Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejli owiewka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Rejli owiewka

    Hejka, jako że turystyczna szyba MGG rozstała się z Moim motocyklem kiedy to postanowiłem złamać nogę pewnego pięknego październikowego popołudnia i nie chciałem kupować takiej samej bo od początku nie pasował mi kąt pochylenia jej w moim kierunku co denerwowało mnie podczas jazdy w terenie więc postanowiłem zrobić sobie własnoręcznie owiewkę rejli ala Dakarówka. W końcu trochę poeksperymentowałem z szablonami i dopracowałem kształt i pochylenie owiewki które to najbardziej mi odpowiadały, został problem z czego ją wykonać pierwszy pomysł, poliwęglan grubości 3mm w hurtowni za nieco ponad 0,5 m2 policzyli mi ponad 80 złociszy więc postanowiłem szukać dalej i przypomniałem sobie o forumowym koledze Kaytec-u który wspominał że będzie coś rzeźbił w spienionym, utwardzonym PCV a w tej chwili ma zrobioną z tego materiału całą czachę więc podjechałem, pomacałem, wziąłem od niego arkusz i wymodziłem coś takiego:
    20120412247.jpg20120412248.jpg20120412249.jpg20120412250.jpg20120412246.jpg
    Materiał bardzo fajnie daje się kształtować na ciepło widziałem u Kaytec-a elementy wygięte pod naprawdę ostrymi kontami nic nie pękło i jest wystarczająco elastyczne. Całość czyli odrysowanie, wycięcie, dogięcie, wywiercenie otworów i zamontowanie zajęło mi nieco ponad 1h, pozostało jeszcze jakoś to pokolorować, lub okleić jakąś folią samoprzylepną, obawiałem się jak będzie się z tym jeździć bo jest nieprzejrzyste ale nie jest źle na stojąco wszystko widać na siedząco wystarczająca widoczność nad owiewką. Po testuję zobaczę jak nie to w/g tego samego szablonu zrobię szybę z poliwęglanu.
    A jeszcze na dwóch fotkach tak pacze załapało się moje home made podwyższenie kierownicy a pomysłu kolegi Kozła, w końcu można godnie i wygodnie jeździć na stojąco nie wyglądając jak s....cy kot, kiera podniosła się jakieś 5 cm jeszcze muszę ją delikatnie skorygować aby ramiona poszły troszkę do góry i będzie cacane. No i oczywiście na ostatniej fotce nowe reflektorki by Łojek Tuning Parts świecą w pytkę.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    #2
    Super wyszło, jeszcze tylko pod kolor pomalować.

    Komentarz


      #3
      To podwyższenie kierownicy tak już ma stałe czy tylko do przymiarek Robiłeś już jakieś testy jezdne? Ciekaw jestem jak się sprawuje takie coś w terenie? Jest możliwość pochylić się do przodu przy ostrych podjazdach?

      Komentarz


        #4
        Właśnie testuję to non stop od dwóch tygodni i powiem ci że to jest to co chciałem osiągnąć zarówno na podjazdach jak i zjazdach lepiej czuję motocykl generalnie prowadzenie poprawiło się w każdych warunkach czy to na stojąco czy siedząc czy też balansując motocyklem na ciasnych zakrętach gruntowych, nawet na piasku lepiej wyczuwam co dzieje się z przednim kołem. Dzisiaj był kolejny test w drodze do Gietrzwałdu jakieś 45 km z czego asfaltu 10 reszta to dukty i drogi polne miałem wszystko i koleiny z błockiem i strome podjazdy oraz zjazdy i jest przezajebiście. Przed tym modem miałem tylko zdjęta gumy na podnóżkach (zawsze to jakiś centymetr w dół) ale ciągle jazda na stojąco była nie wygodna ani nie byłem odpowiednio pochylony ani też całkiem wyprostowany teraz stoją sobie wygodnie ręce w łokciach lekko ugięte, przy ostrzejszych spinach kiedy ostrzej odkręcam manetkę nie mam tak obciążonych ramion które mocno dostawały w kość nie boli kark od dziwnego pochylenia głowy i wyciągniętych barków, siedząc też jest świetnie kiera jest bliżej, łatwiej stosuje się countersteering to samo dotyczy bodysteering-u . Do dzisiaj zrobiłem nieco ponad 200 km z czego w terenie jakieś 130 i na dzień dzisiejszy mówię że jest bardzo dobrze, motocykl prowadzi się jakby miał co najmniej kilkanaście kg mniej.
        Pytasz czy zamontowałem na stałe, nie wiem ale porównując ceny podwyższeń kierownicy od około 10 zł w górę) do kosztu tego patentu to na razie wszystko na to wskazuje. Koszt tego profilu z alu to 20 zł na autozłomie, jest to belka wzmacniająca drzwi przednich od Audi 80 B4 więc element na pewno wytrzymały i testowany w testach zderzeniowych sam ją przyciąłem na odpowiedni wymiar sam wypiłowałem podcięcia pod śruby. Ale zastrzegam ja to zrobiłem na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko.
        Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

        Komentarz


          #5
          Nie lepiej zrobić szybę z makrolonu tak jak Baldur i Łojek? Macałem dzisiaj produkt Baldura i powiem, że rewelacja.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #6
            Oczywiście że makrolon czy poliwęglan jest lepszy ale i cena sporo wyższa, oczywiście noszę się z zamiarem zrobienia takowej szyby na podstawie takiego samego szablonu tylko w tej chwili to co jest w zupełności mi odpowiada w warunkach które opisałem, testowałem tą owiewkę naprawdę nie przeszkadza mi to że jest zupełnie nieprzejrzysta ani na asfalcie ani w terenie nie narzekam na brak widoczności. Owszem piękna w tej chwili nie jest jak to powiedział dzisiaj mój koleżka "myślałem że to eternit" bo taką ma fakturę i kolor ale docelowo planuję okleić ją folią samoprzylepną.

            Komentarz


              #7
              A jak z linkami i kablami idącymi od kiery przy podniesieniu ? - starcza czy trzeba coś kombinować - nosze się z zamiarem podniesienia kierownicy ale bo je się że właduje się w temat przerobienia wszystkiego co idzie od kierownicy czyli gaz, ssanie sprzęgło itd.
              pzdr
              „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

              Komentarz


                #8
                Tylko jednej rzeczy nie przeniosłem normalnie i znajduje się ona na prawie tym samym poziomie co oryginał a mianowicie cięgło ssania widać na drugiej fotce od prawej nie jest on przykręcone do lewego mostka tylko wywierciłem otwór mniej więcej w połowie wysokości profilu i przykręciłem do niego blaszany kątowniczek zakupiony w sklepie z artykułami budowlanymi a do niego przykręciłem cięgło na środkowej fotce widać nawet nakrętkę śruby w otworze profilu. Reszta jest poprowadzona standardowo nie trzeba było nic kombinować czy rzeźbić.
                Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                Komentarz


                  #9
                  Po dzisiejszym off-ie do Gietrzwałdu o wiele bardziej wymagającym od wczorajszego bo inną trudniejszą trasą i narzuconym tempem przez qady mogę powiedzieć śmiało że to jest to, ani razu nie przeszkadzała mi nieprzejrzystość owiewki, okazało się też że jest wytrzymała po wypunktowaniu w gałąź wiszącą na tyle nisko że nie sposób było ją ominąć.

                  Komentarz


                    #10
                    Wspomniana przez Bartasa szyba - kształt bardzo zbliżony. Ja musiałem dorobić wcięcia na handbary tak żeby przy maksymalnym skręcie nie dotykały szyby. Materiał makrolon wiec popęka wszystko wokół albo szyba dotknie licznika ale nie pęknie. Brzegi zabezpieczone gumową uszczelka. Dobra rada- montować tak żeby w razie W pierwsze poszły mocowania, oraz jak ktoś chce sie z tym zmierzyć to w zupełności wystarczy materiał 2mm. Przerabiałem 3mm - nie chciała ze mną współpracować.



                    Komentarz


                      #11
                      U mnie gdyby nie podniesiona kiera o jakieś 5cm to byłby ten sam problem z handbarami, dzięki temu miałem większe pole do popisu w możliwości wycięcia i doginania owiewki.
                      Super Tenera wygląda znacznie lepiej z tak postawioną szybą czy owiewką nie wspominając o poręczności w terenie.
                      Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                      Komentarz


                        #13
                        Czym przykrecales szybe do owiewki? Kupiles gdzie plastikowe srubki?
                        Take care of your Tenere she will take care of you

                        http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                        Komentarz


                          #14
                          A tak w ogóle to szybka a'la Rally, wygląda super Sam bym taką przygarnął

                          Znacie jakiś sklep www gdzie byłoby możliwe kupić makrolon 2mm??
                          Ostatnio edytowany przez jaro1979; 654.

                          Komentarz


                            #15
                            Zamieszczone przez jaro1979 Zobacz posta
                            Znacie jakiś sklep www gdzie byłoby możliwe kupić makrolon 2mm??
                            Więcej się musiałeś napisać zadając to pytanie, aniżeli wpisując to w google.
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X