Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

synchronizacja gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zapinki na maxa na górze = mniej paliwa w mieszance? Ja tak zrozumiałem.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #17
      Dokładnie tak. Zapinki na samą górę iglic=mniej paliwa.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #18
        a morze ktoś posiada tenere 3TD? jak by czyścił gaźnik to prosił bym by podał wymiary iglicy 5c20 porównał by w tedy z tymi z 3LD.

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
          Zapinki na maxa na górze = mniej paliwa w mieszance? Ja tak zrozumiałem.
          Brak zanków interpunkcyjnych i niedoczytałem. Tak, zapinki w górnym rowku, czyli iglice są maksymalnie w dole i silnik bierze najmniej paliwa. Tylko po takiej regulacji trzeba sprawdzic kolrswiecy, by mieszanka nie była za uboga (silnik się wtedy przegrzewa zbytnio).
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #20
            Czyli świece powinny się wybarwić na brunatno (lub coś zbliżonego do brunatnego).

            Komentarz


              #21
              Kolor kawy z niedużą ilością mleka, ale to dopiero sprawdzisz po dłuższej jeździe - nie teraz i nie na biegu jałowym (silnik musi mieć pełną temp. pracy).
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                LukaSS mógł byś opisać dokładnie wybarwienia świec, przy ubogiej i bogatej mieszance.

                Komentarz


                  #23
                  Jak mieszanka będzie uboga to spodziewaj się bardzo jasno brązowego albo wręcz białawego nalotu. W przypadku zbyt bogatej mieszanki będzie po prostu czarno a świeca będzie zawalona :-) Rozpoznasz od razu.

                  Pozdrawiam
                  Skowron

                  Komentarz


                    #24
                    Skowron już opisał kolory.
                    Dodam tylko, że przy mieszance zbyt ubogiej lub zbyt bogatej zwiększa sie temparatura spalania, co moze doprowadzic do przegrzewania się silnika, wyplaniu zaworów, gniazd itp.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                      Skowron już opisał kolory.
                      Dodam tylko, że przy mieszance zbyt ubogiej lub zbyt bogatej zwiększa sie temparatura spalania, co moze doprowadzic do przegrzewania się silnika, wyplaniu zaworów, gniazd itp.
                      W konsekwencji nawet może się zdarzyć przyłapanie tłoka/tłoków tzn. przytarcie silnika. Także odpowiednie ustawienie gaźników jest bardzo ważne.

                      Pozdrawiam
                      Skowron

                      Komentarz


                        #26
                        Dzięki za odpowiedź. Tak mi się wdawało że ma być coś takiego jak brązowy, brunatny, przy prawidłowym składzie. Bo jakoś pewny nie byłem, bo na co dzień tylko Dieslle

                        Komentarz


                          #27
                          a do czego służy ta śruba w gaźniku sadze że jest to śruba od wolnych obrotów ale co ja nią reguluje kiedy ja wkręcam czy wykręcam mam za bogatą mieszankę jeśli opuszczenie iglic nic nie daje to dokręcić śrubę ?
                          zaworek iglicowy od pływaka, juz zamówiłem przyjdzie w tygodniu to wymienię
                          może źle funkcjonuje mi ta mniejsza zawór air-cut
                          Gdy wokół Ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestm obok nie peniaj

                          Komentarz


                            #28
                            Te śruby od spodu gaźników są od składu mieszanki (powinna być wykręcona 2 obroty wg serwisówki). Śruba pomiędzy gaźnikami jest od wolnych obrotów.
                            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                            Ja tu tylko sprzątam

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez lukasz_vip Zobacz posta
                              Te śruby od spodu gaźników są od składu mieszanki (powinna być wykręcona 2 obroty wg serwisówki). Śruba pomiędzy gaźnikami jest od wolnych obrotów.
                              ta od spodu gaźnika reguluje powietrze czy paliwo ?

                              Ostatnio edytowany przez bejtszan; 50.
                              Gdy wokół Ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestm obok nie peniaj

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Yogi Zobacz posta
                                a morze ktoś posiada tenere 3TD? jak by czyścił gaźnik to prosił bym by podał wymiary iglicy 5c20 porównał by w tedy z tymi z 3LD.
                                Nudziłem się trochę i pomierzyłem iglice obu typów. Miary podane w mm

                                typ_____________5c19____________5c20
                                długość__________56,91__________59,32
                                grubość na dole____ 2,52 __________2,57
                                grubość na górze____3,00_________ 3,00
                                odległość od dołu
                                do pierwszego rowka__50,90 ________51,50
                                stożek w obu typach zaczyna się mniej więcej w tym samym miejscu

                                ps. setne części milimetra należy traktować z przymrużeniem oka
                                Ostatnio edytowany przez xieciu; 8.
                                Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X