Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

synchronizacja gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] synchronizacja gaźników

    mam pytanie jak to zrobić? gdyż nigdy tego nie robiłem

    jakie wakuometry?

    myślę nad takimi z gliceryną ponieważ będzie mniej drgania wskazówki

    http://www.allegro.pl/item885106458_...do_0_1mpa.html

    czy jednak wystarczą takie

    http://www.allegro.pl/item875402041_...wezyk_8mm.html

    #2
    U afrykanerów był opis jak zrobić bardzo tanie wakuometry...
    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


    Ja tu tylko sprzątam

    Komentarz


      #3
      czyli coś takiego

      http://www.youtube.com/watch?v=ZMAoe...eature=related

      Komentarz


        #4
        No właśnie ja sobię takie coś zrobię w lutym, bo muszę se gaźniki posprawdzać względem synchronizacji.
        BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
        YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


        Ja tu tylko sprzątam

        Komentarz


          #5
          o to może być dobre trzeba by sobie coś takiego wykombinować bo to zawsze stówa zaoszczędzona przed każdym sezonem. Mógłby ktoś tak w skrócie napisać co jest istotne podczas tej regulacji. Bo miałem zamiar oddawać motorek na synchro do serwisu ale może by samemu troszkę podziałać i zsynchronizować.

          Komentarz


            #6
            100 zł za samo synchro to dosyć dużo, a jak na pełen serwis gaźników jednak mało. Zabieranie się za synchronizacje przed doprowadzeniem do ładu gaźników nie ma sensu, trzeba też być pewnym, że zawory i króćce ssące są OK.

            pozdrawiam, Adam
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez aswertyui Zobacz posta
              o to może być dobre trzeba by sobie coś takiego wykombinować bo to zawsze stówa zaoszczędzona przed każdym sezonem. Mógłby ktoś tak w skrócie napisać co jest istotne podczas tej regulacji. Bo miałem zamiar oddawać motorek na synchro do serwisu ale może by samemu troszkę podziałać i zsynchronizować.
              A czy jest sens kupować zegrary, męczyc się z rurkami, kombinowac, kręcic śrubami? Nie lepiej wydac po prostu stówę i mieć wszystko z głowy?
              Też kiedyś wyrzeźbiłem wakuometr, ale wolałem do serwisu jeździć i mieć czyste ręce.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                Ja za bardzo kocham swoje moto, żeby je do serwisu oddać. A wydawać co jakiś czas 100zł na synchro to się nie opłaca skoro chyba ten rurkowy wakuometr można mieć w kwocie do 50zł. Jak ktoś lubi grzebać przy moto to zrobi go sobie i sam sobie będzie robił synchro.
                BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                Ja tu tylko sprzątam

                Komentarz


                  #9
                  Synchro co roku? Nie ma takiej potrzeby. Nie jeździsz na biegu jałowym czy w okolicy 2 tys. obr.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Gaźnik wyczyściłem i poskładałem ale chyba oddam do serwisu 100 zł to jest synchro i regulacja gaźników. Zresztą i tak muszę przegląd zrobić to przy okazji załatwimy. Muszę to zrobić bo rozbierałem gaźnik na części pierwsze więc wypadałoby go teraz poustawiać, choć teoretycznie powinno być wszystko ok bo wszystko ustawiłem tak samo jak było.

                    Komentarz


                      #11
                      Ja i tak sam się będę bawił z gaźnikami bo lubię grzebać
                      zaworki wyregulowane, krócice ssące nowe, gaźniki wymyte wyczyszczone membrany ok. tylko zostało mi włożyć do motoru i wyregulować poziom paliwa, synchronizacja ale to dopiero w marcu.

                      a w jaki sposób w większości serwisów motocyklowych ustawiają i kontrolują skład mieszanki na biegu jałowym?, używają testera spalin czy sondy EGT.
                      wnioskuje że poto są te śrubki w kolankach

                      aswertyui z usług którego serwisu korzystasz? z tego na ul.Energetyków w Lublinie

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez aswertyui Zobacz posta
                        Gaźnik wyczyściłem i poskładałem ale chyba oddam do serwisu 100 zł to jest synchro i regulacja gaźników. Zresztą i tak muszę przegląd zrobić to przy okazji załatwimy. Muszę to zrobić bo rozbierałem gaźnik na części pierwsze więc wypadałoby go teraz poustawiać, choć teoretycznie powinno być wszystko ok bo wszystko ustawiłem tak samo jak było.
                        Oni ci to samo zrobią co ty możesz. Ściągną serwisówkę i ustawią według niej. Poziomy na pływakach, iglice, skład mieszanki i obroty na biegu jałowym... w gaźniku się nic więcej nie reguluje. Wszystko jest podane w serwisówce. Potem do tego zrobią synchro i gotowe.

                        Co do postu Yogi to jeszcze nie widziałem, żeby do takich sprzętów jak ST podpinali jakieś sondy czy inne wynalazki. Nawet w najnowszych moto raczej podpinają się pod komputer i on im wszystko ładnie podaje.
                        BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                        YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                        Ja tu tylko sprzątam

                        Komentarz


                          #13
                          Zgadzam się że w nowych motocyklach tak jest że sobie tester podłączysz i widzisz. A żeby to było widoczne na ekranie testera to w motocyklu musi być sonda, a jak jest sonda to prawie pewne że jest zasilany wtryskiem paliwa.
                          Nie wiem jak ma się sytuacja w motocyklach zasilanych gaźnikami ale pewnie nie występowały z sondami, jedynie co taki układ widziałem w VW golf II z gaźnikiem Pierburga to to była zabawka do naprawienia

                          ja oczywiście ustawię swój gaźnik zgodnie z manualem, oprócz pozycji iglic bo je dam na maxa w górę zapinki by trochę mniej paliła ponieważ motocykl ma swoje lata i iglice i rozpylacze są już co nieco podtarte więc mu to nie powinno zaszkodzić.

                          ale mi się wdaje że taki układ, z każdym gaźnikiem przypisanym tylko do jednego cylindra powinno się właśnie doregulować przy pomocy analizatora lub sądy EGT chyba że jest to singiel.

                          Komentarz


                            #14
                            Raczej w dół, bo jak dasz w górę to wzbogacisz mieszankę.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Yogi Zobacz posta

                              aswertyui z usług którego serwisu korzystasz? z tego na ul.Energetyków w Lublinie
                              Tak, dokładnie z tego serwisu będę chciał skorzystać.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X