Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejli owiewka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Ja mam przezroczystą gumową nakładkę na szybę - kupiłem w Yamaha w Lublinie jakiejś niemieckiej firmy (chyba MRA) - myślę że trochę ochroni w razie czego, nie będzie takiej twardej krawędzi... zresztą przy przelocie w przód pewnie albo się ją kaskiem rozwali albo pojdzie górą a szybę rally zrobiłem w kilka minut opalarką elektryczną

    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #32
      Myslenie zyczeniowe troche. Niestety Izi nie uderzyl kaskiem, tylko pod kaskiem. Uderzenie poszlo w szyje. Im nizsza szyba tym szanse mniejsze na uszkodzenie ciala.
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #33
        Myśląć w ten sposób najlepiej nie wychodzić z domu IMO jak coś sie ma stać to się stanie.... oczywiście nie ma co kusić losu.... wiem jak uderzył Izi - ale to pierwszy przypadek o którym słyszałem - zdecydowana większość motocyklistów robi sobie krzywdę na inne sposoby
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz


          #34
          a właśnie że nie - jak z reklamy Liona: "nie siedź w domu, 80% wypadków zdarza się w domu"


          Też miałem na końcu języka: jak ma się coś stać to się stanie, ale jakoś mi to nie przeszło przez palce... Izi miał wyjątkowego pecha w tej sytuacji.
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #35
            To fakt....
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              #36
              Przyjacielu drogi. Mam pytanie czy byłbyś tak serdeczny i mógł udostępnić wykonany przez Ciebie szablon w formie umożliwiającej jego użycie np. rysunek na płaszczyźnie?

              Komentarz


                #37
                Zaczerpnięte z forum tenere.de:
                Przepis na szybę z makrolonu (poliwęglan lity):

                "Na początek jest potrzebny szablon z papieru/ kartonu. Należy odrysować oryginalny kształt owiewki. Następnie wykorzystując kształt oryginalny dopasowujemy sobie kształt owiewki, jaki chcemy osiągnąć. Następnie na blachę Alu 1mm przenosimy kształt owiewki i wycinamy odpowiednią wyżynarką. Następnie trzeba nadać odpowiedni kształt tej blaszce Alu. Do tego całkiem nieźle nadaje się rura kanalizacyjna fi 100mm. Można też udać się do dekarza/ robiącego rynny i tam uzyskać kształt. Jak już uzyskamy odpowiedni kształt sprawdzamy czy blacha Alu pasuje nam do motocykla. Jak jest wsio ok., to potrzebny nam będzie piekarnik. Wkładamy do pieca formę Alu oraz wyciętą szybę na górę formy. Makrolon/ poliwęglan w temp 120/130 stopni zaczyna robić się elastyczny i pod własnym ciężarem będzie się owijać wokół formy Alu. Ranty/ boki mogą mieć problem z dopasowaniem do formy, więc można sobie pomóc np. klamerkami. Całość trwa ok. 2-4 godzin. Trzeba potem wszystko zostawić aby ostygło i można wykończyć szybę, tj np. oszlifować ranty etc. W zależności od grubości tworzywa czas pieczenia może być dłuższy lub temp wyższa. Ważna kwestia- trzeba ostrożnie podkręcać temperaturę! Makrolon w wyższej temp może tworzyć pęcherzyki/ wybrzuszenia. Folię ochronną zostawiłem na szybie podczas pieczenia. Po wyjęciu szyby z formu została ona zakleszczona w formie Alu. Makrolon podczas pieczenia kurczy się ok. 2mm na całości szyby. Pozostaje nam oszlifować krawędzie, otwory pod śruby i można całość montować. Należy dać dłuższe śruby
                Przy zamontowanej folii mogą tworzyć się pęcherzyki (również od zbyt wysokiej temperatury)."
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #38
                  Niemiecki przepis działa. Wyprofilowałem kształt, tylko jeszcze zbyt wysoką temp podkręciłem.
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                    Szyba ori czy też rejli patent wyskoczy-wypnie się , ale musi być zamocowana albo na tych plastikowych kołkach, albo na czymś równie mało pancernym.
                    o jakich kołkach mowa ? podrzuci ktoś link

                    Komentarz


                      #40
                      Domyślam się że chodzi o samochodowe zapinki do tapicerki i plastików. Jest tego multum to coś się wybierze.
                      W Kie na ul 1 Maja jest sklep gdzie jest duży wybór.
                      Ja mam szybę na plastikowe śrubki, ale te było ciężej kupić.

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
                        Domyślam się że chodzi o samochodowe zapinki do tapicerki i plastików. Jest tego multum to coś się wybierze.
                        W Kie na ul 1 Maja jest sklep gdzie jest duży wybór.
                        Ja mam szybę na plastikowe śrubki, ale te było ciężej kupić.
                        mydło i powidło sklep , wiem gdzie ale w tych okolicznościach ..........się nie wybieram

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                          o jakich kołkach mowa ? podrzuci ktoś link
                          O takie...
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                            #43
                            Takimi to FJ11 ma mocowane wloty powietrza. Szyby bym tym nie mocował.

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                              Takimi to FJ11 ma mocowane wloty powietrza. Szyby bym tym nie mocował.
                              Ale to jest fabryczne rozwiązanie

                              Komentarz


                                #45
                                Com napisał, napisałem...
                                Czasem trzeba poprawić fabrykę.
                                Szyby do pionu na tym nie "powiesisz", co?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X