Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaźnik XTZ 750 - trochę informacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gaźnik XTZ 750 - trochę informacji

    Może komuś się przydadzą te informacje


    Zasada działania gaźnika CV (constant velocity lub constant vacuum znaczy się o stałym podciśnieniu) wraz z dźwiękiem silnika ST





    Jak na szybko wyciągnąć rurkę emulsyjną (rozpylacz)

    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    #2
    no dobra... ale po co wymieniać ową rurkę?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #3
      Niewiele osób wie, że można ją w ogóle wyciągnąć i wymienić na np. mniej zużytą, w której iglica nie będzie latał na prawo i lewo A lepsze zapewne można znaleźć w gaźnikach od TDM 3VD
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Warto nadmienić że oryginalne śruby nie są imbusowymi, co troszkę komplikuje sprawę i warto je wymienić na takowe Krzyżakiem się tam ciężko operuje a śruby krzyżakowe niestety są miękkie.

        P.S. Lukass można coś u ciebie zamówić?

        Komentarz


          #5
          Ja już wymieniłem na imbusowe, bo te krzyżakowe to jedno wielkie przekleństwo :/ Klaudiusz chyba już miał po poprzednim właścicielu takie śrubki.

          Można zamówić Pisz do mnie na k750@wp.pl., bo tu na forum PW raz mi działa raz nie, HGW dlaczego.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            Niewiele osób wie, że można ją w ogóle wyciągnąć i wymienić na np. mniej zużytą, w której iglica nie będzie latał na prawo i lewo A lepsze zapewne można znaleźć w gaźnikach od TDM 3VD
            jesteś mistrzem wynajdywania takich patentów

            dostępne są (owe rurki) nowe??
            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
            =>
            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
              jesteś mistrzem wynajdywania takich patentów

              dostępne są (owe rurki) nowe??
              na ebayu znalazłem zestaw naprawczy do gaźnika z tymi rurkami, ale koszt to ok 55e, potrzeba takich 2 zestawów...
              ebay

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez jaro1979 Zobacz posta
                na ebayu znalazłem zestaw naprawczy do gaźnika z tymi rurkami, ale koszt to ok 55e, potrzeba takich 2 zestawów...
                ebay
                może kiedyś się skuszę na taki zestaw. na razie pozostanę przy tym co mam
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #9
                  Te imbusowe śrubki ja kupiłem w sklepie ze artykułami metalowymi na podobną długość.

                  Komentarz


                    #10
                    Właśnie jestem po wymianie iglic i rurek emulsyjnych na zestaw z ebaya( dzięki Bartas ). W poprzednich iglica latała jak żyd po pustym sklepie Teraz ST nie kopci, ładnie się wkręca itp itd. Zrobiłem 1600 km - przy jeździe z prędkościami emeryckimi z watahą ( w tym baby ) i bambetlami spalanie wyszło 5.5 litra, a powrót przy prędkości 120-140 km/h i 5-7.5 tys. obrotów - 6.5 litra na 100km. Nie wiem jeszcze jak wyglądają świece, ale iglice są w środkowym położeniu. Tyle że cena zestawów powala i jeżeli robisz 2 tys. rocznie to policz kiedy Ci się zwróci
                    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                    Komentarz


                      #11
                      Nowe są dostępne ale to koszmar cenowy :/ W ogóle remont gaźników w ST to straaaaaszne kosztowna sprawa. Lepiej już polować na jakieś używki w super stanie, nawet za cztery stówy.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        a pokusi się ktoś o porównanie gaźników z TDMa (różnice oraz korzyści z ew zamiany ?)
                        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                        Komentarz


                          #13
                          Nikt nie chce się oficjalnie przyznać, że założył gaźniki wprost od którejś z TDM do XTZ Też jestem ciekaw efektu.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #14
                            kto wie..
                            czy możliwe jest kupienie nowej dyszy określonej na filmiku jako "pilot mixture screw"?
                            jeśli nie, to może przynajmniej oring, który jest na jej końcu?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #15
                              Pilot mixture screw to śruba składu mieszanki. Tylko całość (chyba z 70 zł na Allegro). Ew. gniazdo gdzie ona wchodzi można lekko silikonem przypchać by powietrze lewe się nie dostawało
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X