Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana napędu, problem przednia zebatka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    A do czego wiertarkę ? Palnik wcale nie jest konieczny by klej puścił wystarczy mocną opalarką podgrzać...
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #32
      jaki palnik?!! jeśli to klej do gwintów to musi puścić, takie kleje nie mają za zadanie spawać jednego z drugim, pneumatykiem spróbuj, powinien skruszyć klej

      - - - Zaktualizowano - - -

      Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
      Piszesz nieprawdę , używam kleju do gwintów od 15 lat i nigdy nie miałem problemu z odkręceniem jakiejkolwiek śruby,wręcz odwrotnie, klej zabezpiecza też gwint przed korozją.
      Opis ze strony: http://www.loctite-kleje.pl/ :

      Loctite 243-10ml (zabezpiecz. gwintów)
      Produkt LOCTITE 243 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem do zabezpieczania gwintów. Jest to materiał tiksotropowy o średniej wytrzymałości. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Jest on szczególnie przydatny dla materiałów mniej aktywnych, jak np. stal nierdzewna czy powierzchnie platerowane.
      Toleruje lekko zaolejone gwinty.
      Demontaż połączenia nie wymaga jego podgrzania lub użycia specjalnch narzędzi.
      Przy zabezpieczaniu gwintów w temperaturze poniżej 5 C należy najpierw nanieść na jedną z powierzchni aktywator Loctite 7649. Pełną wytrzymałość uzyskujemy wówczas już po kilkunastu minutach



      Podgrzewanie stosuje się przy zastosowaniu klejów do połączeń metalowych np wyrobione gniazdo łożyskowe (klej zazwyczaj ma kolor zielony) lub kiedy połączenie gwintowe jest mocno skorodowane.
      iii tu kolega dobrze godo!!! Zielony potrafi zrobić robotę jak jest gniazdo wyrobione

      Komentarz


        #33
        w drugim poście pojawiła się informacja żeby nie odkręcać tej nakrętki na biegu.

        dlaczego?
        czy coś się może stać jak się obróci zębatkę razem z wałkiem?

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
          w drugim poście pojawiła się informacja żeby nie odkręcać tej nakrętki na biegu.

          dlaczego?
          czy coś się może stać jak się obróci zębatkę razem z wałkiem?
          Jeśli masz mocny klucz koła zębate napinają się podczas odkręcania i wtedy nie robi to im najlepiej na cerę
          W 90% przypadków nic się nie dzieje ale można w ten sposób uszkodzić koła albo koło zębate skrzyni, ja robię to na ludzie z zablokowanym tylnym kołem przez łańcuch i tylny hamulec, klucz pneumatyczny albo elektryczny ze sprzęgłem zawsze daje sobie radę bo ręką już kilka razy próbowałem i podziękowałem.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #35
            ups

            dzięki za info

            klucz pneumatyczny "uderza" wzdłuż osi śruby czy obrotowo?

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
              klucz pneumatyczny "uderza" wzdłuż osi śruby czy obrotowo?
              Jeden i drugi uderza tylko po średnicy, tak jest skonstruowane sprzęgło w środku, przynajmniej ja nie słyszałem o kluczach które stukają też wzdłuż osi odkręcanej nakrętki.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #37
                czyli działa to jak zwykły udar w wiertarce?

                Komentarz


                  #38
                  u mnie klucz pneumatyczny sobie nie poradził. dopiero grzechotka 3/4 naprawdę duża i poszło

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                    czyli działa to jak zwykły udar w wiertarce?
                    Nie, udar w wiertarce ma ruch po osi wiertła, jak byś odciągnął główkę to nie będzie udaru, jedynie obroty, dopiero jak przyłożysz siłę do wiertła po jego osi (np dociśniesz wiertarkę do ściany) wtedy udar działa, działanie takiego klucza można porównać do grzechotki w kluczu tylko z większym oporem.

                    Zamieszczone przez wegiel Zobacz posta
                    u mnie klucz pneumatyczny sobie nie poradził. dopiero grzechotka 3/4 naprawdę duża i poszło
                    W takim razie kiepski klucz a jeśli nie idzie to lepiej mimo wszystko podgrzać do ok 50 st nakrętkę, wtedy jeśli był dany klej na gwint na pewno puści.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #40
                      Dobry udar nie jest zły. Ja mam szwagra wulkanizatora i gdyby nie porządny udar, musiałbym wiele się namęczyć przy naprawach

                      Komentarz


                        #41
                        Pomysł z krzyżakiem super!!! Najważniejsze w tej operacji to właśnie podeprzeć klucz, mnie się jakoś udało bez krzyżaka, ale też zbudowałem sobie piramidę do podparcia klucza. Na hamulu powiesiłem... koło od samochodu - i też dałem radę sam :-)

                        Komentarz


                          #42
                          No i Ja też miałem problem z nieszczęsną nakrętką... Ale długa przedłużka (metrowa rura) i w momencie przyłożenia największej siły jeb....cie młotkiem w główkę klucza. 1/4 obrotu i odkręcałem już palcami. teraz tylko myślę czym przesmarować żeby następnym razem było lepiej...

                          Komentarz


                            #43
                            takie pytanko, ile kosztuje zabezpieczenie zębatki zdawczej ? mniej więcej ile?

                            a przy okazji, czy tak wyglądająca zębatka jest już do wymiany?

                            Zdjęcie0087.jpgZdjęcie0088.jpg

                            zęby są trochę zagięte
                            Ostatnio edytowany przez Marcin-Słupsk; 2667.

                            Komentarz


                              #44
                              Zębatka do wymiany, zabezpieczenie chyba z 30 zł.
                              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                              Komentarz


                                #45
                                ok... a gdzie najlepiej kupić ? zwracać uwagę na jakąś konkretną firmę?
                                czy ot tak po prostu np. http://allegro.pl/zebatka-przod-prze...984976793.html

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X