Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaźnik XTZ 750 - trochę informacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    A czy w skład zestawu naprawczego z ebaya wchodzą iglice ssania? Jeśli nie to gdzie można je dostać?

    Komentarz


      #32
      Iglic ssania nie ma. Widziałem je na kedo.com. Kojarzę, że ktoś z forum ściągnął je z zapasem a potem odsprzedawał.
      sigpic

      Komentarz


        #33
        Kto mi powie, jaką dokładnie rolę spełnia AIR Cut valwe i jaki ma wpływ na pracę silnika?

        Chyba będę zamawiał z Kedo iglice ssania 4,25E i uszczelki iglic 4,25E
        Byłby ktoś chętny na wspólną przesyłkę?
        Ostatnio edytowany przez dex; 407.

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez dex Zobacz posta
          Kto mi powie, jaką dokładnie rolę spełnia AIR Cut valwe i jaki ma wpływ na pracę silnika?
          WYCIĘTE BO FXRIDER NAPISAŁ BZDURY.
          Jaro-Ino niżej prawdiłowo tłumaczy zasadę działania tego zaworka.
          sigpic

          Komentarz


            #35
            Czyli jeśli będą niedomagać, silnik będzie żłopał więcej paliwka...
            Jak ocenić ich stan?

            Komentarz


              #36
              To ma znaczenie tylko przy hamowaniu silnikiem. Różnica znikoma. Stan - szczelność membranki, popatrz na nią też przez światło i zobacz czy nie prześwitują mikrodziurki.
              Ew. wyciągnij całkiem i pojeździj hamując ostro silnikiem - zobaczysz różnicę
              sigpic

              Komentarz


                #37
                znalazłem coś takiego, tematu gaźników nie ogarniam ale będę się przymierzał...

                Komentarz


                  #38
                  A z tego co ja wiem ( sama nazwa sugeruje) te membrany z iglicami odcinają dopływ powietrza (wzbogacają mieszankę), bo na ubogiej mieszance silnik niechętnie schodzi z obrotów. Zamknięcie przepustnic powoduje przede wszystkim opuszczenie iglic i niedostarczanie paliwa, a wysokie obroty powodują, że powietrze jest cały czas zaciągane.

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
                    A z tego co ja wiem ( sama nazwa sugeruje) te membrany z iglicami odcinają dopływ powietrza (wzbogacają mieszankę), bo na ubogiej mieszance silnik niechętnie schodzi z obrotów. Zamknięcie przepustnic powoduje przede wszystkim opuszczenie iglic i niedostarczanie paliwa, a wysokie obroty powodują, że powietrze jest cały czas zaciągane.
                    Zmotywowałeś mnie, żebym trochę pownikał w temat i faktycznie masz rację. Dzięki za naprostowanie, źle toto rozumiałem
                    Może tylko dopiszę, że nie tyle silnik niechętnie schodzi z obrotów co wali w wydech. Jeśli mieszanka będzie za uboga to nie nastąpi jej spalanie w cylindrze i zostanie wyrzucona w wydech gdzie się dopali generując strzały.

                    sigpic

                    Komentarz


                      #40
                      Swoją drogą Ciekawy temat do poruszenia na naszym forum odnośnie przeróbki tego ACV-a.
                      Dobry link Adam. Dzięki za wniknięcie w temat.
                      Czy ktoś z "naszych" już próbował takiej zabawy i czy jest w ogóle o co kopię kruszyć?

                      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                      Zmotywowałeś mnie, żebym trochę pownikał w temat i faktycznie masz rację. Dzięki za naprostowanie, źle toto rozumiałem
                      Może tylko dopiszę, że nie tyle silnik niechętnie schodzi z obrotów co wali w wydech. Jeśli mieszanka będzie za uboga to nie nastąpi jej spalanie w cylindrze i zostanie wyrzucona w wydech gdzie się dopali generując strzały.

                      http://www.thumperfaq.com/acv.htm

                      Komentarz


                        #41
                        Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. IMO nie ma sensu z tym kombinować.
                        Na tamtej stronie jest opisane strojenie keihinów FCR - gaźników wyczynowych. W nich można sporo różnych dziwnych modów robić, ale to jest pomyślane pod kątem sportu, im ACV przeszkadza precyzyjnie stroić gaźnik. Przy czym mogłoby się okazać, że po wyrzuceniu ACVła i dograniu gaźnika idealnie pod własne potrzeby takie moto nie bardzo chce jechać n.p. powyżej 1500 m n.p.m. Niektóre (starsze) gaźniki wyczynowe są znane z tego, że nawet zmiana pogody (ciśnienia, temp., wilgotności) daje odczuwalne zmiany charakterystyki pracy.
                        Też mam takiego keihina ale nie widzę sensu w takim jego dłubnaniu do moich potrzeb. Mam ACV a i tak potrafi sobie strzelić w wydech przy mocnym hamowaniu silnikiem (myślałem, że za bogato mam a tu się okazało, że na odwrót).
                        Inne uroki sportowego gaźnika to to, że w.g. manuala w LC4 taki gaźnik co 200h trzeba remontować (koszt części ok. 2kPLN) - ale to też w znacznej mierze efekt wibracji silnika LC4.
                        Niemniej pamiętam, że kiedyś na forum ktoś kupił ST z kpl. FCRów i potem je sprzedawał bo nie były dobrze zestrojone i ciężko było dojść z tym do ładu.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #42
                          Witam.
                          Pilnie potrzebne wakuometry !!!
                          Wielki dzięki za info.
                          Pozdrawiam
                          J11
                          Papacool

                          Komentarz


                            #43
                            Jak do ST to u-rurka z wężyki paliwowego

                            Komentarz


                              #44
                              Wbijaj na ursus, to ustawimy gaziory.
                              Mam waku Carbtune.

                              Komentarz


                                #45
                                dzięki Dex , muszę jeszcze dokupić zaworki ssania i dopiero się skontaktuję z Tobą.
                                Pozdro
                                J11
                                Papacool

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X