Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

synchronizacja gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    nic nie pomyliłem rurka ta musi być zabezpieczona na końcu bo w niej wytwarza się podciśnienie (ja mam ją zaczopowaną)
    jak mówiłem - nie ja to motałem, ale mój specu od mechaniki
    może kiedyś zrozumiem o co tam chodzi
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #47
      patrząc od spodu gaźnika, głębiej niż śruba regulacji obrotów biegu jałowego. Nie mam akurat zdjęcia żadnego pod ręką.
      Hvězdy chtějí patřit Tobě...

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
        dodam, że warto wyprowadzić rurkę (nie pytajcie tylko skąd - mogę pokazać u siebie jak mi to zrobili) która umożliwia synchro bez zdejmowania baku
        Ok, tylko pytanie po co to właściwie - synchro robi się po czyszczeniu gaźników, a tu już bez zdejmowania baku już się nie obejdzie.
        sigpic

        Komentarz


          #49
          Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
          Ok, tylko pytanie po co to właściwie - synchro robi się po czyszczeniu gaźników, a tu już bez zdejmowania baku już się nie obejdzie.
          Po na czystych filtrach powietrza i po regulacji zaworów. W innym przypadku uważam, że to nie ma sensu.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #50
            mam rurkę - jak się zdesynchronizują będzie łatwiej zsynchronizować
            założyli mi ją gratis więc nie będę marudził PO CO może po to by nie bawić się z butelką z benzyną ?

            (ps. miałem czyszczenie gaźników)
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #51
              Dzięki xieciu....znalazłem...u mnie też są na zewnątrz wyprowadzone rurki od kolektorów. są zaślepione gumowymi czopami. dopiero teraz po zdjęciu zbiornika to zauważyłem

              Komentarz


                #52
                Problem

                Witam, podłącze się do tematu. Wczoraj troszku jeździłem moto i zauważyłem ze wolne obroty wynosza okolo 1400obr/min. Poczytalem troche gdzie się znajduje śruba regulacji wolnych obrotów. Oczywiscie odwaliłem bo na zimnym ją dokrecilem "trochę". Motocykl juz sie nie uruchomil. Teraz pytanie. Czy mozna ją wkręcicć na maxa i nastepnie wykrecic o odpowiednia ilosc obrotów tak aby na100% sprzet sie uruchomił "jakolwiek" po czym oczywiscie poczekac az sie rozgrzeje i ustawic tak jak powinno być.
                p.s.
                Przyznam się bez bicia ze później w panice tak pokreciłem ową śrubę iz teraz nie mam pojecie jak to ogarnąć. Poza tym rozładowałem aku od kombinowania.
                Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: orty

                Komentarz


                  #53
                  Hej,
                  śruba regulacji jałowych obrotów minimalnie unosi przepustnice - ten sam efekt możesz uzyskać dodając trochę gazu. Możesz wykręcić (równoważnik odjęcia gazu) tą śrubę o jakieś 3-5 obrotów, a potem kręcić rozrusznikiem stopniowo powoli dodając gazu - w którymś momencie powinien zaskoczyć. Wtedy trzymasz moto na gazie aby nie zgasło i stopniowo wkręcasz śrubę aż silnik nie będzie sam gasł, a gdy uda Ci się to osiągnąć możesz spokojnie regulować już dokładnie obroty. Po każdej zmianie dodaj gazu i pozwól opaść obrotom - czasem po dodaniu gazu regulacja minimalnie się rozjeżdża.
                  Nie warto kręcić tą śrubą na sucho (chyba, że ma się dobrze wyczutego sprzęta), bo ciężko określić efekt.
                  W tym wywodzie pominąłem specyfikę odpalania danego egz (ssanie, czy potrzebuje gazu, chęć zapalania), bo to jest sprawa mocno indywidualnia dla każdego egz.

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #54
                    easy

                    spoko aku odpoczol .zakrecil i simiga,jałowy na 120obr/min
                    i git

                    Komentarz


                      #55
                      Przepraszam, że odgrzewam stare kotlety, ale może jako dopełnienie wątku, dla potomnych ...
                      Rozumiem, że czerwone kółko to śruba regulacji podciśnienia (synchronizacja gaźników), a żółte (takie plastikowe pokrętło na wysięgniku) - to od wolnych gaznik1.jpgobrotów?

                      Komentarz


                        #56
                        Długie pokrętło z plastikiem na końcu to wolne obroty. Ta w czerwonym kółku to od synchronizacji. Sam robisz sobie synchro?
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #57
                          Poproszę kolegę, ale skłaniam się ku temu, że jednak sam. Zobaczę jak wyjdzie z budową swojego wakuometru, kupnem nowych.
                          W tym momencie czekam na płytki zaworowe - teoretycznie po zmianie luzów, szczególnie ssących powinno się synchronizację robić (aż dziw, że nie wspomniano o tym w poradniku ). Zobaczę jak motocykl będzie pracował po regulacji. Ale nawet jeśli będzie pracował "nie tak", to najpierw wezmę się za wymianę filtrów powietrza. I dopiero wówczas za synchro.

                          Komentarz


                            #58
                            Filmik z synchronizacji gaźników w mojej teresie
                            sigpic "...viva la pasion del enduro..."

                            Komentarz


                              #59
                              Ładnie to wygląda , ale czegoś nie rozumiem - cały czas kładziecie nacisk na czyste filtry do synchro , a tu na filmiku bez airboxa jest przeprowadzona synchronizacja .
                              Czy jest to prawidłowa operacja?
                              Papacool

                              Komentarz


                                #60
                                Synchronizację gaźników robi się przy założonym filtrze. Na filmiku widać tylko wstępną synchronizację bez airboxa , którego później założyliśmy i zrobiliśmy małą korektę .
                                sigpic "...viva la pasion del enduro..."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X