Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nakrętka wałka zdawczego (zębatki)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Jak się nie uda to proponowałbym wstawić to co zostało z nakrętki i przyspawać do zębatki, a potem samą nakrętkę do wałka - wiele nie straci, bo i tak potem będzie musiała tam grubsza metaloplastyka odejść.
    Swoją drogą ładnie - do głowy by mi nie przyszło, że coś podobnego jest możliwe. Jeśli dobrze widzę to sama zębatka też jest w kiepskim stanie.
    sigpic

    Komentarz


      #17
      on dojście ma i pomaga (mi wielokrotnie), ale to raczej pilna sprawa

      jak nie uda się nawiercić to będziem spawać

      - - - Zaktualizowano - - -

      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
      Swoją drogą ładnie - do głowy by mi nie przyszło, że coś podobnego jest możliwe. Jeśli dobrze widzę to sama zębatka też jest w kiepskim stanie.
      eee znam takich przypadków 4 - w tym mój
      zebatki na wykończeniu, łacuch się załamuje, opony łyse... mam nadzieję, że wróci jakoś...
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #18
        podbijam.

        chlopak ma luz (stad taki stan zebatek czy opon), ale akurat bardzo chce jutro opuscic Warszawe. Sprawdze jutro kilka miejsc sam, ale zaoszczedzicie nam nerwow i czasu jezeli podpowiecie warsztat, ktory potrafi nawiercic wal.

        please, please!
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #19
          na liście oprócz Centrum Turystyki Motocklowej na saskiej jest Dandy (za daleko), Szpak (Prażmów) - wstępnie umówiony jako plan B, (ma obecnie urlop - więc trzeba pisać smsa)
          Od Damiana mam telefon do Michała Dimitruka (Ursynów) - ale nie znam człowieka.
          GarażupodRyżymKoniem już nie ma - są tylko Motogumy Huberta.

          no i z forum:
          spawanie: http://www.xtzclub.pl/threads/8388-s...rszawa+okolice

          - Rafała z Otwocka - serwisował już kilka forumowych tenerek więc maszyny zna.
          Tel. 791 092 969,
          - Wał Miedzeszyński 375
          Kontakt:
          Michał, 500-465-707
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #20
            Ja bym szukał raczej zakładu obróbki metali niż warsztatu motocyklowego - nie w każdym mogą mieć możliwość przewiercenia się przez twardą stal wałka.
            W Wiązownie znam taki warsztat, często podejmują się nietypowych rzeczy (i za rozsądne pieniądze), ale nie wiem czy będą chcieli dłubać na motocyklu i czy zrobią od ręki - proponuję przedzwonić: 609 361 873
            Rafał raczej ogranicza działalność bo ma obecnie pracę na etat, więc od ręki też na pewno tego nie zrobi.
            Łańcuch i zębatki można szybko z larssona załatwić, ale jak właścicielowi nie tylko łańcuch wisi to chyba nie ma się co nadmiernie stresować za niego.
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
              ale jak właścicielowi nie tylko łańcuch wisi to chyba nie ma się co nadmiernie stresować za niego.
              W taką podróż nieprzejrzanym przed trasą motocyklem.... Ci Włosi....
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                motocykl był przejrzany i przygotowany: nowy lakier wentylator na regulatorze itd
                ale nie wymienione były na nówki: łańcuch i opony - bo 10 000 km były "dobre" jak mówił...

                teraz już nie są dobre, ale jakoś wróci
                ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                Komentarz


                  #23
                  Zamówiłem dziś wykonanie nakrętki wałka zdawczego według rysunku Marcina Junaka z tą różnicą, że grubość zmieniłem z 8 mm na 10 mm według Waszych sugestii. Cena 38 zł. Materiał 40H. Jeśli komuś potrzebna, lub chciałby domówić na zapas, to dajcie szybko znać. Przesyłka listowa gratis (mam duuużo znaczków ).

                  Komentarz


                    #24
                    Dziś odebrałem nakrętki, niestety na moim wałku mają luzy jak cholera. Tak, jak pisał Marcin Junak - gwint 18 maszynowy nic tu nie da, bo wałek ma już też zjechany gwint. Firma, która dorabiała nakrętki zaprosiła mnie do siebie z motocyklem. Zdejmą wymiar z wałka i wtedy dorobią ponownie.

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
                      Dziś odebrałem nakrętki, niestety na moim wałku mają luzy jak cholera. Tak, jak pisał Marcin Junak - gwint 18 maszynowy nic tu nie da, bo wałek ma już też zjechany gwint. Firma, która dorabiała nakrętki zaprosiła mnie do siebie z motocyklem. Zdejmą wymiar z wałka i wtedy dorobią ponownie.
                      Mówiłem że gwintownik maszynowy nic tu nie pomoże, jedynie gwintownik oznaczony nr 1 i starczy, na pewno się wkręci i będzie ok.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        ciekawe ile taki wałek kosztuje nowy??,

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        pamiętam ze w xt koleś przyjechał do mnie w ogóle bez ten nakrętki,wymienił sobie napęd rok wcześniej,i coś popi.... i mu poleciała, nawet bylem zdziwiony ze zębatka nie zniszczyła wałka.

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Jan25 Zobacz posta
                          ciekawe ile taki wałek kosztuje nowy??
                          wałek to pikuś w porównaniu z robotą jaką trzeba zrobić żeby go wymienić,
                          jak wielowypust jest dobry a gwintu by już nie było to zawsze można wiercić w osi wałka i gwintować, spokój na lata.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            Mówiłem że gwintownik maszynowy nic tu nie pomoże, jedynie gwintownik oznaczony nr 1 i starczy, na pewno się wkręci i będzie ok.
                            Wiem, że pisałeś, ale myślałem, że będę cwańszy i mi się uda.

                            Komentarz


                              #29
                              Witam
                              Czy ktoś ma możliwość dorobienia tej nakrętki według rys Junaka?? Bo też pojawił się u mnie problem z luzowaniem i musze coś z tym zrobić

                              Komentarz


                                #30
                                Mogę Ci wysłać jedną, ale do razu zastrzegam, że są małe szanse, że Ci będzie pasować. Jest zrobiona gwintownikiem maszynowym i luz na wałku jest mocno odczuwalny. Powinna być dorobiona na wymiar zjechanego gwintu wałka.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X