Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana napędu, problem przednia zebatka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Ja kupiłem u kolegi LukaSS forumowego - doradzi Ci on dobrze. I zabezpieczenie też u niego kupisz.

    P.S. Widzę, że łańcuch masz z zapinką :-)

    Komentarz


      #47
      aaaano z zapinką, od kiedy kupiłem tak jest... na razie jeszcze ciągle w całości

      Komentarz


        #48
        Ja u siebie w okolicy nie dostałem nigdzie podkładki z zabezpieczeniem - w mojej starej zabezpieczenie z racji gięcia zostało wyłamane i przykleiłem na "klej do śrub", tylko ten czerwony (mocniej trzymający). Sądzę, że będzie ok - czy ma ktoś doświadczenie z takim patentem?

        Komentarz


          #49
          no moje zabezpieczenie tj. te skrzydełka - u mnie było już tylko jedno, po dwóch ruchach po prostu zostało w palcach, takie zmęczenie materiału, teraz wymienię zębatkę i to zabezpieczenie właśnie,
          może kolega LukaSS będzie coś miał w temacie na sprzedaż...

          a może ktoś coś podpowie w temacie zakupu zębatki i zabezpieczenia

          Komentarz


            #50
            Podkładkę zabezpieczającą spokojnie dostaniesz u LukaSS, zębatkę zresztą też.

            Komentarz


              #51
              Zabezpieczenie w aso 17 złotych, kupowane w zeszły wtorek.

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
                Ja u siebie w okolicy nie dostałem nigdzie podkładki z zabezpieczeniem - w mojej starej zabezpieczenie z racji gięcia zostało wyłamane i przykleiłem na "klej do śrub", tylko ten czerwony (mocniej trzymający). Sądzę, że będzie ok - czy ma ktoś doświadczenie z takim patentem?
                A później pojawiają się tematy, że niby są problemy ze zniszczonym wałkiem zdawczym i jest to problem występujący w tym modelu
                Gdyby producent przewidział w tamtym miejscu klej do śrub, to napisałby o tym w manualu, no chyba że wiesz lepiej niż inżynierowie, którzy projektowali to rozwiązanie.
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  #53

                  Marcin sprawdź ten łańcuch, wygląda że zaczyna się już załamywać, w takim stanie to nową zębatkę ci szybko wykończy.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #54
                    To górne ogniwo takie załamane, co nie?
                    A poza tym, czy nie ma świętej zasady "wymieniaj zawsze komplet - łańcuch+zębatki"?

                    Komentarz


                      #55
                      Zamieszczone przez dera Zobacz posta
                      A poza tym, czy nie ma świętej zasady "wymieniaj zawsze komplet - łańcuch+zębatki"?
                      Jak bym tak robił to napęd bym zmieniał co 5 tys km
                      NIe słuchaj jakiś komunistycznych zasad, na jedną tylną wymień 3 przednie i wtedy napęd praktycznie jest do wywalenia.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #56
                        O proszę, to nowość dla mnie

                        Komentarz


                          #57
                          Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                          A później pojawiają się tematy, że niby są problemy ze zniszczonym wałkiem zdawczym i jest to problem występujący w tym modelu
                          Gdyby producent przewidział w tamtym miejscu klej do śrub, to napisałby o tym w manualu, no chyba że wiesz lepiej niż inżynierowie, którzy projektowali to rozwiązanie.


                          W sklepach pytałem i o to, czy można ją na klej dać. Odpowiedź była TAK. Wiec zrobiłem jak mówili, ale postanowiłem to jeszcze na forum skonsultować, bo inżynierem nie jestem (nie wiem skąd ta sugestia przyszła Ci na myśl). A w manualu zamiennych sposobów montażu nie ma. Proszę nie tragizuj - delikatnie odkręcę i zmienię na podkładkę.

                          Dzięki za info dot. tych podkładek - o to mi chodziło!

                          Komentarz


                            #58
                            Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
                            W sklepach pytałem i o to, czy można ją na klej dać. Odpowiedź była TAK. Wiec zrobiłem jak mówili, ale postanowiłem to jeszcze na forum skonsultować, bo inżynierem nie jestem (nie wiem skąd ta sugestia przyszła Ci na myśl). A w manualu zamiennych sposobów montażu nie ma. Proszę nie tragizuj - delikatnie odkręcę i zmienię na podkładkę.

                            Dzięki za info dot. tych podkładek - o to mi chodziło!

                            a jak by ci facio w sklpeie powiedział że jesteś głupi to też byś uwierzył?
                            Po to są ludzie na forum np że wystarczy zapytać.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #59
                              Swoją drogą, zębatka bez podkładki pływa po wałku. Ma luz między nakrętką, a "silnikiem". U mnie tak było.

                              Komentarz


                                #60
                                Poza tym poza tym - ludzie, manual jest - wystarczy przeczytać. Skoro Yamaha dała tam podkładkę, to podkładka być powinna.

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X