Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejli owiewka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
    Więcej się musiałeś napisać zadając to pytanie, aniżeli wpisując to w google.
    Heh, mój google jakoś ma problem żeby coś znaleźć, poza linkiem do ebaya i makrolonem z niemiec. Jeżeli Twój potrafi więcej, poproszę o linka Gdybym wygooglował coś konkretnego, to nie zadawałbym głupich pytań.

    Mały update:
    Chwilę mi to zajęło, ale gdyby ktoś szukał w mniejszych kawałkach 50x100cm makrolon (poliwęglan lity UV 2mm) - cena ok 47zł, to na dość znanym serwisie aukcyjnym można kupić: LINK

    Dzięki rootolf za linka poniżej
    Ostatnio edytowany przez jaro1979; 654.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez jaro1979 Zobacz posta
      Heh, mój google jakoś ma problem żeby coś znaleźć, poza linkiem do ebaya i makrolonem z niemiec. Jeżeli Twój potrafi więcej, poproszę o linka Gdybym wygooglował coś konkretnego, to nie zadawałbym głupich pytań.
      trzeci link z góry w googlach: http://www.plastics.pl/produkty/rekl...-z-poliweglanu
      Makrolon to nazwa produktu, trzeba zawęzić wyniki wyszukiwania do Polski.
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
        Hejka, oto można powiedzieć wersja prawie ostateczna owiewki w wersji kevlar
        Kupna czy samorobka? (ta druga opcja wynika z użycia frazy "wersja prawie ostateczna")

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Adampio Zobacz posta
          Kupna czy samorobka? (ta druga opcja wynika z użycia frazy "wersja prawie ostateczna")
          Nie do końca zrozumiałem (wybacz ale cały weekend bawiłem się świetnie a dzisiaj w nagrodę pracowałem od 6:00 do 19:00) więc mogę nie trybić jak należy, jeśli chodzi ci o to czy owiewkę zrobiłem sam to wykonałem ją własnoręcznie do momentu oklejenia winylem tu ręce maczał fachowiec który powiedział że skoro sam ją wymyśliłem, wyciąłem, odpowiednio wygiąłem to i z wyklejeniem dał bym sobie radę ale skoro się upieram to on chętnie zarobi parę złociszy. Testy podczas jazdy zarówno po czarnym jak i w terenie zdaje wzorcowo nie przeszkadza mi zupełnie to że nie jest przeźroczysta, dobrze odchyla strugi powietrza i jest bardzo elastyczna, testowane górna krawędź wygięła się prawie do kiery nic nie pękło a co najważniejsze powróciła do pierwotnego kształtu, nie wygina się też przy prędkości nawet 150 km/h więc jak na razie jest maliniaście
          Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

          Komentarz


            #20
            nawiązując do zlotu: "Tylko ten azbest"

            Robert żartuje oczywiście

            Komentarz


              #21
              Czy ten cały MAKROLON wymaga jakiegoś grzania żeby zachować wymagany kształt czy wystarczy wyciąć szablon na płaskim arkuszu i przykręcić do owiewki?

              Komentarz


                #22
                Jeśli jest cienki to wyginać nie ma potrzeby ale gruby 3mm trzeba grzać tylko trzeba wiedzieć jak żeby nie zmatowiał i nie dostał bąbelków.

                Komentarz


                  #23
                  ale jeśli 2mm jest wystarczający to wiedza jak grzać mnie nie będzie dotyczyć

                  Komentarz


                    #24
                    Męczyłem 2mm ostatnio i niestety na zimno czy z opalarką tak łatwo nie było.

                    Komentarz


                      #25
                      Gięcie jak gięcie przy odrobinie uwagi i cierpliwości na pewno da się to ładnie wygiąć ale problem pojawia się podczas mocowania jej do czachy która przez specyficzny kształt i wyprofilowanie nie pozwala na ładne jej zamocowanie, powstają wtedy brzydkie fałdy wynikające z dociśnięcia szyby do czachy przez elementy mocujące: klipsy, śruby, inne wynalazki. chodzi mi o to co zaznaczyłem strzałką na fotce od Baldura. Z daleka tego nie widać ale z bliska już bardzo dobrze.
                      DSCN6924 1.jpg
                      Załączone pliki
                      Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                      Komentarz


                        #26
                        Znał ktoś z WWW Iziego z forum AT i pamięta jak zginął? Żeby ktoś nie zrobił zbyt pancernej owiewki i nie miał podobnej przygody
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                          Znał ktoś z WWW Iziego z forum AT i pamięta jak zginął? Żeby ktoś nie zrobił zbyt pancernej owiewki i nie miał podobnej przygody
                          Po wielu przygodach i glebach mam wątpliwości czy na normalnej szybie sytuacja by nie wyglądała tak samo. Teoretycznie szyba powinna przy uderzeniu wyskoczyć z mocowań, mnie się to nigdy nie zdarzyło.
                          dirtier, happier

                          www.facebook.com/dalekadroga

                          Komentarz


                            #28
                            no dobrze, w takim razie w jaki sposób to profilować żeby było ok? ma ktoś jakiś sposób?

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Cezary Zobacz posta
                              Po wielu przygodach i glebach mam wątpliwości czy na normalnej szybie sytuacja by nie wyglądała tak samo. Teoretycznie szyba powinna przy uderzeniu wyskoczyć z mocowań, mnie się to nigdy nie zdarzyło.
                              Szyba ori czy też rejli patent wyskoczy-wypnie się , ale musi być zamocowana albo na tych plastikowych kołkach, albo na czymś równie mało pancernym.
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz


                                #30
                                Ja znam to z własnego przykrego doświadczenia, kiedy łamałem się w październiku wywalając się zebrałem ze sobą mniej-więcej połowę szyby MGG 40 cm, pękła na ukos od lewego górnego rogu do prawego dolnego pękając akurat przez skrajny prawu otwór na kołek. W moim motocyklu szyba była przymocowana na plastikowe kołki z wciskanym w środek prętem rozpierającym, żaden nie puścił a część szyby która została na czaszy miała ostrą krawędź, obecną Rejli owiewkę także mam przypiętą na takie kołki i też trzymają jak cholera, raz zgięła się do kiery a nie puściły.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X