Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

synchronizacja gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez bejtszan Zobacz posta
    ta od spodu gaźnika reguluje powietrze czy paliwo ?

    http://www.youtube.com/watch?v=uXaXcp0s_DE
    Dobry sposób na popsucie silnika...
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #32
      mam pytanko, czy pojemnik z paliwem, podczas synchronizacji powinien być wyżej niż pompka?
      bo ja miałem niżej i motor mi zgasł, z braku paliwa, po długiej chwili jak doprowadziłem do wyrównania poziomów
      a tak to wyglądało po podłączeniu rozjechane strasznie, a pod koniec niemal idealnie równo.


      trochę rurki, dwie dysze prądowe z migomatu 0,8mm jako dławiki, płyn chłodniczy i działa.
      Ostatnio edytowany przez Yogi; 13.

      Komentarz


        #33
        Wielkie dzięki xieciu za dokonanie pomiarów iglic.

        Komentarz


          #34
          Do synchronizacji odłącz pompę paliwa i wywal ten trójnik, bo inaczej nie dojdziesz z tym do ładu.

          pzdr, Adam
          sigpic

          Komentarz


            #35
            ok. to znaczy że gaźniki ma zasilać opadowo, podczas synchronizacji?

            mam takie zapytanie, czy aby w manualu nie brakuje jakiejś strony odnośnie synchronizacji? bo mi się wdaje że chyba czegoś brak.

            czy zna ktoś hasło do manuala z tego linku?
            http://www.supertenere.sk/index_download.htm
            Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36. Powód: Jest opcja edytuj i proszę jej używać a nie pisać post pod swoim postem.

            Komentarz


              #36
              Podaj maila to wyśle Ci serwisówkę, książkę obsługi i książkę Haynsa.
              BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
              YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


              Ja tu tylko sprzątam

              Komentarz


                #37
                Hej, znalazłam jakiś czas temu takie oto przesympatyczne, bo ze zdjęciami opracowanie dotyczące stanu świec:

                Komentarz


                  #38
                  Ktoś posiada w okolicy poznania sprzęt do synchronizacji moze ?
                  Powinienem wyczyścić gaźniki , co raczej się łączy z późniejszą synchronizacją.
                  W ogóle do 2 gaźników jest waukometr potrzebny ? Zdaje sie ze synchronizacja jednej pary jest prosta - prawidłowo spadają obroty - jest ok , jak nie to kręcimy...
                  pewnie sie mylę, ale chętnie przeczytam jak bardzo
                  Ostatnio edytowany przez wodor; 320. Powód: literoofki

                  Komentarz


                    #39
                    Najpierw zawory, filtry, czyszczenie i regulacja gaźników itd.... synchro jest już na ostatecznym miejscu.

                    Tak, synchro jest bardzo proste. Dwa zegary i sprawdzasz podciśnienie. Jeśli jest nie tak, to kręcisz śrubą, by było po równo.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #40
                      Mam zegary. Jak będziesz miał wszystko gotowe to zadzwoń, dogadamy się i wpadne do Poznania.

                      Komentarz


                        #41
                        Witam...Panowie...mam xtz ST od kilku dni, musze zrobić synchro gazników. mam wakuometry ale nie mialem z tymi gfaznikami nigdy wczesniej do czynienia. czy moze mi ktos wskazac w jakis sposób , która śruba służy do regulacji podcisnienia? z góry dziekuje

                        Komentarz


                          #42
                          dodam, że warto wyprowadzić rurkę (nie pytajcie tylko skąd - mogę pokazać u siebie jak mi to zrobili) która umożliwia synchro bez zdejmowania baku
                          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                            dodam, że warto wyprowadzić rurkę (nie pytajcie tylko skąd - mogę pokazać u siebie jak mi to zrobili) która umożliwia synchro bez zdejmowania baku
                            Hmm domyślam się jak rozwiązać sprawę "rurek" do synchronizacji , ale jak kręcić śrubą regulacyjną to nie bardzo. Dość spory problem jest z operowaniem śrubą regulacji obrotów biegu jałowego, chyba że masz jakieś wyprowadzenie... Albo po prostu pomyliłeś te obie sprawy?
                            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                            Komentarz


                              #44
                              Śrubą regulacji biegu jałowego możesz bez problemu ręką kręcić bez rozkręcania moto a do synchro wystarczy bak z tyłu delikatnie podnieść , ja sobie pomagam lusterkiem w celu zlokalizowania śrubki
                              Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                              Komentarz


                                #45
                                może mi ktos powiedzieć którą srubą reguluje sie podcisnienie?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X