoś mało intuicyjnie.

                    Mam sporo za wysoko po zdjęciu gumowych nakładek.
                    Mam w 100% taka sama sytuacje i myslialem, ze to u mnie jednego jest cos nie tak w ST, bo srubkami nie da sie obnizyc jusz dzwignie)
                    Chyba tesz zajme sie spawaniem

                    Komentarz


                      #40
                      Nie wiem jak wy ale ja bez problemu reguluje wysokość francuzem lub dwoma
                      A robię to często, bo co chwila dęba staje Tylko uważać trzeba żeby pompy nie uszkodzić.
                      Ale francuzem nic prostszego. W każdą stronę można dźwignie wygiąć bez problemu.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #41
                        Możesz podpowiedzieć (albo najchętniej cyknąć fotkę) jak blokujesz i prostujesz? Ja właśnie rozwaliłem całą pompę

                        Komentarz


                          #42
                          Najlepiej klockiem
                          Ale jak robisz to na dwa francuzy to jednym kontrujesz a drugim wyginasz. A klocka i tak warto położyć.
                          ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                          Komentarz


                            #43
                            Drogie Brawo . Stoję przed dylematem jak obniżyć dźwignie hamulca . Zamontowałem poszerzenia podnóżek i mam bez gumy za wysoko dzwignie hamulca. Temat widzę z przed kilku lat . Ciąć i spawać dzwignie czy jest prostszy sposób.

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                              Drogie Brawo . Stoję przed dylematem jak obniżyć dźwignie hamulca . Zamontowałem poszerzenia podnóżek i mam bez gumy za wysoko dzwignie hamulca. Temat widzę z przed kilku lat . Ciąć i spawać dzwignie czy jest prostszy sposób.
                              ALe czekaj, czekaj - przecież samo obniżenie bez zmiany długości, to robisz śrubą rzymską, nie?
                              Pzdr!
                              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                                ALe czekaj, czekaj - przecież samo obniżenie bez zmiany długości, to robisz śrubą rzymską, nie?
                                W temacie jedni piszą że ciąć , drudzy by wyrzucać śrubki ...........a może od 2014 ( ostatnia data postów) ktoś wymyślił coś prostszego i mniej inwazyjnego.
                                Śruba rzymska ?????? gdzie takowa miał by się znajdować przy dźwigni hamulca ?????????

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X